Algı ile ilgili Sözler

Algı ile ilgili Sözler sayfamızda algı sözlerini sizin için derledik dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlardan tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Algı ile ilgili Sözler

Herkes, seni göründüğün gibi algılar, sadece bazıları gerçekte ne olduğunu tecrübe ederler.

Niccolo Machiavelli

Her insan kendi görüş alanının sınırlarını, dünyanın sınırları olarak algılar.

Arthur Shopenhauer

Eğer bir şeyi problem olarak algılıyorsanız, algılamanız problemdir.

Joyce Chapman

Hepimiz kendimize yabancıyız, kim olduğumuzla ilgili algılarımız ise yalnızca başkalarının gözlerinin içinde yaşadığımız kadarıyla var.

Paul Auster

Toplumsal yaşam, başkalarının bizimle ilgili algıları ile bizim kendi gerçekliğimiz arasındaki uyuşmazlıklarla örülü. sozlersitesi.com Temkinli olmaya çalıştığımız zaman aptallıkla suçlanıyoruz. Utangaçlığımız kendini beğenmişlik, başkalarını memnun etme isteğimiz dalkavukluk olarak algılanıyor. Bu yanlış anlamalara son vermek istiyoruz ama birden boğazımız kuruyor, ağzımızdan çıkan sözlerden hiçbiri asıl söylemek istediklerimiz olmuyor.

Alain De Botton

Bulutlarda olan çarpışma, sağır biri tarafından sadece yıldırım,kör biri tarafında ise sadece gök gürültüsü olarak algılanır.

George Santayana

Hiçbir şeyi kişisel olarak algılamadığında, gerçekten özgür olmuşsundur demektir.

Don Miguel Ruiz

Aşk, algı kapılarını açıp mantıklı düşüncenin üzerini örten bir uyaran değil miAcı gibi!

İclal Aydın

Değerlilik algısı kendini yeterli bulma ve olduğu kabullenmeden doğar.

Muhammed Bozdağ

Zihin anlamadığı her sıra dışı olayı çözünceye kadar tehdit olarak algılar.

Muhammed Bozdağ

Daha fazla kazanmak için daha çok çalışmanız gerektiği yaygın bir yanlış algılamadır. Sonuçta kazancınız sozlersitesi.com eylemlerinizi değil, düşünce tarzınızı değiştirdiğiniz zaman artacaktır.

Brian Koslow

Sonuçta herkes görmek istediğini görür, herkesin algı kabı kendi gönlü kadar büyüktür.

Buket Uzuner

Gülümsemenin ne anlama geldiğini sozlersitesi.com arkasındaki yüzü tanıdığınız zaman anlarsınız. Bunun dışında herkes gülümsemeyi görmek istediği gibi algılar.

Nathan Filer

Vicdan dediğimiz şey, içimizde alevlenen belli bir arzunun, dış dünya tarafından reddedildiğinin iç dünyamız tarafından algılanmasıdır.

Sigmund Freud

Algılarınızı belirli bir frekansa ayarlarsınız ve gördüğünüzü bu dünya” olarak adlandırırsınız. İstediğinizde kendinizi başka frekanslara ayarlayabilirsiniz.

Richard Bach

Kim size mutlu olduğunu söylüyor ise ona kuşku ile bakın. Çünkü bilinç, mutluluğu sona erdiğinde algılar.

Mehmet Eroğlu

Gereksiz karşılaştırmalar, gerçekliği sozlersitesi.com bozarak algılamamıza yol açar.Mutluluğun sırlarından birisi, şeylerden olduğu gibi hoşlanmak ve onları daha iyisi ile karşılaştırmamaktır.

Kemal Sayar

Algıladığımız dünya, bilinemez bir gerçekliğin, zihnin mimarisi içinde kırılmasından ibarettir.

Claude Lévi-Strauss

Çoğu durumda öfkeniz, gizli bilişsel çarpıtmalarınız tarafından oluşturulur.Depresyonda olduğu gibi, algılarınızın sozlersitei.com çoğunun anlamı saptırılmıştır; tek taraflıdır ya da sadece yanlıştır.Bu çarpıtılmış düşünceleri daha gerçekçi ve işlevsel olan diğerleriyle değiştirmeyi öğrendikçe daha az sinirli hissedecek ve kendi kontrolünüzü daha çok kazanabileceksiniz.

David Burns

Ne zaman ki, düşmanlarım çoğaldı,

Ne zaman ki iyiliğim kötülük olarak algılandı,

Anladım ki ben doğru yoldayım.

Şems-i Tebrizi

Algının kapıları temizlenirse, her şey insana olduğu gibi,sonsuz olarak gözükecektir.Çünkü insan, her şeyi mağarasının daracık çatlaklarından görecek denli kendisini kapatmıştır.

William Blake

Durumları kişisel algıladıkça, olanı göremedikçe, yorumlar yaparak yaşadıkça, etiketlere takılarak karşılık verdikçe sen olamazsın, sen olamadıkça gerçek olanı bulamazsın. Ben ihtiyacın olanın zaten sende durduğunu görüyorum. Sen ise dışarıda arıyorsun.

Aret Vartanyan

Etkin iletişimde bulunabilmek için hepimizin dünyayı farklı şekilde algıladığımızın ve bu algılamalarımızı diğerleriyle iletişimimizde sozlersitesi.com rehber olarak kullandığımızın farkına varmalıyız.

Anthony Robbins

Her söz, ancak o sözü dinlemekte olan insanın algıladığı kadar bir anlam taşıyabilir.

John Ruskin

Her suçun kökeni, ya algıdaki bir sorun; ya sebeplendirmedeki sozlersitesi.com bir sorun; ya da ani bir tutku nöbetidir.

Thomas Hobbes

Sorun asla korkunun kendisi değildir. Gerçek korku, onu algılamakla ilgilidir.

James J. Mapes

Gözler sadece beynin algılamaya hazır olduğu şeyleri görür.

Henri Bergson

Değerleriniz kararlarınızı etkilediği kadar algılarınızı da etkiler ve dünyayı anlama şeklinizi belirler.

Ahmet Şerif İzgören

Kişi eksikliklerini doyurmaya ne kadar eğilimliyse karşısındaki insanı bir araç olarak değil özgün ve kendi içinde bir sozlersitesi.com amaç olarak algılaması, onu düşkünlükten, ödülden, kullanılabilirlikten bağımsız bir şekilde algılayabilmesi de o denli zorlaşacaktır.

Abraham Maslow

Hepimiz dünyayı gerçekte olduğu gibi değil, kendi ön yargılı algılarımız vasıtasıyla gözlemleriz. Dolayısıyla gerçekten sozlersitesi.com bilebileceğiniz tek şey kendinizsinizdir.

Yorum yapın