Ahmet Ümit Aşk Sözleri

Ahmet Ümit Aşk Sözleri Daha önce Ahmet Ümit sözleri ve kitap alıntılarını bir araya getirmeye çalışmıştık. Bu sayfamızda Ahmet Ümit aşk sözlerini bir araya getirmeye çalıştık. Sayfamızda yer alan sozlersitesi.com sözleri sosyal medya hesabınızdan yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz. Şimdi sıra sizde beğendiğiniz Ahmet Ümit aşk sözlerini yorum bölümünden bize ulaştırarak yayımlanmasını sağlayabilirsiniz.

”Hayatın en güzel bencilliğidir aşk.”

”Aşk, dünyanın en iyi mazeretiydi.”

”Her âşık, sevdiğini kaybetme kaygısını taşır.”

”Aşk, sadece dokunmak değildir.”

”Kimse iyi dediği birine âşık olmaz… Aşkın iyilikle ilgisi yoktur…”

“Aşktan daha büyük bir bencillik yoktur.

”Şahane bir aşk, çoğu zaman harcanmış bir hayat demektir.”

”Hakiki sevda tektir. Sonuna kadar da tek kalır…”

“Aşk, imkânsızı aramaktan başka bir şey değil…”

”Külli aşka ulaşmak için, cüzi olanı yaşamalısın.”

”Aşk, yaşamı; cinayet, ölümü sıradanlıktan kurtarır.

”Bence kadın ya da erkek fark etmez, aşk herkesi aptallaştırır.”

”Aşkın nasıl bir duygu olduğunu pek hatırlamıyorum…”

”Aşk kaypak, sahte, kalıcılığı olmayan, tutarsız bir güdüdür.”

”Dostluğun aşkı gölgelediği tutkuyu öldürdüğünü söylerler.”

”Aşıklar öyle bir dille konuşurlar ki bu dili ancak deliler anlar.”

”Aşk geçici bir duygudur. Yaşanırsa iyi ama yaşanmazsa çok daha iyi olur.”

”Bir insanı sevmek, onu, zayıflıkları, zaafları, yanlışlarıyla birlikte kabul etmek demekti.

”Bütün aşklar er ya da geç aynı sonla yüzleşmek zorunda kalmazlar mı?”

”Acılar, sancılar, kıskançlıklar, kendini yemeler, boş umutlar, boş hayaller… İşte aşk tam olarak bu.”

”Ülke ateşler içinde kalmışken, kendi gönül yaranı söndürmenin peşinde koşamazsın.”

”İnsan, tuhaf bir mahluk.. Kendisine değer verenden kaçar, eziyet edeni sever…”

”Ne olarak tanımlanırsa tanımlansın, aşk şahane bir şey…”

”Ölümsüz bir aşk için ölümsüz bir varlığa aşık olmalı insan.”

”Yok, aşk iyi bir şey değil. Nasıl bir şey dersen, anlatamam ama iyi değil..”

“Aşkta eşitlik olmaz ki zaten. Bazen kefelerden biri, bazen de öbürü ağır basar.”

”Aşkın tek bedeli vardır, o da candır. Ölümle kutsanmayan aşk, aşk değildir.”

”Kocasını sevmese de onun sağladığı konfora aşık olan çok kadın tanımıştım.”

”Aşkı biraz tanısaydın, benim mutsuzluğuma gıpta ederdin.”

”Kadınla erkek arasındaki dostluğun aşkı gölgelediğini, tutkuyu öldürdüğünü söylerler.

”Aşk, yaşamı; cinayet, ölümü; devrim, tarihi sıradanlıktan kurtarır. Ama hepsi de çok acı verir.

”Aşk hiçbir zaman pişman olmamaktır. Ama bence aşk, bin kere pişman olsan da, bin kere onun peşinden gitmektir.”

”İnsanın gönlü geniştir geniş olmasına ama sevda kuşu da nazlıdır, öyle önüne çıkan dala konmaz.”

“Evet, imkansızlık aşkı hep diri tutuyor… İmkansızlık, tutkunun ölmesine asla izin vermiyor.”

”İmkansızlık,aşkı hep diri tutuyor….İmkansızlık,tutkunun ölmesine asla izin vermiyor.”

”İnsana duyulan aşk ölümlüdür, tıpkı beden gibi. Ölümsüz bir aşk için, ölümsüz bir varlığı sevmek gerek.”

”Aşkı, hayatımızı destana çevirecek mucizevi bir vaka olarak telakki ediyoruz.  Bir süreliğine doğru ama sonrası hüsran…”

”Kimse aşkı bırakıp gidemez, ancak aşk seni bırakır. O zaman bile gidemezsin. Gitsen bile her yere o da seninle birlikte gelir.”

”İnsan hem aşık hem de sabırlı olabilir mi? Bir kelebeğin ömrü kadar kısa olan aşk, o bekleyiş sırasında solarak yakıcılığını yitirmez mi?”

”Dünyada en çok cinayet aşk nedeniyle işleniyor. Namustu, töreydi, kıskançlıktı, millet birbirini acımasızca boğazlıyor.

”Çünkü insana duyulan aşkta Allah’a duyulan aşkın bir suretidir. O aşkın sureti bile o kadar güçlüdür ki insanın aklını başından alır.”

”Kimse kimseyi tanıyamaz, tanıdığımızı sanırız. Eğer gerçekten tanısak, bırakın aşkı filan, kimse kimseyle arkadaş bile olamaz.”

“Aşk akıl tutulması yaratır insanda, görüşümüzü çarpıtır. Aşık olan kişi, aşık olduğu kişiyi objektif olarak değerlendiremez.”

”Aşk yolculuğu tek kişilik başlar, maşukunu bulunca bir müddet iki kişiyle sürer, ama yolun sonunda yine tek başımıza kalırız. Bizde başlayan, bizde biter.”

”Yok , bunlar adam olmayacaktı. Sonunda bir gün daha cesur bir kadın ya da erkek çıkacak , bunlardan birini kandıracak , bu güzelim aşk da hiç yaşanmadan öylece kalacaktı.”

”Aşk ilişkilerinde kurbanların çoğu kadın… Kaybedenler demek istemiyorum, ölenler diyorum. Genellikle erkek öldürür… Sevdiği için, kıskandığı için, öfkelendiği için, terk edildiği için…”

”Dünyada onca yoksulluk varken, insanlar acımasızca öldürülüyorken, sadece kendi aşkımız için yaşamak bana çok doğru gelmiyor.”

”Kimse kimseyi tanıyamaz, tanıdığımızı sanırız. Tanıdığımız kadarına inanırız. Eğer gerçekten tanısak, bırakın aşkı filan, kimse kimseyle arkadaş bile olamaz.”

”Ne derlerse desinler, aşk, yaşamdaki en önemli duygu değildir. Aşk kaypak, sahte, kalıcılığı olmayan tutarsız bir güdüdür.”

”Aşk neticeyle alakadar olmaz, bugüne bakar, sadece bugüne, hatta şu ana… Ateş yandığı sürece vardır, o tutku sönmediği sürece…”

“Aşktan daha büyük bir bencillik yoktur,” diye mırıldandım bilgiç bir dalgınlıkla. “Ve bencilliğimiz olmasa yaşam çok tatsız olurdu.”

”Aşk bir tutku. Nedensiz bir tutku. Çoğu zaman da kötü bir tutku. Birinin tümüyle sana ait olmasını istiyorsun ya da senin birine ait olmanı. Bu sadistçe bir duygu ya da mazoşistçe…”

”Ergenlikle birlikte aşk denilen o büyülü, o rezil, o soylu,o kahraman, o korkak duygu utançtan kıpkırmızı olmuş bir yüzle çalar kapımızı.”

”Bu aşkı hiç bir zaman unutmadım, unutamadım; hiç kapanmayacak bir mukaddes yara gibi hep canevimin en mahrem yerinde sakladım.”

”Bırak işledikleri günah, versin onların cezalarını. Bırak pişmanlık alsın senin kararmış yüreğinin intikamını. Bırak, kendi vicdanları parçalasın onların lanetli aşklarını.”

”İnsan aşık olunca yeniden doğmuş gibi oluyor. Sevdiğimiz insanın bir bakışı, bir dokunuşu, seslenişi aklımızı başımızdan almaya yetiyor. Nedenini, nasılını bilmiyorum, ama bu olağanüstü bir mutluluk.”

”Aşk ulaşamayacağın birini abartarak onun kafamdaki İdeal kişi olduğunu sanarak tutkuyla bağlanmaktır.Aradaki engeller ne kadar artarsa bu yanılsama o kadar tutkulu olacaktır.”

”Aşk kadınlar için çok önemlidir.Kimileri gerçekten inanır.Onun sefasını sürmekten çok cefasını çeker, kimileriyse aşkı kullanarak erkekleri istedikleri gibi yönetir.

“Aşk ulaşılmazlıktan doğar.Aşk ulaşamayacağın birini abartarak,onun kafandaki ideal kişi olduğunu sanarak tutkuyla bağlanmaktır.Aradaki engeller ne kadar artarsa bu yanılsama o kadar tutkulu olacaktır.”

”Aşıkların yolu , kanunu , ahlakı yoktur. Onların tek yolu vardır : Aşk. Onların tek yasası vardır: Aşk. Onların tek ahlakı vardır: Aşk . Onlar sadece aşkın diliyle konuşurlar, ilim ve aklın dili, aşkın bu renkli dilinin yanında sönmüş bir ateş gibi cansız kalır.”

”Aşk ulaşamayacağın birini abartarak, onun kafandaki ideal kişi olduğunu sanarak tutkuyla bağlanmaktır. Aradaki engeller ne kadar artarsa bu yanılsama o kadar tutkulu olacaktır. Nasıl tarih öncesi atalarımız doğum olayını çözemediği için kadınlardan tanrı yaratmışsa, biz de yolumuzun kesiştiği birini yaşamımızın vazgeçilmez kişisi sanarak, neredeyse ona tapınmaya kadar varan bir bağlılık yaratmışız. Kanımca aşk, o ilkel abartma duygusunun günümüze kadar gelmiş halidir.”

forex foreks, yatırım, dolar, borsadan para kazanma veya twitter takipçi kasma gibi işleriniz için bizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın