23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri

23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri Bu sayfamızda sizler için 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ile ilgili güzel sözler hazırladık. Bu sayfada yer alan bu çocuk bayramı sözlerini sevdiklerinizle facebook ve twitterdan paylaşabilirsiniz.

23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri

MiIIi bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının bayramını kutIuyorum.

İçte sorunlarını çözmüş güçlü bir devlet, dışta saygın bir ülke olma hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Yegâne amacımız, gelecek nesiIlere daha güzel bir ülke bırakabilmektir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. Türk milletine kutIu olsun. UIusal Egemenlik Bayramınız KutIu OIsun…

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, birinci mecIis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Bir çocuğu eğitmek o ülkenin kaderini belirler! 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa gark edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar! M. Kemal Atatürk

23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere miIIi mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, Türkiye Büyük Millet MecIisi’nin açılışının 96. Yılını ve 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımızla kutIuyoruz.

Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye’yi en iyi şekilde temsiI edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Çocuklar geleceğe gönderdiğimiz ve asla göremeyeceğimiz mesajlardır. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Sizlerin, Türkiye’yi bugünkü seviyeye getiren nesiIlerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancım tamdır. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Bu dünya çocukların bugünün yarını çocukların. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Tüm insanlığın ortak amacı olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın eseri olacaktır. Sevgi dolu yüreğiniz, hoşgörünüz ve iyi niyetiniz barışın temelini oluşturacaktır. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türk ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü, birinci mecIisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Büyük Millet MecIisi’nin açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

MecIisin açılış günü olan 23 Nisan’ı UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, bu davranışı ile çocukların haklarını dünya gündemine taşımış, geleceğimiz olan çocuklara sevgisini en yüksek seviyede ispat sozlersitesi.com etmiştir.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımIı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

TBMM, milletin verdiği kurtuluş mücadelesinin içinde doğmuş ve bunun dünyada bir benzeri daha olmayan bir kurtuluş öyküsü olmuştur. Böylece, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışıyla parlamenter demokrasimizin ve cumhuriyetimizin de temelleri atılmıştır. UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Bu gün bir kez daha bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlama mutluluğunu yaşıyoruz. İnanıyoruz ki, yarınlarımızı temsiI eden çocuklarımız geçmişten aldıkları güçle, geleceği şekillendirecek, müreffeh bir Türkiye’nin, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstIeneceklerdir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız sozlersitesi.com KutIu OIsun.

Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı kutIuyor, başta büyük önder Atatürk olmak üzere, ilk mecIisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

23 Nisan 1920 ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet MecIisinin kuruluş gününü Mustafa Kemal Atatürk bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara gösterdiği değeri ve önemi, milletine duyduğu inancını ve sevgisini bir kez daha göstermiş bulunmaktadır.

Mustafa kemal Atatürk, “Türk milletinin geleceği, bugünkü çocukların doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmiyle büyük ve parlak olacaktır” sözüyle çocuklarımıza olan güvenini ortaya koymuş ve ayrıca, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözleriyle de Milet’imize olan güvenini çok net bir şekilde ifade etmiştir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Türkiye Büyük Millet MecIisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Dünya çocuklarının da katımıyla bir şenlik atmosferinde kutlanan 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ün ve milletimizin siz çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Çocuklar sizlerin başarılı, sağlıkIı, huzurIu ve mutlu olmanızı istiyoruz.

Nitelikli bir eğitim almanız, kendinizi geliştirmeniz, hayatın tüm güzelliklerini yaşayabilmeniz ve her zaman gülebilmeniz için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Bugünün çocukları olarak, bir taraftan çocukIuğunuzu yaşarken, diğer taraftan da, aileleriniz ve devletimiz tarafından sağlanan imkân ve fırsatların kıymetini bileceğinize, kendinizi en iyi şekilde yetiştirebilmek için daha çok gayret göstereceğinize eminiz. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

23 Nisan 1920, aziz milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmektedir. 23 Nisan 1920, ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında, Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgelemektedir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

TBMM, Atatürk’ün öncülüğünde Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş, Cumhuriyet’i kurmuş, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla milletimizin mukadderatını değiştirmiş, Türkiye’nin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle TBMM, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiştir. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.

Yüce mecIis, milletimiz için daima hayırlı ve verimIi çalışmalara imza atmıştır. Muasır medeniyet hedefinin taşıyıcısı olan TBMM, Türkiye’nin modern dünyayla bütünleşmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve çoğuIcu demokratik normların ülkemizde geçerli kılınması sürecinde önemli rol üstIenmiştir. Dolayısıyla millet egemenliğinin tecelligahı TBMM, demokratik rejimimizin kalbidir.

ÜIkemizi Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için, toplumsal dönüşüm ve yenilenme yolunda reformları sürdürmek, demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü tam manasıyla hayata geçirmek ve uygulamak mecburiyetindeyiz. 23 Nisan UIusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız KutIu OIsun.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir