Batı ile ilgili Sözler

Batı ile ilgili Sözler sayfamzıda batı sözlerini sizler için derledik dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Batı ile ilgili Sözler

Batı medeniyetinin insanlığa pompaladığı zevkçiliğin feci sonu zevksizliktir.

Muhammed Bozdağ

Hiçbir zaman Batıdaki aydını yetiştiren tipte Batılı eğitim görmedik.Doğulu eğitimimiz de Doğulu gibi değil.

İlber Ortaylı

Batı’nın eşitliği nisbidir. Aslında her alana müthiş bir eşitsizlik hakimdir.

Yavuz Bahadıroğlu

Batı kalbi, Doğu aklı öldürdü.

Muhammed İkbal

Yalnızca güneş mi; uçurtma da, doğudan yükselmiştir. Çinli rahiplerin ruhlarla buluşup gelecekten haber vermek amacıyla gökyüzüne saldığı uçurtma, denizciler tarafından Batı’ya götürüldüğünde bir oyuncağa dönüşür.

Sunay Akın

Türk toplumunun Tanrı Janus gibi iki yüzü var. Biri Batı’ya, biri Doğu’ya dönük. Biz hem ikisiyiz, hem hiçbiri. Bu iki güçlü yüz arasında kendi yüzümüz gittikçe silikleşiyor.

Zülfü Livaneli

Mustafa Kemal ne Batı taklitçisidir ne de Doğu mistiği. O, Türkiye Cumhuriyeti’ni kendi toplumsal özü, yani Anadolu kültürü üzerinden inşa etmeye çalışmış bir devrimcidir.

Zülfü Livaneli

Doğu felsefesinin temelinde Ben taşa, toprağa karışacağım ve dünyanın bir parçasıyım” var. Batı’daysa doğayı değiştireceğim düşüncesi, doğaya müdahale istemi var.

Zülfü Livaneli

AB, Batı uygarlığını geliştirmek amacı ile yapılmış olan bir projedir. Ne var ki, bu proje Türkiye’ye bir uygarlığını değiştirme projesi” olarak dayatılmaktadır.

Aytunç Altındal

Kimseye karşı değilim her ülkede de sevdiğim takdir ettiğim arkadaşlarım vardır ama kültür olarak Batı vahşidir.

Oktay Sinanoğlu

Doğu ile Batı arasındaki fark, Türkiyedir.

Hakan Günday

Batı, tarihin en büyük günahıdır.

Roger Garaudy

Doğu der ki Batı’ya, güneşi fethetsen de,

Ruh gerçeği bendedir, madde yalanı sende.

Necip Fazıl Kısakürek

Bu günün Batı kültürüyle yetişmiş gerçek aydınları arasında, aşağılık duygusundan uzak küçük bir azınlık vardır ki bunların hepsi milliyetçi ve Türkçüdür.

Hüseyin Nihal Atsız

Batı her şeyin aslını bedava alır, sahtesini ise pahalı satar.

Selçuk Yaşar

Bugün Batı’dan gelenler ne bilimdir ne insaniyettir ne özgürlüktür ne de kadına saygı temeli üzerine kurulmuştur.Aksine bunlar,burjuvazinin uyuşturucu ve yozlaştırıcı aşağılık güçlerinin rezil hileleridir.

Ali Şeriati

Batı’nın yaptığı en büyük hile, neyin iyi neyin kötü olduğunu ancak kendilerinin bildiği konusunda dünyayı ikna etmeleridir.

Salman Sayyid

Batı dünyasıyla çok dikkatli ve bilinçli olarak ilişkilerimizi sürdürmek zorundayız. Düzelmeler ani olamaz, en iyi hekim olan zamana bırakılmalıdır.

İlber Ortaylı

Batı’nın yaşam tarzını değil, çalışma tarzını kabul etmek gerektiğini anlamadılar.

Aliya İzzetbegoviç

Benim ülkem biraz Doğu’dur biraz Batı’dır. Doğulu gözüyle bakarsan Doğu’nun bittiği yerdir. Batılı gözüyle bakarsan Batının bittiği yerdir.Bitiktir.Herkese göre ötekidir Öteki olmak zordur.

Bülent Usta

Çağdaş ve gelişmiş denilen batı toplumu,yaşadığımız yüzyılı bir dünya savaşları dönemi yapmakla yetinmemiş,kendi içinde sürekli mutsuzluklar yaratarak kendi bireylerini kendisine yabancılaştırıp umutsuzluğun götüreceği sozlersitesi.com en son iskeleye,ölüme sürüklemiştir.

Attila İlhan

Uygarlığımızı çağdaş ölçülerle yeniden değerlendirmesini bileceğiz. Batılılık bu . Yoksa yarım yamalak bir yabancı dil belleyip bir yabancı uygarlığın kuyruğuna eklenmek değil. Baksanıza canım,İngiliz de,Alman da,Fransız da batılı,biri ötekine benziyor mu?

Attila İlhan

Biz ha babam batı müziği dinliyor, çeviri roman okuyor, batılı gibi giyiniyor,bir türlü batılı olamıyoruz, adamlar Japon gibi yazıyor, Japon gibi yaşıyor, Japon gibi ölüyorlar, ama batıyı geçiyorlar.

Attila İlhan

Batı’dan gelen hiçbir ‘izm’ masum değildir.

Cemil Meriç

Batı her zaman senin bildiğin gibi barış ve adalet diyarı değildi, kadın ve erkek haklarının, doğanın üstüne titrenmiyordu. Senden bir önceki kuşaktan olan ben, bambaşka bir Batı tanıdım.

Amin Maalouf

Batı kültüründeki mutluluk bağımlılığının sozlersitesi.com depresyon salgınına koşut gelişmesi, ironik olduğu kadar, apaçık bir gerçektir; tıpkı, zayıflığa duyulan hayranlığın obezite salgınına koşut gelişmesi gibi.

Elizabeth Farrelly

Yorum yapın