Ahilik ile ilgili Sözler

Ahilik ile ilgili Sözler sayfamızda ahilik kutlama sözleri, mesajlarını sizler için derledik, dilediğiniz zaman Facebook, Twitter, WhatsApp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Ahilik ile ilgili Sözler

Ahilik kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillerimize aktarmak temennisi ile 19 Eylül Ahiler haftası kutlu olsun..

Bu kardeşlik ve doğruluk ilkesi ile ticari ahlakı, paylaşmayı ve dayanışmayı gösterir. Ayrıca, 2023 hedeflerine güvenli ve istikrarlı adımlarla yürüyen Türkiye’nin manevi muhafızı ve sağlam yapı taşlarından biri olmaya devam edecektir. Bu nedenle esnaf ve sanatkarımız başta olmak üzere bütün milletimizin ahilik haftasını kutluyorum.

Din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeyen,herkese eşit muamele yapılan bir anlayışın simgesi olan Ahilik haftası kutlu olsun.
Toplumun en büyük mihenk taşı olan esnaf kardeşlerimin Ahilik Haftası kutlu olsun. Ahilik kültürünü yaşayan ve yaşatan tüm esnaflarımıza

Tüm esnaf, sanatkâr ve zanaatkarlarımızın Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı kutlu olsun

Bir meslek örgütü olmasının yanında manevi terbiye ocağı olan, bu terbiyeyle esnaf ve sanatkarımızın yanında halka elini, kapısını ve sofrasını açık tutmayı salık verirken dilini, gözünü ve belini bağlı tutmasını öğütleyen Ahilik Kültürü’nün hatırlanması, yaşatılması dileğiyle Ahilik anlayışını kutluyorum.

Kısa Ahilik Sözleri

İyi ahlak, doğruluk, kardeşlik, yardımseverlik. Ahilik Haftası kutlu olsun…

Anadolu’ da kök salarak, varlığını yüzyıllar boyunca devam ettiren, Müslüman-Türk toplumunun toplumsal, ekonomik, dini, ahlaki ve kültürel hayatını tanzim eden Ahilik teşkilatını Haftasını Kutlarım.

Özü; toplumu yakınlaştırmak, kaynaştırmak olan Ahilik Haftası tüm esnaf kardeşlerimize kutlu, işleri hayırlı ve bereketli olsun.

Ahilik Haftası vesilesiyle, medeniyet tarihine Türk kültürünün armağan ettiği bu güçlü mirasın gelecekte de korunmasını temenni ediyor, asırlardır barışın merkezi ve Dünyada ilk ticaretin yapıldığı yerlerden birisi olan ekonominin bel kemiği olan esnaf ve sanatkârlarımızın “Ahilik Haftasını” kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.

Ahilik Değerlerimizi Kuşanmaktır.” Ahilik Kültür Haftası ve Esnaf Bayramı Kutlu Olsun.

Ahilik haftası kutlu olsun. “Ahinin eli, kapısı,sofrası açık olmalı, gözü,beli ve dili kapalı olmalı”

Ahilik Kültürü toplum hayatımızın ortak paydasıdır. Esnafımızın Ahilik Haftası kutlu olsun.

Toplumun en büyük mihenk taşı esnaflarımızın Ahilik Kültürü Haftası kutlu olsun.

Asırlardır devam eden kültürel zenginliklerimizden Ahilik geleneğinin taçlandırıldığı Ahilik Haftası kutlu olsun

“Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak İle çalışıp bizi geçen bizdendir” düsturuyla ticaret ahlakı, yardımlaşma ve dayanışma gibi ilkelere dayanan felsefesi ile günümüzde esnaf ve sanatkârlarımıza kılavuzluk eden sozlersitesi.com Ahi Evran-ı Veli’yi rahmet ve minnetle anıyor, esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere bütün halkımızın ahilik haftasını ve esnaf bayramını en içten dileklerimle kutluyor, ahiliğe esas olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunun büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum.

Ahilikle ilgili yazılar…

Yüzyıllardır devam eden bu güzel geleneğin halen yaşatılıyor olması ve geleceğe de aktarılıyor olması çok önemli. Ahilik Haftası kutlu olsun

Toplumsal huzurun ve refahın sağlamasında Ahilik geleneğinin önemi inkâr edilemez. Bu önemli haftada Ahilik kültürünü kendi adıyla sozlersitesi.com bütünleştiren Ahi Evran-ı Veli’yi rahmetle anıyor, tüm esnaf ve sanatkârlarımızın haftasını kutluyorum. Hepsine bereketli, hayırlı kazançlar diliyorum”

Ahiliğin asıl kurucusu olan Ahi Evran ve Ahi Şeyhi Şeyh Edebalı’nin öğütleriyle yaşatılmaya çalışılan örgütü olan ahilik haftası kutlu olsun

Ahilik: Rızkın onda dokuzu ticarettedir diyen peyğamberimizin sünnetine riayet ederek ticaret yapmaktır. Ahilik haftası kutlu olsun.

AHİLİK dürüstlüğün azmin abidesi olmasıyla birlikte,teşkilatlanmanın sanayi ve zanaatkarlığın da öncüsü olmuştur.Ahilik haftası kutlu olsun
13.Yüzyıldan bu yana Ahilik geleneğinin aslını teşkil eden paylaşımcılığı yaşatmak; bizlerin asıl görevleri arasında olması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle esnaf ve sanatkarlarımızın ahilik geleneğini yaşatmaya çalışmalarını temenni eder, tüm esnaf ve sanatkarının Ahilik Kültür Haftasını kutlar, hayırlı işler dilerim.

Hak ile sabır dileyen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir. Ahilik Haftası Kutlu Olsun.

Her sabah Bismillah ile açılır dükkanımız, Ahi evrandır bizim pirimiz sultanımız Bütün esnaflarımızın Ahilik haftası kutlu olsun. Bol kaznçlar

Sanat,ticaret ve mesleğin,olgun kişilik, ahlak ve doğruluğun iç içe girmiş bir alaşımı olan Ahilik Haftası, esnafımıza kutlu olsun.

İnsanı, hayatın merkezine alan yardımsever ve beraberlikten yana olan tüm esnafların Ahilik Haftası kutlu olsun.

Ahi Evran idi,ulu pirleri, Âlim Edebali bundan birleri; Bosna’dan Kırım’a var tesirleri Ahilik, adalet demekti.Ahilik Haftasi kutlu olsun

Osmanlı’dan bu yana kültürümüzün,medeniyetimizin temel direği olan tüm esnaf ve zanaatkarlarımızın Ahilik Haftası kutlu olsun.

Bu toprakların geçmişten günümüze kadar getirdiği en büyük kültür miraslarından biri olan Ahilik Haftası kutlu olsun.

Unutulmamalıdır ki esnaf ve sanatkarımız ekonomimizin bel kemiğidir. Sanayileşmemizin, kalkınmamızın çekirdeğidir. Ahilik, din, dil, ırk ve sozlersitesi.com cinsiyet farkı gözetmeyen, herkese eşit muamele yapılan bir anlayışın simgesidir. Bu duygu ve düşünceler ışığında, başta tüm esnaf ve sanatkarımız olmak üzere tüm milletimizin Ahilik Haftasını kutluyorum.

Dünden bugüne değin, yeni nesillere de yol gösterecek olan Ahilik geleneği 2023 hedefimize de öncülük edecektir. Ahilik Haftası kutlu olsun.

“Akıl-Ahlak yolunda ilim ile çalışıp bizi geçen bizdendir.” (Hz. Ahi Evran-ı Veli) Ahilik Haftası kutlu olsun!

“Ahilik Değerlerimizi Kuşanmaktır.” Ahilik Kültür Haftası ve Esnaf Bayramı Kutlu Olsun.

Ahilik haftası kutlu olsun. Ahilikle ticaretin ahlakını kardeşliğin kitabını bin sene önce Türkmen dervişlerle yazdık….

İşinin hakkını veren , olgun, ahlaklı, merhametli, iyi­liksever, dürüst ve güvenilir esnafların ahilik haftası kutlu olsun

Esnaf; toplumun gölgesi, yansımasıdır Esnaf, vatandaşın komşusu, arkadaşı, dert ortağıdır Ahilik haftası kutlu olsun...

Gunaydin guzel Turkiyemin guzel insanlari Tum esnaf ve sanaatkar arkadaslarimizin Ahilik haftasi kutlu olsun . kazanclari bol olsun
Iyiyi, dogruyu, guzeli benimseyen ve Ahilik kulturunu gelecek nesillere tasiyan tum esnafimizin Ahilik Haftasi kutlu olsun..

Birlik ve Dayanışmanın Sembolü Ahilik Haftası Kutlu Olsun...

Eline, beline, diline hakim ol. Alnın, kalbin ve kapın daima açık olsun. Ahilik Haftası kutlu olsun…

Yorum yapın