Tövbe Sözleri

Tövbe Sözleri sayfamzıda tövbe ile ilgili tüm sözleri bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp sozlersitesi.com üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Tövbe Sözleri

Allah, herhangi bir kuluna tövbe etmeyi ilham etmişse, ona azap etmemeyi murat etmiştir.

Sizler, tövbeye yakışır meyveler verin.

Alimin zellesinden korkun; onun hatasın sozlersitesi.com dan ötürü edeceği tövbeyi bekleyin. Hz.Muhammed

A kardeş keskin kılıcın üzerine atılma dasın, tövbe ve kulluk kalkanını alma dan gitme.

Tövbe de günah kadar, yapmacıksız olmalıdır.Tövbe, “günah sabunudur”.

Herhangi biriniz ölümü hak etmesin. Zira o kimse iyi ise, iyiliğini artırması umulur. Kötü biri ise, tövbe ederek doğru yola gelmesi umulur.
Hz.Muhammed

Yayılmış olan günahın, tövbesini de yaymak lâzımdır.

Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık sozlersitesi.com dünyadan göğe sıçrayıverir.

Ey haberi haber verenden habersiz. Senin tövben günahından beterdir.

Tövbelerin geri çevrilmediği rahmet ve mağfiret yüklü Ramazan ayınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim

Ey iman edenler. Samimi bir tövbe ile Allaha dönün. Tahrim

Dua et, karanlıklar ışık olsun. Şükret, gönlün huzur sozlersitesi.com bulsun. Tövbe et, Mevlam kabul buyursun. Cumamız hayırlara vesile olsun… Hayırlı Cumalar.

Davet et, hayret et, af et, tövbe et ama ihanet etme!

Ey Rabbimiz; bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar. Bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zira tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak sensin. (Bakara, 128) Alemlerin efendisine salat-ü selam(a.s.m) ile. Hayırlı Cumalar dua ile.

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle..

Gel be, gel işte. Küfrüm tövbeme karışsın, aklım fikrime.

Firari saatlerin ardından gelen isyankar sokakların tövbekar evlatlarıyız diye her haksızlığa tahammül edecek halimiz yoktur.

A kardeş, keskin kılıcın üzerine atılmadasın, tövbe ve kulluk kalkanını almadan gitme.

Firari saatler arkasından gelen isyankar sokakların, tövbekar çocuklarıyız biz. Sevdiğimiz için yaşar, dostluğumuz https://sozlersitesi.com/tovbe-sozleri/  için ölürüz. Hiçbir zaman hiçbir yerde kimseye boyun eğmeyiz.

Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.

Senin ruhun benim ruhumun önünde diz çöküp tövbe eder!

Firari saatlerin ardından gelen isyankar sokakların tövbekar çocuklarıyız biz sevdiğimiz için, için yaşar dostumuz için ölürüz ve de hiçbir zaman hiç bir yerde kimseye hesap vermeyiz, öteki taraf hariç.

Küfür şeytana mahsustur, tövbe insana. Aşk kadına yakışır, sevmek adama.

Pişmanlık duymak, bir çeşit tövbedir.

Kendisine mağfiret dilemek (hasleti) verilen, bağışlanmaktan mahrum kalmaz. Şükretmek (hasleti) verilen, nimetin çoğalmasından mahrum olmaz. Tövbe etmek (hasleti) verilen, tövbesinin kabul olunmasından mahrum olmaz. Dua etmek (hali) verilen de icabet edilmekten mahrum olmaz.

Tövbe güvercinleri kalbinize konsun, af dalgaları saadet kervanı gelip kapınızda dursun. Bütün Melekler sizinle, dualarınız kabul, Berat Kandiliniz mübarek olsun

Tövbe güvercini kalbine konsun, af dalgaları, saadet kervanı gelip kapında dursun. Bütün Melekler seninle, duaların kabul Berat Kandilin Mübarek olsun.

Senin beni unutma ihtimalini hatırlayıp çıldırıyorum bazı günler ve bazı geceler yüzünü eskisi gibi hayal edemeyeceğimden korkup kahroluyorum. Sonra tövbeler ediyorum. Seni unutma ihtimalini düşündüğüm için.

Gözyaşı Allah içinse eğer, mübârek ve mukaddestir. Gözyaşı pişmanlıktır, gözyaşı tövbedir, gözyaşı gözün niyazıdır, duâsıdır.

Öyle bir dua et ki; Günahın sozlersitesi.com tövbenin büyüklüğünden ağlasın! Şeytandan yaradana sığın ki nefsin seni değil, sen nefsini yakasın.

Ey Rabbimiz; bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar. Bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zira tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sensin. (Bakara, 128) Alemlerin efendisine salat-ü selam(a.s.m) ile. Hayırlı Cumalar dua ile.

Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer yenilenme gecesidir. Bu gecede https://sozlersitesi.com/tovbe-sozleri/ hayatımızı ve hayallerimizi tekrar gözden geçirerek dua ve tövbelerle gerçek mümin olma yolunda kayda değer mesafe kat etme imkânı bulabiliriz…

Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

Yorum yapın