Davranış ile ilgili Sözler

Davranış ile ilgili Sözler sayfamızda davranış sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Davranış ile ilgili Sözler

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür…

Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür…

Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür…

Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür…

Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür…

Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür

Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür.

Gandhi

Bütün davranışlarımızda, kibir en kuvvetli itici güçlerden biridir, ayrıca, özellikle zayıf karakterli insanlar, dışarıdan bakıldığında güç, cesaret ve kararlılık sahibiymiş gibi algılanan bir havaya girmeye kalkarlar.

Stefan Zweig

Ölme korkusu, insanın içindeki yaşayan şeye olan sınırsız bağlanmayı açıklıyordu. Yaşamlarını yükseltmek için kararlı davranışlarda bulunmamış olanlar, ölümden, içine karışmadıkları bir yaşama onun getirdiği yaptırımlardan dolayı korkuyorlardı. Hiçbir zaman yaşamadıkları için yeterince yaşamamışlardı. Ve ölüm, boş yere susuzluğunu gidermeye çalışan bir yolcuyu, sonsuzluğa dek sudan yoksun bırakma davranışı gibiydi.

Albert Camus

Gerçek mutluluğun da bir rastlantı sonucu olmadığını, yaz yağmuru gibi birden bire başımıza düşmediğini söylemeliyim. Gerçek mutluluk, yavaş yavaş, azar azar sozlersitesi.com gelir ve bu bizim hayata bakış açımızla, çevremizdekilere karşı davranışımızla doğrudan doğruya ilgili ve orantılıdır. Mutluluk ufak tefek şeylerin birbirini tamamlamasından doğuyor.

Cengiz Aytmatov

Vicdanları rahat olmayanlarla davranışlarına mantıksal bir dayanak arayanların hepsinde kendini haklı göstermeye çalışmak hastalığı vardır, bu durum onların düşünce biçimlerini de tuhaflaştırır.

Lawrence Durrell

Davranışlarımız için sosyal onay beklerken koca hayatı ıskalarız.

Ahmet Şerif İzgören

Affetmek, kin tutmaktan veya intikam peşinde koşmaktan çok daha sağlıklı bir davranış. Affetmeyi öğrenmek, yaşamınızı, fiziksel ve ruhsal sağlığınızı geliştirmek için atacağınız sozlersitesi.com adımların başlarında geliyor. Daha da ötesi, fiyatı da makul: Bedava.

Edward M. Hallowell

Kronik vicdan azabı, tüm ahlakçıların hem fikir olduğu gibi, hiç de istenmeyen bir duygudur. Eğer kötü bir davranışta bulunduysanız, pişmanlık duyun, elinizden geldiği kadar durumu düzeltin ve bir daha ki sefere daha iyi davranmaya bakın. Ne sebeple olursa olsun hatanızın üzerinde kara kara düşünmeyin. Temizlemenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir.

Aldous Huxley

Motivasyon düşünceden doğar. Gösterdiğiniz her davranışın öncesinde, o davranışı esinlendiren bir düşünce vardır.

Steve Chandler

Yaşam böyle geçerdi. Bulanık bir su gibi, ağır ağır ve hiç durmadan akar, yıllar birbiri ardından geçer giderdi. Her geçen gün, aynı düşünce ve davranış alışkanlıklarından eski ve inatçı alışkanlıklardan yapılıydı. Kimse bu durumu değiştirme isteği duymazdı.

Maksim Gorki

Davranış, herkesin kendi yüzünü gösterdiği bir aynadır.

Goethe

Ne zaman yaşamını anlamsız, yüzeysel ve sıkıcı bulmaya başlarsan, şu dünya üzerinde kaç günün olduğunu düşün ve bu bilinçle davranışlarını gözden geçir.

Don Juan Matus

Büyük ve üstün insan’ın dokuz düşünce konusu vardır: Gözlerinin iyi görmesi, kulaklarının iyi duyması, yüzünün yumuşak, davranışlarının saygılı, konuşmalarının içten ve yaptığı işte dikkatli olması ve kuşku içinde olduğunda başkalarını sorguya çekme, kızdığında güçlükler; kazanç gördüğünde doğruluk düşüncesi.

Konfüçyus

Davranış bir sonuçtur. Her sonucun bir sozlersitesi.com nedeni vardır. Davranışın temel nedeni ihtiyaçlardır.

Sabiha Paktuna Keskin

İnsanların size karşı davranışları kendi değerlerini belirler, sizin değerinizi değil.

Wayne Dyer

Davranışlar kelimelerden daha fazla konuşur, daha çok şey ifade eder.

Oscar Wilde

Davranışlarından utanıp, sıkılma; hayatın tümü bir denemedir.

Ralph Waldo Emerson

Birçok kez, bir dokunuşun, bir gülümsemenin, bir kelimenin, dinleyen bir kulağın, içten söylenmiş güzel bir sözün ya da değer veren en ufak bir davranışın gücünü küçümseriz. Bunların hepsinin hayatımızı değiştirme potansiyeli var.

Leo Buscaglia

Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz.Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız, ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar.

Adam Fawer

Düşünceler mükemmel, ancak davranışlar kusurludur.Bir insanı sevdiğini düşünmek, ona bunu söylemek ve ardından sarılmakla anlatılamayacak kadar mükemmeldir.

Hakan Günday

Tıpkı çalışmayan arabaya öfkelenmek gibi, yanlış davranışlara sahip olan insana sozlersitesi.com öfkelenmek de boşa enerji harcamaktır. Ayrım, arabayı garaja götürmek için iteleyebilmeniz ancak Hitler’i psikoloğa gitmeye zorlayamamanızdır.

Bertrand Russell

Davranışlarımız neden önemlidir?

Çünkü değerlerimizi yansıtırlar.

Çünkü kişiliğimize ayna tutarlar.

İpek Ongun

Her türlü ilişki sevgi ve saygı gerektirir. Ama sevgi ve saygı zaman alır. Kendinizle, aileniz ve dostlarınızla ilişkilerinizi beslediğinizden emin olun. Onları sevdiğinizi söylemek yeterli değildir. Zaman ayırmalı, çaba harcamalı ve sevginizi sözcükleriniz ve hareketlerinizle göstermelisiniz.Birine sevginizi davranışlarınızla gösterin. Bazen ‘seni seviyorum’ demek yetmez.

Demi Lovato

Kendine acımak çok rağbet gören bir davranıştır. Aslında herkes bundan keyif alır, bazen de eleştirilere karşı bir zırh gibi korur seni. Özellikle de doğuştan kaybedenler için bu bahane adeta can simidi gibidir.

Sinan Akyüz

Dürüst ve içten olmanın birbiriyle sozlersitesi.com ilişkisi hiç de sanıldığı kadar yakın değildir. Her dürüst davranışın içten olduğunu, her içtenliğin de dürüstlüğünü savunmak nereye kadar inandırıcıdır?

Buket Uzuner

En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir.

Friedrich Wilhelm Nietzsche

Gurur insana mahsus bir histir, asil bir kadına lazım olan gülünçlükle kaynaşmış bir gurur sozlersitesi.com değil, yaptığı herşeye hattâ gurursuz gözüken davranışlara bile asalet katan vakardır.

Ahmet Altan

Sağlam karakterli insanlar:

Baktıklarında berrak görürler.

Dinlediklerinde iyi duyarlar.

Görünüşleri sıcaktır.

Davranışları saygı yüklüdür.

Konuşmaları doğrudur.

İşlerini ciddi yaparlar.

Kuşku duyduklarında doğru soru sormasını bilirler.

Öfkelendiklerinde nedenini düşünürler.

Kazandıklarında adaleti düşünürler.

Konfüçyüs

Çevremizdeki insanların bazı davranışlarında hatalı olduklarını görüyorsak, onu dile getirmekle yükümlü sozlersitesi.com olabiliriz ama hizaya sokmakla değil. Şiddete göz yumduğumuz takdirde onu meşru görmüş ve çoğaltmış oluruz.

Kemal Sayar

Sana nasıl davranmalarını sozlersitesi.com istersen, sen de başkalarına öyle davran. Fakat, ilk iyi davranışı sen yap.

David Hume

forex - foreks, yatırım, dolar, borsadan para kazanma veya twitter takipçi kasma gibi işleriniz için bizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın