Askerlik Sözleri

Askerlik Sözleri sayfamızda askerlik ile ilgili sözleri sizin için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Askerlik Sözleri

Benim için ordumuzun değerini ifade de tek karşılaştırma şudur: Türk ordusunun bir birliği, dengini mutlaka yener, iki katını durdurur. Şimdilik bundan fazlasını istemiyorum. Çünkü fazlasını sozlersitesi.com ulusumuzun yaratılıştan sahip olduğu cengaverlik zaten sağlamaktadır. Fakat bu değeri mutlaka korumak lazımdır. Bunu, askeri bir esas, bir kural olarak göz önünde tutmalıdırBu değer korundukça, örgütümüzü, eğitim ve öğretimimizi bu hedef ve amaca yönelttikçe, Türkiye’nin her türlü saldırıdan, taarruzdan korunmuş olacağına ve korunacağına kimsenin şüphesi kalmaz.

Atatürk

Askerlik rütbe ve elbise değil, ruhtur!

Hüseyin Nihal Atsız

Askerlikten anlayanlar iyi bilirler ki bir ordunun zafer kazanması için sadece asker ve silah imkanları yeterli değildir. Dünya askerlik tarihindeki sozlersitesi.com en önemli örnekler de görüldüğü gibi büyük askeri zaferler ancak büyük komutanlarla kazanılır.

Gazi Osman Paşa

Sizin gibi komutanları, subayları, er ve erbaşları olan bir milletin yabancı eller altında köle olması mümkün değildir.

Atatürk

Kuvvetli bir ordu denildiği zaman anlaşılması sozlersitesi.com lazım gelen anlam; her kişisi, özellikle subayı, komutanı; medeniyetin ve tekniğin gereklerini kavramış ve ona göre iş ve hareketlerini uygulayan yüksek ahlakta bir topluluktur.

Atatürk

Milleti savaşa götürünce vicdan azabı duymamalıyım. Öldüreceğiz diyenlere karşı, “ölmeyeceğizdiye savaşa girebiliriz. Lakin, milletin hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.

Atatürk

Askerlik, işlerin çekip çevrilmesi değil,insanların sevk ve idaresi sanatıdır.

Atatürk

Bütün millete hiç tereddütsüz ve gönül rahatlığıyla arz edebilirim ki, Cumhuriyet Orduları, Cumhuriyeti ve kutsal topraklarını güvenle koruma ve savunma kudretindedir ve hazırdır.

Atatürk

Ülkemiz şu iki şeyin ülkesidir: Biri çiftçi diğeri asker. Biz çok iyi çiftçi ve asker yetiştiren bir ulusuz. İyi çiftçi yetiştirdik, çünkü topraklarımız çoktur. İyi asker yetiştirdik, çünkü o toprakları isteyen düşmanlar sozlersitesi.com çoktur…bundan sonra da daha iyi çiftçi ve asker olacağız. Ancak bundan sonra asker oluşumuz artık eskisi gibi başkalarının hırsı, şanı, şöhreti ve keyfi için değil; yalnız ve yalnız bu aziz topraklarımızı korumak içindir.

Atatürk

Tarihte bütün bir vatanı, çok üstün düşman kuvvetleri karşısında son bir avuç toprağına kadar karış karış kahramanca ve namusluca savunmuş ve yine varlığını koruyabilmiş ordular sozlersitesi.com görülmüştür. Türk Ordusu o cevherde bir ordudur. Yeter ki ona komuta edenler, komuta edebilme vasıflarına sahip olabilsinler.

Atatürk

Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim.

Atatürk

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidiBedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Mehmet Akif Ersoy

Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı rehin alayım!

Napolyon Bonapart

Dünyanın hiç bir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir.

Atatürk

En büyük askerlik, çeşitli varsayımları çok iyi hesap ederek en iyi görüleni gecikmeden uygulamaktır.

Atatürk

En iyi asker, çarpışmaktan ziyade yürümesini bilen askerdir.

Napolyon Bonapart

Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını sozlersitesi.com vermeye hazır asker görmedim.

A.Hamilton

İyi askere sahip olunca, insanın her zaman iyi dostları olacağını kim bilmez!

Machiavelli

Savaş, nihayet meydan savaşı sadece karşı karşıya gelen iki ordunun çarpışması değildir. Milletlerin çarpışmasıdır. Meydan sozlersitesi.com savaşı milletlerin bütün varlıklarıyla, bilim ve teknik alanındaki seviyeleriyle, ahlaklarıyla, kültürleriyle kısacası bütün maddi ve manevi güç ve nitelikleriyle ve her türlü vasıtalarıyla çarpıştığı bir sınav alanıdır.

Atatürk

Bu çocuklar asker oldukları sozlersitesi.com zaman, onların muharebe meydanlarında başarılı olmaları için lazım olan eğitim ve öğretime özellikle önem vermeliyiz.

Atatürk

Askerler için barut kokusu, lavanta kokusundan üstündür.

Cervantes

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan bilim, kültür ordusudur.

Atatürk

Askeri harekat, siyasi faaliyetlerin ümitsiz sozlersitesi.com olduğu noktada başlar. Ümidin güvenli bir surette geri dönüşü, orduların hareketinden daha seri hedeflere ulaşmayı temin edebilir.

Atatürk

Zaferin sırrı, orduların sevk ve idaresinde, bilim sozlersitesi.com ve teknik kurallarını yol gösterici olarak almaktır.

Atatürk

Yorum yapın