Anlamlı Mesajlar

Anlamlı Mesajlar Bu güzel sayfamızda sizler için en güzel anlamlı mesajları hazırladık. Sayfamızdaki kısa anlamlı mesajları facebook, twitter ve whatsapp ile indirip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Anlamlı Mesajlar

Hayat, hak etmeyenlere üzüleceğin kadar uzun değil.

Allah dağa göre kar, güle göre diken, güce göre yük, imana göre imtihan verirmiş.

Bazı yolların dönüşü, bazı hataların özrü, bazı insanların anlamı yoktur!

Kısa ve net! Kendinize ait olan hayatı, başkalarını memnun etmek için harcamayın.

Bazen bir kelebeğin ömrü kadardır hayat. Ne kırmaya gelir ne de kırılmaya.

Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde sozlersitesi.com davranmıyorsan cahilsin demektir.

Sevdiklerinize zaman ayırın, zaman sizi sevdiklerinizden ayırmadan.

Azıcık vicdanın varsa, azıcık kalbinde sevgiye yer, şu garibe acı ne olur, beni birazcık sev.

Sadece yanında olmak bile, bu dünyada başıma gelen en güzel şeydi.

Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası.

Gönlümü sana verdim zalim sevgili, al tepe tepe kullan.

Kariyer yapmak harika! Ama soğuk gecelerde kariyerinize sarılıp yatamazsınız.

Ömür dediğin gelip geçiyor da kalan sadece sevgidir, sevgi.

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunma.

Kimse kimseyi unutmuyor ama asla karşı tarafın istediği biçimde hatırlamıyor.

Anlamını yitirdi de her şey, sadece sevgiler ve sevdiklerimizden ayrılmak hala neden acıtır insanın içini.

Ağlıyordum. O gidenler, “Sen iyi bir insansın” diyordu. Ve hiçbiri de aslında; iyi insan sevmiyordu.

Hayatın en güzel anı her şeyden vazgeçtiğiniz zaman sizi hayata bağlayan biri olduğunu düşündüğünüz andır.

Değişti artık devir, çıktı işler rayından, karnı tok olup ‘küfür’ edeni de var… Karnı aç olup ‘şükür’ edeni de.

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak eğer sana dönerse zaten senindir, sana dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.

Ölüm gelir başım üstüne, çekerim bin dert dert üstüne, dayanırım inan her şeye ama sensiz olamam.

Gökyüzünde bir yıldız seç büyük ve parlak olsun yanında bir yıldız daha seç büyük ve parlak olması önemli değil senin yanında olsun yeter.

Seni niye mi seviyorum geçmişin içinde kaybolmuş beni yeniden hayata döndürdüğün için çok ama çok seviyorum.

Sevgili binlerce insan arasından gönül gözüyle görüp ayrı bir kimlik verdiğimizdi Her sözü büyü olan, dokunduğu her şeyi kutsallaştıran muhteşem insandı.

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak eğer sana dönerse zaten senindir, sana dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.

Sevgili binlerce insan arasından gönül gözüyle görüp ayrı bir kimlik verdiğimizdi her sözü büyü olan, dokunduğu her şeyi kutsallaştıran muhteşem insandı.

Ben sana mecburum bilemezsin, adını mıh gibi tutuyorum aklımda İçimi seninle ısıtıyorum bir yaşamak düşünsem “sus” deyip adınla başlıyorum.

Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sozlersitesi.com sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter. Ben o tatlı sessizlikte seninleyim!

Kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damlanın serinliğini biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgâra dön yeter. Ben o rüzgârda olacağım.

Seni ne kadar sevdiğimi anlamak istiyorsan; yağan her yağmur damlasını yakalamaya çalış. Yakalayamadığın her yağmur damlası seni ne kadar sevdiğimin ispatıdır.

Bulutlara yükledim özlemimi; şimşeklerle çaktırdım sevgimi; yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla; küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?

Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter. Ben o tatlı sessizlikte seninleyim!

Gökyüzünde bir yıldız seç büyük ve parlak olsun yanında bir yıldız daha seç büyük ve parlak olması önemli değil senin yanında olsun yeter.

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar. Güneş yalnız olsa da etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.

Kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damlanın serinliğini biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgâra dön yeter. Ben o rüzgârda olacağım.

Ne varsa aradığım bil ki sende bulmuşum. Senden öncesi yoktu seninle var olmuşum. Sende bütün umutlar sende bütün duygular, beni bende arama ben artık sen olmuşum.

Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman âşıksın demektir.

Seni bir goncayken sevdim, şimdi gül oldun, seni bir yağmur damlasıyken sevdim şimdi göl oldun, ben mi? ben bu çöldeyim şimdi, sende serabım hiç dokunamadığım.

Alaca karanlığı sevmem ben, ya gündüz olmalı ya gece. Kurşun ya alnından vurmalı ya da namluda kalmalı. Yar dediğin ya senin gibi olmalı ya da hiç olmamalı.

Neden zor bu kadar seni sevmek ve bulamamak, dokunmak istedikçe uzaklaşmak, düşündükçe unutmak, neden bu kadar zor seni sevdiği halde söyleyememek, hep bir şeyler gizlemek, sana sahip olacağım yerde seni kaybetmek.

Sadece sevin ama sadece sevin, hiç bir şey beklemeden sevin, hem de umarsızca sevin. Sadece sevsek ama sadece sevsek, hiçbir şey beklemeden sevsek, hem de umarsızca sevsek ne kaybederiz.

Bir şiir yaz bana içinde alabildiğince mutluluk olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

Eğer onun için her şeyi göze alıyorsan, onu her an düşünüyorsan, onun için ağlıyorsan senin için tekse senin için her şeyden değerliyse, onun bir gülmesi senin için dünyalar demekse. Siz âşıksınız.

Yine sıçrayarak uyandım uykumdan, ağlayasıya özlemiştim seni, bir özlem ki birikmişti gözkapaklarımda, dokunsalar ağlayacaktım inan, neye yarar gökyüzünde güneş, sen yokken yanımda.

Yorum yapın