15 Temmuz ile ilgili Sözler

15 Temmuz ile ilgili Sözler, Bu sayfamızda sizlere 15 Temmuz Demokrasi ve sozlersitesi.com Birlik Günü ile ilgili paylaşılabilecek güzel sözler ve mesajlar hazırladık. 15 Temmuz’da gerçekleştirmeye çalışılan alçak darbe girişiminin 1. Yıldönümünde sevdiklerinizle bu 15 Temmuz mesajlarını facebooktan paylaşabilirsiniz.

15 Temmuz ile ilgili Sözler

Manşet: Serden geçtik vatan, millet, Allah aşkına! Bütün dünya bunu görüp döndü şaşkına!


15 Temmuz ile ilgili Sozler 1

♥ 15 Temmuz’u UNUTMA, UNUTTURMA!

Resimli 15 Temmuz Sözleri

Hani kâfirler seni tutuklamak veya öldürmek, ya da (Mekke’den) çıkarmak için tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak sozlersitesi.com kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. Enfal Suresi

15 Temmuz ile ilgili Sozler 2

♥ Allah’ım bizi vatansız, bayraksız, ezansız bırakma. İçimizdeki hainlere göz açtırma.

15 Temmuz ile ilgili Kısa Sözler

15 Temmuz ile ilgili Sozler 3

♥ Bu yüce millet 15 Temmuz’da yapılanları hiçbir zaman unutmayacaktır. Şehitlerimizin mekânı cennet olsun.

15 Temmuz ile ilgili Sozler 4
♥ 15 Temmuz kahraman Türk milletinin demokrasi bayramıdır. Kutlu olsun.

15 Temmuz Cümleleri

15 Temmuz ile ilgili Sozler 5

♥ Hain 15 Temmuz darbe girişiminde ölen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.

15 Temmuz ile ilgili Sozler 6

♥ Darbelerin susturduğu ezanlardansalaların susturduğu darbelere…

15 Temmuz Sözleri

♥ Kahraman Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü kutlu olsun.

♥ 15 Temmuz alçak darbe girişimini unutmayacağız, her yıl demokrasi ve birlik günü olarak kutlayacağız.

İmandan sonra vatan, aşkların en yücesiCihat emrini alan millete bakın hele!

♥ Babam bile olsa karşımda duran, önce vatan, sonra vatan.

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşun yerler.

♥ Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı.

Vatan için yaşayıp vatan için öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

♥ Vatan ve bayraktır tek hazinemiz, ayrı gayrı yoktur, ortak derdimiz.

Türk’e kefen biçenler, 15 Temmuz gecesi Taylar gibi şahlanan millete bakın hele!

♥ Bir elimde silah, birinde Kur-an. Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

♥ Bir gecede destan yazan milletim, düşünmez sonunu, der: Allah kerim.

Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. Mehmet Akif Ersoy

♥ Sizler uyumadınız ve bizler uyandık ve bir parçamız bugün eksik kaldık.

Ülkemize, milletimize ve demokrasimize yapılan bu alçak darbe girişimini lanetliyoruz.

♥ Kurşun oruç bozmaz şehidimSen bugün ALLAH Katında iftara davetlisin!

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber. Mehmet Akif Ersoy

♥ Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

Gene hangi duayı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne. Cennetime yağmur yağdı.

♥ Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali

Senin kanınla yoğuruldu bu kutsal topraklar, senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

♥ Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, Iâkin siz anlayamazsınız. Bakara, 154

Adsız kahramanlar yine sahnede, korkak hainlerse para derdinde. Bir kere ölürüz vatan namustur, Mehter marşlarıyla meydanı coştur.

♥ Çok hesap bozacak dirilişimiz, darbeler savurur bu esişimiz. Halk ile beraber direnişimiz, nice destanlara öncü olacak.

Dün gece derin bir uykuya daldım sozlersitesi.com, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin Mehmedim şehit olmuşsun çok utandım.

♥ Vatanın anası, her Türk kadını, duyurdu dünyaya asiI adını. İlk kurşunu atan yiğit Astsubay, mevzu vatan ise işimiz kolay.

Kıyama kalkınca, dağlar kıskandı, bu aziz milletin derdi vatandı. Ve millet yürüdü, ezildi tanklar, kaçacak yer arar hain alçaklar.

♥ Alçaklar kaleyi içten kuşatmış, hainler vatanı dolarla satmış. Tarihte görmedik böyle ihanet, köpekler kudurmuş tam bir melanet.

ÜIkene sevdalıysan erken ölürsün çocuk, yaşamak dururken ölüm korkutur insanı. Sen yine sevdandan vazgeçme, bilirsin sevda büyütür insanı.

♥ Sü uyur, düşman uyumaz derler çocuk, sen uyanık kal, sen hatırla. Ardından iki yüz kırk dokuz şehit, uyandırdı de bizi o derin uykudan.

Bizdik o gece, bizdik, uçağa sapan atan, özgürlüğü uğruna mermiye kafa tutan! Göğsünü siper eden, tankın altına yatan, aslan misali dalan millete bakın hele.

♥ F-16’ya yandı Hicabinin samanı; semalara yükseldi kör edici dumanı. Mehmet egzoz tıkadı, dilettirdi âmânı. Şeytana ıslık çalan millete bakın hele!

Kamyonuyla Şerife Bacı’m bir Nene Hatun. Gelin de Safiye’yi, elinizdeyse, tutun. Küçük dillerinizi Türkan Ana’yla yutun. Gülerek şehit olan millete bakın hele!

♥ Damarında gezen kan, bayrak rengi kırmızı. Ak yüreğinde mühür, hilaliyle yıldızı. Asker doğar ve asker ölür erkeği, kızı; öz benliğini bulan millete bakın hele!

Nice nice yiğitler Başkomutan emriyle, Eline ne geçtiyse, taş, sopa, kemeriyle, Her biri akıncıydı, sozlersitesi.com çocuğuyla, piriyle, Koşup meydana dolan millete bakın hele!

♥ Hayranlık uyandırdı tavizsiz edaları, yeri, göğü inletti marşları, nidaları. “Tekbir!”, “Allahuekber!” diyen gür sedaları Semalardan duyulan millete bakın hele!

Halk yediden yetmişe, kalp sozlersitesi.com kalbe ve kol kola, Yoğun ateş altında vermedi tek bir mola. Âdeta meleklerle karışıp, kutlu yola Allah için koyulan millete bakın hele!

♥ AksakalIı emretti; ölüme selam durdu Başçavuş Ömer Halis, darbeci puştu vurdu. İlk kurşun, ilk kahraman, tek başına bir ordu… Cennette karar kılan millete bakın hele!

Kara sevdaya tutulan erken ölür derler çocuk, aldırma, sen yine sevdalan, ölümüne hem de, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına. O vakit koskoca bir millet çağlayarak akar peşinden.

♥ Demokrasimize sahip çıkan, halkımızın özgür iradesine minnettarız. Yaşanan hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebat eder, şehit düşerse, Cenâb-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır. Bugün şehit olanlara Firdevs Cenneti hazırdır. Hücum ediniz, hamle ediniz! (İbn-i Hişâm, II, 267-268)

♥ Kim Allah’a ve Resul’e itaat ederse, işte onlar, Allah’ın kendilerine nimet verdiği peygamberler, Sıddıklar, şehitler ve Salihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar. (Nisâ, 69)

Hayallerinden vazgeçme çocuk, ölüm korkutmasın seni yaşam capcanlı dururken. Şehitler serdarı Hazreti Hüseyin yoldaş olur sevdalıysan. Uhud kahramanı Hz. Hamza, devrim şehidi Kubilay ve yanında saf tutan nice Alperen.

♥ Kara sevdaya tutulan erken ölür derler çocuk, sen yine de vazgeçme sevdandan aziz bil vatanı. Kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına, o vakit koskoca bir millet saf bağlar ardından.

En verimIi çağında toprak olmak son değildir sana. Ölümsüzlük gelip ilişir yakana, Türk milleti saf saf olur ardında. En körpe yürekler emrini bekler, ne esen bora koparır o vakit seni bizden, ne de boz bulanık akan nehirler…

♥ Kırk yıllık planları dört saatte çökerten, işgal heveslerini kahramanca göçerten, Dosta parmak ısırtan, kâfire iç geçirten, Haine korku salan millete bakın hele! Darbeyi etti yalan; millete bakın hele!

Her devirde bir Sadeddin Köpek çıkar karşına çocuk, her devirde doğan güne kargış okuyup, gönülleri bulandıran bir meczup. Hasmının başında togan kılıcını eksik etme o vakit, unutma her Türk fedai doğar, her kalp ölmek için çarpar.

♥ Bir avuç çakalmeydanları boş sandılar, halkı bombalamaya çalışan, vatanı batıracaklarını sanan o gece ortaya çıkan kendisini ve vatanını gözden çıkaran kendisini parayla satan çakal sürüsü bunlar böyle yapanlar hep reziI oldular.

Vatanı, bayrağı, milleti, devleti canından aziz bil çocuk, kutsal bilirsen devleti, milleti bayrağı ve vatanı, bir ulu çınara dönüşüverirsin. Delice kavrar köklerin toprağı, ne esen bora koparır, ne boz bulanık akan nehrin toprağı.

♥ Şimşekler çakıyor karanlık dağların arkasında. Yıldızlar yine kaybolup gitti küstü bu haysiyetsiz dünyanın o kalleş simasına. Sağanak haliyle yağmur gökleri sozlersitesi.com delercesine yağıyor o da ağlıyor can veren şehitlerinin ardından yas tutarcasına.

Yorum yapın