Akilah Azra Kohen Sözleri

Akilah Azra Kohen Sözleri sayfamızda fi dizisinin uyarlandığı kitabın yazarı Akilah Azra Kohene ait tüm sözleri ve özdeyişleri bulabilir,sozlersitesi.com facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Akilah Azra Kohen Sözleri

Hayat ; sadece hissettiğindir.

Bazen gaflet, insanın kendi yeteneğinin kölesi olmasıyla başlar.

Bu hikâyenin sadece inanılamaz tarafları gerçektir.

Bir şeye nasıl başladığınız değil ama nasıl bitirdiğiniz itibarınızı oluşturur.

Vazgeçmediğin sürece, iyi bir şey için şansın var demektir.

Kendileri olmadıkları için sürekli değişip başka birisi olmaya çalışıyorlar.

İçinizi acıtan her şey içinizi acıtabilsin diye yaratıldı.

Bazen ruhun bildiğini akıl unutturur.

Gittiğim yol istediğim yere varmıyor.

Ben ne olduğumu biliyorum, sozlersitesi.com ne kadar olacağını merak ediyorum.

Kadın olmak demek, çoğu zaman içindeki zehre ondan panzehir yaratabilecek kadar güçlü olmak demektir.

Hayatında kimseye sarılmamıştı, dövüştüğü birkaç kişiyi nefessiz bırakmak dışında, insanların niye sarıldıklarını sozlersitesi.com anlamazdı ama şimdi ruhu kendi yoksunluğunu doldurmak istiyordu ve Ada, o yoksunluğu doldurabilecek tek eşsiz parçaydı.

Gözlerini çevrene kapat ve ol! Toprağa dön, ondan beslen. Sadece kendi yetiştirdiğini ye ya da güvendiğin insanların sana ikram ettiklerini. Yani besle kendini gerçekle besle. Gerçek yiyeceklerle, gerçek bilgiyle. Her şey doğada var, insanı çıkar hayatından. https://sozlersitesi.com/akilah-azra-kohen-sozleri/ Aslında insanı değil, diğerlerinin seni beslemesini çıkar hayatından. Beynini mideni sadece doğayla doldur, doğanın bilgisiyle beslen! Ha bir de parayı çıkar hayatından.

Bırak ben derslerimi kendim alayım. Bana dost ol, öğretmen değil.

An gelir kendi fotoğrafınıza bakıp kendinizi göremezsiniz.

Bazı insanları beynimizden asla ayıramayacağımız yerlere kazıyoruz.

Savaşmak yerine anlasak, sakinleşsek. Habire geleceği ya da geçmişi düşünmeden, geleceğe yatırım için savaşıp geçmişin kayıpları için intikam naraları atmasak, sadece anı yaşasakCennet böle bi yer olmalı. Sadece o anın var olduğu bi yer ya da an.

O, tanıdığım en bütün insandı. Olduğundan fazlası vardı onda. Ama sanki oyalıyordu kendini, saklıyordu.

Neyi yaşayıp neyi reddedeceğin senin elindedir. Deneyimlerini seç.

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. içinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikayeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.

Fi, güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. https://sozlersitesi.com/akilah-azra-kohen-sozleri/ Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

...eğitmediğimiz, hor gördüğümüz herkes bir gün karşımıza çıkacak, üstelik ellerinde silahlarla!

İnsanı düşündürmek, öldürmekten daha zordu.

Dışarıdan delilik olarak görülebilen şeyler, içine girildiğinde hak verilen durumlar haline gelebiliyordu bu hayatta. Sadece bakış açınızı değiştirmeniz yeterliydi.

Uzaktan bizi büyüleyen şeyler, yaklaştıkça sihirlerini kaybederlerdi.

Şekilcilikle kamufle olur kötülük. Sakalı uzatır, takkeyi kafaya geçirir, kamuflaj tamamdır. Halbuki inanmak, inandığını anlamak, anladığını sozlersitesi.com uygulamak ne takkeyle ne sakalla alakalıdır. Zaten anlayanın o takkeye de sakala da ihtiyacı kalmaz çünkü Yaradan ASLA şekilci değildir, şekilci olan şeytandır.

Bırak ben derslerimi kendim alayım. Bana dost ol, öğretmen değil.

..bir erkeğin erkekliği annesinin anneliğini göstermekteydi.

Hayat ne tuhaftı. Hep en korktuğumuz şeyleri karşımıza çıkarır, sonra suratımıza yapıştırırdı.

Hayat paylaşmayı bilmediğimiz için savaşa dönmüştü, halbuki paylaşmak için birlikteydik savaşmak için değil.

Din adamıyım diyen her kimse, fizikten, kimyadan, matematikten, biyolojiden anlamıyorsa olmaz! ... Fizikten, kimyadan, matematikten, astronomiden, biyolojiden anlamayan adamın Allah’ın bilimine, dinine aklı erer mi?! Mümkün mü bu! Hayatın bu bilimleri Allah’ın lisanıdır. Biyolojiyle konuşur bizimle, matematikle, fizikle. Hepsi, her bilim yaratılışın lisanıdır.

Acıdan kaçmayın, odaklanın. Acı odaklandığınızda küçülürken, ondan saklanmaya, görmezden gelmeye çalıştığınızda her tarafa yayılır, büyür. Sadece size değil etrafınızdaki herkese bulaşır. Hayatınızı kaplar. Odaklanın ve anlayın, acı anlaşıldığında huzura dönüşür... Kolay olmayacak ama vazgeçmediğinizde başaracaksınız.

Anda olmak için geçmişin yükünden geleceğin endişesinden sıyrılmak gerekir.

”Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.”

Gülümsemek devrimin en temel hareketiydi.

Sanki boğulmak üzereydi , huzur içinde.

Evren merakla harekete geçer, düşünceyle genişler, korkuyla küçülür, analizle büyür, yargıyla son bulur. Merak ettiğin her şey senin kim olacağına yön verir.

Uygarlıklar, en yukarıdaki en aşağıdakini unuttuğunda çöküyor.

Fanatiklerin sorunu da budur, öldürürcesine inandıkları fikre sadakatleriyle ihanet ederler aslında. Ortada durmayı beceremiyorsan fikri öldürürsün.

Babam derdi ki, bu kadar iyi olma. Sen bu kadar iyisin diye evrenin bir yerinde birileri o kadar kötü olmak zorunda kalıyor. Evrenin tek sorunu denge...

Kaynakları bu kadar zengin bir gezegende yaşayan 7,5 milyar insan açlıktan ölebileceklerine inandırılarak sürekli çalıştırılırken tohumların, hayvanların genetiğiyle oynanıyor ve insanın sozlersitesi.com temel besin kaynağı kontrol altına alınıyordu. Su bile artık başkalarınındı, içebilmek için ödemeniz gerekiyordu. Artık dünyada, kuluçkaya yatmayan tavuklar, filiz vermeyen tohumlar ya da çekirdeksiz meyveler en lüks mağazalarda salaklara değerli olarak pazarlanmaktaydı.

Eksiklik başka biriyle tamamlanamazdı! Aşk sadece motivasyondu, insanı kendi versiyonunun en iyi haliyle var ,olabilmesi adına tetikleyen bir motivasyon.

Hayat yasaklarla değil ancak anlayışlarla kontrol altına alınabilirdi!

Bizi gömdüler ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı.

Her can hayata saygı duyduğu kadar değerlidir.

Eğitimin amacı artık insan yetiştirmek değil, düzene insan yetiştirmek.

Önyargı düşüncenin en büyük hastalığıdır.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir