Davranış ile ilgili Sözler

Davranış ile ilgili Sözler sayfamızda davranış sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Davranış ile ilgili Sözler

Davranis ile ilgili Sozler 1

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür…

Davranış ile ilgili Sözler Resimli

Davranis ile ilgili Sozler 2

Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür…

Davranışla ilgili Güzel Sözler

Davranis ile ilgili Sozler 3

Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür…

Davranis ile ilgili Sozler 4

Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür…

Güzel Davranış Sözleri

Davranis ile ilgili Sozler 5

Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür…

Davranışla ilgili Özlü Sözler

Davranis ile ilgili Sozler 6

Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür

Davranış Atasözleri

♥ Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür.

Gandhi

♥ Bütün davranışlarımızda, kibir en kuvvetli itici güçlerden biridir, ayrıca, özellikle zayıf karakterli insanlar, dışarıdan bakıldığında güç, cesaret ve kararlılık sahibiymiş gibi algılanan bir havaya girmeye kalkarlar.

Stefan Zweig

♥ Ölme korkusu, insanın içindeki yaşayan şeye olan sınırsız bağlanmayı açıklıyordu. Yaşamlarını yükseltmek için kararlı davranışlarda bulunmamış olanlar, ölümden, içine karışmadıkları bir yaşama onun getirdiği yaptırımlardan dolayı korkuyorlardı. Hiçbir zaman yaşamadıkları için yeterince yaşamamışlardı. Ve ölüm, boş yere susuzluğunu gidermeye çalışan bir yolcuyu, sonsuzluğa dek sudan yoksun bırakma davranışı gibiydi.

Albert Camus

♥ Gerçek mutluluğun da bir rastlantı sonucu olmadığını, yaz yağmuru gibi birden bire başımıza düşmediğini söylemeliyim. Gerçek mutluluk, yavaş yavaş, azar azar sozlersitesi.com gelir ve bu bizim hayata bakış açımızla, çevremizdekilere karşı davranışımızla doğrudan doğruya ilgili ve orantılıdır. Mutluluk ufak tefek şeylerin birbirini tamamlamasından doğuyor.

Cengiz Aytmatov

♥ Vicdanları rahat olmayanlarla davranışlarına mantıksal bir dayanak arayanların hepsinde kendini haklı göstermeye çalışmak hastalığı vardır, bu durum onların düşünce biçimlerini de tuhaflaştırır.

Lawrence Durrell

♥ Davranışlarımız için sosyal onay beklerken koca hayatı ıskalarız.

Ahmet Şerif İzgören

♥ Affetmek, kin tutmaktan veya intikam peşinde koşmaktan çok daha sağlıklı bir davranış. Affetmeyi öğrenmek, yaşamınızı, fiziksel ve ruhsal sağlığınızı geliştirmek için atacağınız sozlersitesi.com adımların başlarında geliyor. Daha da ötesi, fiyatı da makul: Bedava.

Edward M. Hallowell

♥ Kronik vicdan azabı, tüm ahlakçıların hem fikir olduğu gibi, hiç de istenmeyen bir duygudur. Eğer kötü bir davranışta bulunduysanız, pişmanlık duyun, elinizden geldiği kadar durumu düzeltin ve bir daha ki sefere daha iyi davranmaya bakın. Ne sebeple olursa olsun hatanızın üzerinde kara kara düşünmeyin. Temizlemenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir.

Aldous Huxley

♥ Motivasyon düşünceden doğar. Gösterdiğiniz her davranışın öncesinde, o davranışı esinlendiren bir düşünce vardır.

Steve Chandler

♥ Yaşam böyle geçerdi. Bulanık bir su gibi, ağır ağır ve hiç durmadan akar, yıllar birbiri ardından geçer giderdi. Her geçen gün, aynı düşünce ve davranış alışkanlıklarından eski ve inatçı alışkanlıklardan yapılıydı. Kimse bu durumu değiştirme isteği duymazdı.

Maksim Gorki

♥ Davranış, herkesin kendi yüzünü gösterdiği bir aynadır.

Goethe

♥ Ne zaman yaşamını anlamsız, yüzeysel ve sıkıcı bulmaya başlarsan, şu dünya üzerinde kaç günün olduğunu düşün ve bu bilinçle davranışlarını gözden geçir.

Don Juan Matus

♥ Büyük ve üstün insan’ın dokuz düşünce konusu vardır: Gözlerinin iyi görmesi, kulaklarının iyi duyması, yüzünün yumuşak, davranışlarının saygılı, konuşmalarının içten ve yaptığı işte dikkatli olması ve kuşku içinde olduğunda başkalarını sorguya çekme, kızdığında güçlükler; kazanç gördüğünde doğruluk düşüncesi.

Konfüçyus

♥ Davranış bir sonuçtur. Her sonucun bir sozlersitesi.com nedeni vardır. Davranışın temel nedeni ihtiyaçlardır.

Sabiha Paktuna Keskin

♥ İnsanların size karşı davranışları kendi değerlerini belirler, sizin değerinizi değil.

Wayne Dyer

♥ Davranışlar kelimelerden daha fazla konuşur, daha çok şey ifade eder.

Oscar Wilde

♥ Davranışlarından utanıp, sıkılma; hayatın tümü bir denemedir.

Ralph Waldo Emerson

♥ Birçok kez, bir dokunuşun, bir gülümsemenin, bir kelimenin, dinleyen bir kulağın, içten söylenmiş güzel bir sözün ya da değer veren en ufak bir davranışın gücünü küçümseriz. Bunların hepsinin hayatımızı değiştirme potansiyeli var.

Leo Buscaglia

♥ Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz.Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız, ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar.

Adam Fawer

♥ Düşünceler mükemmel, ancak davranışlar kusurludur.Bir insanı sevdiğini düşünmek, ona bunu söylemek ve ardından sarılmakla anlatılamayacak kadar mükemmeldir.

Hakan Günday

♥ Tıpkı çalışmayan arabaya öfkelenmek gibi, yanlış davranışlara sahip olan insana sozlersitesi.com öfkelenmek de boşa enerji harcamaktır. Ayrım, arabayı garaja götürmek için iteleyebilmeniz ancak Hitler’i psikoloğa gitmeye zorlayamamanızdır.

Bertrand Russell

♥ Davranışlarımız neden önemlidir?

♥ Çünkü değerlerimizi yansıtırlar.

♥ Çünkü kişiliğimize ayna tutarlar.

İpek Ongun

♥ Her türlü ilişki sevgi ve saygı gerektirir. Ama sevgi ve saygı zaman alır. Kendinizle, aileniz ve dostlarınızla ilişkilerinizi beslediğinizden emin olun. Onları sevdiğinizi söylemek yeterli değildir. Zaman ayırmalı, çaba harcamalı ve sevginizi sözcükleriniz ve hareketlerinizle göstermelisiniz.Birine sevginizi davranışlarınızla gösterin. Bazen ‘seni seviyorum’ demek yetmez.

Demi Lovato

♥ Kendine acımak çok rağbet gören bir davranıştır. Aslında herkes bundan keyif alır, bazen de eleştirilere karşı bir zırh gibi korur seni. Özellikle de doğuştan kaybedenler için bu bahane adeta can simidi gibidir.

Sinan Akyüz

♥ Dürüst ve içten olmanın birbiriyle sozlersitesi.com ilişkisi hiç de sanıldığı kadar yakın değildir. Her dürüst davranışın içten olduğunu, her içtenliğin de dürüstlüğünü savunmak nereye kadar inandırıcıdır?

Buket Uzuner

♥ En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir.

Friedrich Wilhelm Nietzsche

♥ Gurur insana mahsus bir histir, asil bir kadına lazım olan gülünçlükle kaynaşmış bir gurur sozlersitesi.com değil, yaptığı her şeye hatta gurursuz gözüken davranışlara bile asalet katan vakardır.

Ahmet Altan

♥ Sağlam karakterli insanlar:

Baktıklarında berrak görürler.

Dinlediklerinde iyi duyarlar.

Görünüşleri sıcaktır.

Davranışları saygı yüklüdür.

Konuşmaları doğrudur.

İşlerini ciddi yaparlar.

Kuşku duyduklarında doğru soru sormasını bilirler.

Öfkelendiklerinde nedenini düşünürler.

Kazandıklarında adaleti düşünürler.

Konfüçyüs

♥ Çevremizdeki insanların bazı davranışlarında hatalı olduklarını görüyorsak, onu dile getirmekle yükümlü sozlersitesi.com olabiliriz ama hizaya sokmakla değil. Şiddete göz yumduğumuz takdirde onu meşru görmüş ve çoğaltmış oluruz.

Kemal Sayar

♥ Sana nasıl davranmalarını sozlersitesi.com istersen, sen de başkalarına öyle davran. Fakat, ilk iyi davranışı sen yap.

David Hume


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir