Delikanlı Sözler

Delikanlı Sözler En güzel sayfalarımızdan birinde daha beraberiz bu sayfada sizlere en delikanlı harbi sözleri hazırlamaya çalıştık. Bu sayfada yer alan en güzel delikanlı sözleri facebook ve twitterdan paylaşabilirsiniz.

Delikanlı Sözler

Bizde kaçan kovalanmaz paşam, gelen ağırlanır, giden uğurlanır.

Ne kimseyi bir hırs uğruna satarım ne de kimseye yalakalık yaparım. Ben sadece bendeki doğruları yaşarım.

Bende simetri hastalığı var yamuk insanlara asla tahammül edemiyorum.

Bir insana zorla kendini sevdiremezsin, bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa tek bir söz söyleyebilirsin “sen bilirsin.”

Çakalın özgürlüğü aslan ayağa kalkana kadardır.

Rakıya sormuşlar ne işe yararsın diye, delikanlıyı susturur soytarıyı coştururum demiş.

Mutluluk sözünü yutanla değil ne olursa olsun sözünü tutanla yaşanır.

Yamuk ağaçtan düz baston çıkmaz. Her şeyden önce sözlerinin arkasında dik durmayı öğreneceksin.

Ulaşamadığın kadına kaşar demeyeceksin, azıcık delikanlı olup bu beni aşar diyeceksin.

Yüreğim hafif ıslaktır benim; kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur, kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.

Önemli değil kaç kez yenildiğin, önemli olan kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

İkiyüzlü dostun olacağına. Delikanlı düşmanın olsun. Hiç olmazsa dostun gibi sırtından değil delikanlı gibi alnından vurur.

Zehirden şifa, soysuzdan vefa beklersen, âlemden şeklini, nüfustan ismini düşürürler.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, ben sana onuncu köyden sesleniyorum. Seni çok ama çok seviyorum.

Ne davamızı anlayabilecek bir kız bulabildik ne de kızın istediği kadar basit olabildik.

Dua iki şekilde tecelli eder: Ya bizi korkutan şeyi ortadan kaldırır. Yahut da onu yenmemiz için bize güç ve cesaret verir.

Bizim rahat edemediğimiz yerde kimse istirahat edemez…

Keşke her aşk mutlu bitse, keşke her gerçek sevgi layık olanda kalabilse veya unutmak mümkün olabilse…

Eller bana kalpsizsin diyorlar, doğru çünkü kalbimin sende olduğunu bilmiyorlar. Seviyorum.

Eğer hayal edebildiğin bir şeyse, yapabilirsin. Onların peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.

Ne kolumda kelepçe, ne yanımda gardiyan, ne gönlümde zulüm, ne ensemde ölüm gün yalnızca sen olacaksın gülüm.

Seni yıldızlara benzetiyorum yıldızlar kadar parlak, yıldızlar kadar ulaşılması zorsun, ama yıldızlar milyonlarca sen bir tanesin.

Geçmişi düşününce bazen çok cesaret göstermeme değil de, tehlikeyi göze almamış olmama üzüldüm.

Güzelsin, şirinsin, şahanesin. Çektiğim çileme tek bahanesin. Melek mi, şeytan mı bilmem ki nesin. Tuzaktan tuzağa atsan da olur ben seni seviyorum sen sevmesen de olur.

Aşk gülü dikeniyle avuçlamaya benzer. Ellerin kan içinde kalır ama dikenlerin hesabını gülden soramazsın.

Var mı daha ağır yük, hasreti çekmek kadar. Yaşama sebebimsin, ekmek kadar su kadar. Ayrılığın, hasretin her şeyin bir hazzı var. Seni anmak da güzel seni özlemek kadar…

Hayatı öyle bir yaşa ki, hayat seni kıskansın. Öyle bir sev ki, ölüm sana acısın. Öyle bir dost ol ki, dostun olmayanlar utansın.

Benim için insanlar ikiye ayrılır, sevdiklerim ve diğerleri sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır, çok sevdiklerim ve diğerleri, çok sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır. Sen ve diğerleri…

Servetini kaybeden çok zarar eder. Arkadaşını kaybeden daha çok zarar eder. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiş demektir.

Yıllardır içimde bir çocuk ağlar, işte hep bu yüzden ıslak gözlerim. Sende çekip gitme dayanamam yar, öyle taş değilim sandığın kadar.

Gözlerinden süzülen bir damla yaş olmak isterdim. Gözlerinden doğup, yanaklarından süzülüp, dudaklarında ölmek için…

Kalbimdeki aşka, dudaklarımdaki gülüşe, akan gözyaşlarıma, yalnızca sen layıksın. Çünkü benim için çok özelsin aşkım.

Aşk insanın hem dostu hem de düşmanıdır. İnsanı onun gibi yıkan, onun gibi sevindiren bir şey daha yoktur hayatta.

Bana seni seviyorum dediğin zaman bu yalan bile olsa bu yalanı dünyanın bütün gerçeklerine değişmeye hazırım.

Bir telefon bekliyorum ‘sevgilim’ diye başlayan ‘seni seviyorum’ diye biten bir telefon bekliyorum dün gelmesi gereken bugün hala gelmeyen.

Aramızdaki mesafeler ne kadar uzun olursa olsun sonsuzluğa giden tüm yollara adını yazdım. Hangi yoldan geçersen geç seni sevdiğimi okuyacaksın.

Bana seni seviyorum dediğin zaman bu yalan bile olsa bu yalanı dünyanın bütün gerçeklerine değişmeye hazırım.

Bir telefon bekliyorum ‘sevgilim’ diye başlayan ‘seni seviyorum’ diye biten bir telefon bekliyorum dün gelmesi gereken bugün hala gelmeyen.

Hayatı kazanmayı öğrendik ama yaşamayı öğrenemedik sozlersitesi.com  hayatımıza yıllar kattık ama yıllara hayat katamadık.

Gözlerine bakınca dalar giderim uzaklara. Uzaklara bir yere yalnız ikimizin yasadığı doyasıya kanmak isterim sana. Sana aşığım bebek kokulu yârim.

Küçük kelebeğin tül kanatlarının pırıltılı tozları parmak uçlarıma karıştı. Onlar oradan ne zaman uçarlar sen yüreğimden o zaman?

Nasıl doldurduysan hayatımı varlığınla, ben de yazmak isterim adımı defalarca dudaklarımla dudaklarına.

Duyuyorum sana dokunmanın ezikliğini ve düşünüyorum aşık olmanın rezilliğini. İnan yanındayken çekiyorum en çok hasretini.

Ben seni dün sevmedim çünkü dün bitti ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek ben seni yarın sevdim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek…

Dumanımda o yoktu sigarayı bıraktım, kadehimde o yoktu içkiyi bıraktım, rüyalarımda o yoktu uyumayı bıraktım, baktım ki onsuz olmuyor yaşamayı bıraktım.

Bizim sözümüz dosta tatlı düşmana kurşundur namerde hançer merde candır canımız, dosta feda düşmana beladır dostluğumuz yücedir ne alınır ne satılır ölümünedir.

Güller içinde geçse de ömrüm, senin üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamaksa ölüm sen buna değersin gülüm.

Bizim sözümüz dosta tatlı, düşmana kurşundur, namerde hançer, merde candır. Canımız dosta feda, düşmana beladır. Dostluğumuz yücedir, ne alınır ne satılır, ölümünedir.

Hayatım sana sıradan gelmesin. Ben kendime yeterim. Zamanla alışmayı da bilirim. Ama unutmayı daha öğrenemedim.

Öfkeni yapraklara yaz sonbaharda dökülsün derdini rüzgara yaz estikçe sozlersitesi.com  uzaklara götürsün sevgimi kalbine yaz öldüğünde seninle gömülsün.

Dünde bugünde yarında yüreğinde yüreğin kadar yanındayım, kendini yalnız hissettiğinde elini yüreğine koy ben hep ordayım.

En sonunda bir gün seni gözlerime hapsedip sevgimle boğacağım sonra seni kalbime gömüp Azrail’e hadi al canımı diyeceğim sensiz bu dünyayı asla terk etmeyeceğim…

Kalbimde 3 çiçek yetiştirdim. Sevmek, sevilmek ve beklemek. Sen bunlardan ikisini kopardın. Bana sadece biri kaldı, beklemek.

Bin ömrüm daha olsa. Kollarında son bulsa. Sana kavuşmak varsa. Ölmek bile düğün gelir bana. Sensizlikten çok korkuyorum. İnan kendimi bilmiyorum. Önce Allah sonra sen benim için. O bilir seni nasıl sevdim.

Güçlü olman lazım. Her şeye rağmen, üzülmemen lazım. Çünkü güçsüz derler, korkak derler, zavallı derler. “Sevdiği için böyle oldu” demezler.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir