Azınlık ile ilgili Sözler

Azınlık ile ilgili Sözler sayfamızda azınlık sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Azınlık ile ilgili Sözler

İnsanın azınlıkta olması, tek kişilik bir azınlık olması bile, deli olduğu anlamına gelmiyordu. Bir doğru vardı, bir de doğru olmayan; doğruya sarıldığın zaman, tüm dünyayı karşına bile alsan, deli olmuyordun.

George Orwell

Azınlık bazen yanılabilir, çoğunluk her zaman yanılır.

H.İbsen

Çoğunluğun azınlık tarafından yönetilmesi sozlersitesi.com tiranlıktır,azınlığın çoğunluk tarafından yönetilmesi de tiranlıktır.Her iki durumda da ’senin istediğin gibi değil,bizim istediğimiz gibi yapacaksın’’ kuralı geçerlidir.

Herbert Spencer

Kitlenin bir azınlık tarafından denetiminden vazgeçmek ne kadar olanaksızsa, uygarlığın işleyişinde zordan vazgeçmek de o kadar olanaksızdır.

Sigmund Freud

İç savaş dışarlardan gelen, bir yerlerden bulaşan bir virüs değil, içsel bir süreçtir. Her zaman bir azınlık tarafından sozlersitesi.com başlatılır; her yüz kişiden birinin onun istememesi, uygarca birlikte yaşamayı olanaksızlaştırmak için yeterli olabilir.

Hans Magnus Ennzensberger

Azınlık, geri kalan her şeyi elde etmiş olduğu için gereksinir Tanrı, çoğunluk ise hiçbir şeyi olmadığı için.

Maksim Gorki

Azınlık bazen yanılabilir, çoğunluk her zaman yanılır..

Hakikati ancak parça parça öğrenebiliriz, insan hakkındaki bilgimiz de onun için parça parçadır.

Alexis Carrel

Doğruyu söylemek değil, anlatmak güçtür.

Cenap Şehabeddin

Sadık kimse, kendisine zarar sozlersitesi.com getirecek bile olsa, doğruyu söyleyendir.

Cüneyd-i Bağdadi

Zihninde doğruluk yer etsin, kendini faziletli olmaya alıştır. Bilgi, iyi kalplilik ve enerji, insanı hayata sozlersitesi.com bağlayan şeylerdir. Vakar, gönül zenginliği, samimiyet, ciddiyet ve şefkat mükemmel fazileti oluşturur.

Confucius


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir