Babaanne ile ilgili Sözler

0 1.589

Babaanne ile ilgili Sözler sayfamızda babaannem ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz..

Babaanne ile ilgili Sözler

Babaanneme yükselenin ne dedim, ‘tansiyonum’ dedi. İçimdeki astrolog oracıkta öldü.

Takvimlere baktım bir daha senin doğum gününü gösteriyor bugün. Benim için çok özel ve anlamlı bir gün. İyi ki doğdun, iyi ki varsın biricik babannem.

Yeni yaşına başlarken, mumları üflerken, sozlersitesi dilek tutarken, bizleri unutma lütfen. Doğum günün mutlu olsun bitanecik babannem.

Yaşamını belirleyen her yeni günün bir öncekinden daha güzel, arzularına uygun ve mutluluk getirecek şekilde olmasını dilerim. Nice güzel doğum günlerine canım babannem.

Yanında değilim ama bil ki kalbinin en derin yerinde bu özel günü seninle birlikte kutluyorum. Doğum günün kutlu olsun sevgili babannem.

Pastanın etrafında sevdiklerin, kalbinin etrafında sevgilerin, senin etrafında hayallerin olsun, doğum günün kutlu olsun canım babannem.

BABAANNEME

Yitirdiğim bir can ki
Anlatılamaz bu acı,
Umudumun yetmediği bir haykırış
Ölüm.
Sevgimin sonsuzluğunda yaşayan bir can
Kaybettiğime inanamadığım candan öte
Babaannem.
Hep bir yerlerdesin sanmaktır
Ölüm
Uçsuz bucaksız toprağ..

Bir babaanne atasözü der ki: “Yıkık duvara yaslanma ücstüne uçar, el oğluna güvenme ağzına sıçar.

Babaannem derdi ki: “Sağlam düşman insanı tatlı sözlerle avlar… Üstü açık mayın gördün mü hiç? Tetikte ol kızım.. Belalar da insanı tam tavında tavlar…”

Gezerdik siz gibi, sizde geleceksiniz biz gibi..

Babaannem namazda yüksek sesle “Allahu Ekber” derse bilirdim ki ocakta yemek vardı, ve altı kapatılacaktı.. Hey gidi günler..

Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı. Sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin. İyi doğdun biricik babaannem..

İnsanın özü ne ise, gözü de onu görür…

Babaannem derdi ki: “Yarını, yarenini iyi seç kızım. İtle yatan bitle kalkar. Gerekirse yalnızlıktan korkma. Sadece kendine tıngırdat sozlersitesi.com yaşamın telini. Dostun postu eskimez de, Ederinden fazla değer verdiğin, Yüzünün astarını çabuk yırtar…”

Babaannem derdi ki: “Ekmek elden, su gölden zamanlar en güzel yaşlarındır. Büyüdükçe taş kemirirsin… Suyun durusu senin, sözün bulanığı benim olsun… Sözü taşımak pek güçtür; bunu ancak büyüyünce bilirsin...”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.