Cuma, Haziran 2, 2023

Mezuniyet ile ilgili Sözler

Mezuniyet ile ilgili Sözler sayfamızda mezun olmak ile ilgili güzel sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Mezuniyet ile ilgili Sözler

Ön Söz: Gitmekle gitmiş olamazsın; gönlün kalır, aklın kalır, anıların kalır. -Cemal Süreya-


Bugün mezun olana kadar bizlere hayatı, bilgiyi öğreten tüm öğretmenlerime ve idarecilerimize, bizlerin sağlığı, temizliği ve güvenliği için çalışan tüm görevlilere, bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler.

Bizler bugün birer kıvılcım olarak gidiyoruz ama bir gün mutlaka bir alev olarak geri döneceğiz.

Bu koca yürekli aileden ayrılmak, ona veda etmek ne kadar zormuş. Mezun oluyoruz diye sevinirken ayrılığın acısını bilmiyormuşuz. Elveda güzel geçen dört yılım.

Bir zildi tüm yılı başlatan, bir zildi bizi sözlüden kurtaran, bir zildi herkesi ağlatan ve yine bir zil olacak bizi birbirimizden ayıran.

Herkesin farklı şehirlerden kalkıp geldiği bu şehirde hiç unutulmayacak arkadaşlıklar kurduk. Bugün üniversite hayatımızın sonuna geldik ama gönüllerimiz hep birlikte atmaya devam edecektir.

Elveda en çok sevdiğim ders beden eğitimi, elveda en çok sevdiğim boş dersler elveda.

Bazı şeyler vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini, kaybedeceğimizi anlayana kadar…

İnsan bitse de kurtulsam dediği yerden kurtulup giderken acı duyar mı, giderken ayakların gitmemek için direnir, yüreğin acıyla burkulur mu? Burkuluyormuş.

Gençliğimin en güzel yıllarını sizlerle bu kampüs içerisinde geçirdim. Kardeşliğin, arkadaşlığın en alasını burda gördüm. Sabah kadar güldüğümüz, sabah kadar oyunlar oynadığımız ve sabaha kadar sınav sozlersitesi.com çalıştığımız bir dönemin daha sonuna geldik. Artık bu şehirden ayrılma vakti geldi, anılarımı, yaşadıklarımı burada bırakıp gidiyorum.

Yeni arkadaşlar, yeni bir ortam ve yepyeni alışkanlıklar edineceğimiz farklı bir hayata başlamak üzere buradan ayrılıyoruz. Seneler sonra bir gün, yine aynı yerde buluşmak üzere hoşçakalın güzel insanlar.

Bugün biten sadece okul değil, bugün okul hayatı boyunca birlikte geçirdiğimiz güzel günlerinde mazide yer alacağı gün, bugün arkadaşlığın okulda bittiği ama her zaman devam edeceği gün.

Artık vakit öğretmenlerimizden, okulumuzdan, yaşadığımız güzel günlerden ayrılık vakti. Vakit yaşananları maziye, yaşanacakları yeni sayfaya yazma günü.

Bizlere emanet edilen eğitim meşalesini bizde bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza devrediyoruz. Her zaman olduğu gibi hüzünlü bir veda ile okulumuza veda ediyoruz.

Bizler mezun olduk gidiyoruz Allah geride kalanları Matematiğin azabından, Biyolojinin azotundan korusun.

Sözlüye kalkmak için ecel teri döktüğümüz tahta, üzerinde dersten çok oyunlar oynadığımız sıralar, bir aile sıcaklığı veren ….. sınıfı, ve bizleri bir anne, bir baba şefkatiyle seven, bir arkadaş gibi dertlerimizi dinleyen güzel öğretmenlerim elveda.

Benim mezun olmama nedense en çok babam sevindi. Adam sevincinden havalara uçuyor.

Çok güzeldi desem az, çok yorucuydu desem hafif, nasıl başlamıştık ya desem eski, nasıl biter bir anda desem duygusal olacak. En iyisi hiçbir şey söylemeyim sessiz olsun.

Ne gariptir okulun son günü, okulun ilk günü aklıma geldi. Nereye gideceğini bilmeyen, herkese garip garip bakarken birden bugün sozlersitesi ki güzel insanlarla tanıştık. Onlarla birlikte unutulmayacak 4 yıl geçirdik. Ve zaman şimdi ayrılık vakti nasıl geçti gitti o güzelim yıllar hiç anlayamadan.

Babamın parası olsaydı bir sene sınıfta kalır sizlerle bir sene daha zaman geçirirdim. Buna maneviyat evet diyor ama maddiyat hayır diyor.

Dört yıl boyunca oturduğumuz sıralarımız bazen sevgiliye bir şiir oldu, bazen duygularımızı yansıttığımız bir tual, bazen de sınavlarımızda bize yardım eden kopya aracı. Şimdi ise bizlere veda eden bom boş kalmış bir tahta parçası.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN GÜZEL SÖZLER