Cuma, Haziran 2, 2023

Kadınlar Günü Mesajları

Kadınlar Günü Mesajları sayfamızda kadınlar günü ile ilgili mesajları sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Kadınlar Günü Mesajları

Sensiz bu dünya eksik, sensiz kalbim bomboş… İzin ver her zaman olduğu gibi dünya gülümsemenle aydınlansın! Kadınlar Günün kutlu olsun.

Sadece senin aşkının ateşi benim kalbimi aydınlatabilir. Sadece senin gülümsemenin sıcaklığıyla ısınabilirim. Sana söz veriyorum, yaşadığım sürece asla senden vazgeçmeyeceğim.

Seninle birlikte olmak harika bir rüya gibi. Gözlerinin sıcaklığı, utanman, benim dünyamı canlı utuyor. Söz veriyorum benim bütün hayatım boyunca kalbimde başka birinin yeri olmayacak. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

Sen hayatımdaki en değerli varlıksın. Beni sözleriyle rahatlatan tek kişiydin. Dünyanın tüm sıkıntıları beni çepeçevre sardığında, her şey bitmişken, sen oradaydın. Gözyaşlarımı silen sendin ki bu bizi daha da yakınlaştırdı. Hayat sensiz anlamsız olurdu. Sen tekrar ayağa kalkmama yardımı olan kişiydin. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

Anneciğim sen bana her şeyi verdin. Kalpten bir sevgi, dokunuşunun sıcaklığı ve hayat hediyesi. Benim en iyi arkadaşımsın. Bizim Allah’tan gelen özel bir bağımız var. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Beni gülerken ve ağlarken gördün ve her zaman yanımdaydın. Her zaman söylememiş olabilirim anneciğim fakat çok teşekkür ederim ve SENİ SEVİYORUM. Kadınlar Günün kutlu olsun.

Benim annem olduğun için gurur duyuyorum. Sen her zaman bana çok güzel bir örnek oldun ve bende seni takip edip senin gibi olmak istiyorum. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Bir kadının gücü sadece kırılmadan önce sıkıntılarla ne kadar baş edebileceğiyle değil, kırıldıktan sonra onlarla ne kadar baş etmesi gerektiğiyle de ilgilidir. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Bir erkek kariyer yapıyorken ona yardım edin. Bir kadının kariyerini inşa etmek demek ,bütün bir ailenin ve bütün bir toplumu inşa edebilir.

Bu dünyadaki hiçbir canlı bir kadın kadar güçlü değildir. Hem kariyerinde üstlere çıkarken hem de evini en güzel şekilde idare eder. Onun iç güzelliğine saygı gösterin.

Eğer onlara hak ettikleri gibi saygı gördüklerini ve sevildiklerini hissettirirseniz, sizden daha büyük şeyler istemezler. Size küçük şeylerin karşılığı olarak sonsuz mutluluk verirler.

Kadınsınız diye hiçbir şeyden korkmayın. Sizin kalbiniz güçlü olduğu için aslında en güçlü kişi sizsiniz. Hiçbir zaman güçlü olduğunuzu unutmayın.

Bizi dünyaya getiren bir insan nasıl güçsüz olabilir ki? Bunu neden anlamıyoruz? Eğer o olmasaydı, sen bu dünyadaki değerini kanıtlamak için, burada dahi olamazdın. Düşün!

Bir kadın Allah’ın yarattığı en güzel varlıktır fakat biz bu gerçeği ne zaman anlayacağız? Bizim hayatımıza disiplini aşılayan odur ve artık bu anlaşılmalıdır.

Kadınsız bir hayat hayal etmek çok zor. Onlar hayatımızı renklendirir. Onlara toplumun meselelerine katkıda bulunacak eşit fırsatı sağlayarak saygımızı göstermeliyiz.

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!

Dünyada her şey kadının eseridir.

Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.

Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur.

Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her sozlersitesi.com konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.

Kadının en büyük vazifesi analıktır! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkiyle anlaşılır.

Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.

Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.

Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli olursa görevini yerine getirebilir.

Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe; hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlat yetiştirme’nin güçlüklerini biliyoruz. Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının  sozlersitesi.com aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.

Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN GÜZEL SÖZLER