Bedri Rahmi Eyüboğlu Sözleri

Bedri Rahmi Eyüboğlu Sözleri Bu sayfamızda sizlere ülkemizin yetiştirdiği en güzel şiirlerin yazarı Bedri Rahmi Eyüboğlu sözlerini hazırlamaya çalıştık. Bu sayfamızda yer alan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun en güzel şiirlerinden alıntıları sevdiğiniz arkadaşlarınızla whatsapp ya da facebook ve twitterdan paylaşabilirsiniz.

Bedri Rahmi Eyüboğlu Sözleri

Ne yana dönsem nafile yüreğim sana çevrili.

Sevmek güzel meslek, ama zor… Can dayanıyor dayanmasına ama yürek gitti gidecek.

Canımın çekirdeğinde diken… Gözümün bebeğinde sitem var. 

Yalnızlık dediğin büyük bir zindan, dünyanın en kalabalık zindanı… Dinden imandan çıkarır ama öyle bir adam eder ki insanı.

Ne zaman bir köy türküsü dinlesem, şairliğimden utanırım.

Kimi eskidiği için yaşar kimi yaşadıkça eskir ne tohumda keramet ne toprakta ne başakta marifet yaşamakta…

Biz dünyadan gider olduk, kalanlara selam olsun. Ama hep böyle gidecekse, kalanlara haram olsun.

Büyük şehirlere bağlanma, öyle bir şehre yerleş ki, küçük olsun fakat bizim olsun. Sokaklarında tanımadık yüz, ensesine şamar atmayacağın kimse dolaşmasın. Her ağacına elin, her karış toprağına terin değsin. Ve kuytu evlerden birinde senden habersiz ölenler olmasın.

Evvela dişlerimiz döküldü sonra saçlarımız arkasından birer birer arkadaşlarımız.

En azından üç dil bileceksin en azından üç dilde ana avrat dümdüz gideceksin en azından üç dil çünkü sen ne tarih ne coğrafya ne şu ne busun oğlum Mernus sen otobüsü kaçırmış bir milletin çocuğusun.

Saksılarda hep aynı karanfiIler açıyor tanrım.  Niçin, biz bir defa doğuyoruz.

Marifet hiç ezilmemek bu dünyada ama biçimine getirip ezerlerse güzel kokmak kekik misali lavanta çiçeği misali fesleğen misali ıtır misali İsa misali yunus misali Tonguç misali nâzım misali…

İstanbul deyince aklıma kuIeler gelir. Ne zaman birinin resmini yapsam sozlersitesi.com  öteki kıskanır. Ama şu KızkuIesi’nin aklı olsa, galata kuIesine varır. Bir sürü çocukları olur. 

Gel çıkalım sevgilim gel gel kurtaralım birler hanesinden çekelim gidelim bir uçtan uca açalım yüreğimizin kapılarını sonuna kadar sevelim sevelim sevelim sevebileceğimiz kadar.

Eskici. Eskiden yeterdim kendime. Artardım bile. Şimdi ne yapsam nafile!  Ve kim demiş ‘can eskimez’ diye. Bu can tedirgin tende… Can da eskimiş. Ben de.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir