Denge ile ilgili Sözler

Denge ile ilgili Sözler sayfamızda denge sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile  ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Denge ile ilgili Sözler

“Daha refah,  sozlersitesi.com daha kaliteli bir yaşam sürdürmekarayışından vazgeçelimÇünkü bu arayış hiç bitmez.  İyi bir hayat, aşırılıkların ötesinde de mümkün olabilir.

Prof. Dr. Sefa Saygılı

Zira beden de bir binadır.Merkezinde denge ve ahenk var.

Elif Şafak

Hayatın gerçek lezzetini tatmak, hayatta gerçek manada mutlu olabilmek için doğrularla” buluşmak, “dengeli ve ölçülü” hareket etmek gerektiğini düşünüyorum. Dengeli ve istikametli” bir yol izlemek, şahsî hayat için de, toplumsal hayat düzeni içinde vazgeçilmez bir şart olarak karşımıza çıkıyor.

Nejat Eren

Affetmek kızgın bir telin üstünde yürümek gibidir.Önemli olmayan şeyleri boş verip, önemli olanalra tatunmak arasında denge kurmak zorundasın.

Becca Fitzpatrick

İnsanlığın her zaman varlığını sürdüren bir durumu olarak “burjuvalık, bir denge sağlama, insan davranışındaki sayısız aşırı uçlar ve karşıt çiftler arasında dengeli bir orta yolu ele geçirme çabasından başka şey değildir.

Hermann Hesse

Dünya o kadar ilahi bir şekilde organize edilmiştir ki her birimiz kendi yerimizde ve zamanımızda, diğer her şeyle denge halindeyizdir.

Goethe

İçindeki sese kulak ver, yürümen gereken sozlersitesi.com yolu,aslında yapman gereken işi bulduğunda hayatına denge gelecektir.

Judith Malika Liberman

Hayat bisiklet gibidir, dengeyi kaybetmemek için ilerlemek gerekir.

Albert Einstein

Yalnız kalan cambaz; denge arayışındadır.

Sunay Akın

Her şeye sahip olunmayacağını ve her şeyin aynı anda yapılamayacağını öğrendim.

Oprah Winfrey

Kainatta her şey ancak bir uyum ve denge söz konusuysa var olabilir.

Metin Hara

Dengeli bir hayat yaşamak, insanın sadece sevdiklerine, hobilerine ve tatile zaman ayırması değildir. Dengeli sozlersitesi.com bir hayat yaşamak bundan daha geniş bir kavramdır. Dengeli bir hayat demek, iş, aile, hobiler, çevre ve toplumla anlamlı ilişkiler kurmayı başarmak demektir.

Temel Aksoy

Hiçbir şey insan için ” ölçüsüz tenkitveya ” aşırı medih” kadar zararlı olmaz.

Goethe

Hayatınızda denge sorunu sozlersitesi.com varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.

Jean-Christophe Grange

Okunu hedeften öteye atan okçu, okunu hedefe sozlersitesi.com ulaştıramayan okçudan daha başarılı değildir.

Montaigne

Yaşamın amacı karşıtlıklar arasında denge kurmaktır.

Carl Gustav Jung

Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın.

Victor Hugo

Bir organizma, temelde denge ve uyum içerisinde olmak ister. Rahatsızlık veya hastalıklar ancak, kişinin bu dengeyi yitirmesi sonucunda oluşur. Reiki enerjisi ise, bedensel, zihinsel ve ruhsal denge ile uyumu tekrar sağlar.

Horst H. Günther

Dengede olabilmek için, insanın bütün bu alanlarda tatminkar ilişkiler kurması gerekir. Dengeli ve iyi bir hayat, işimize, kendimize, ailemize, arkadaşlarımıza hatta hiç tanımadığımız insanlara zaman ayırdığımız, bütün bu alanlarda başarılı ilişkiler yaşadığımız bir hayattır.

Temel Aksoy

Bir akıl ne kadar boş ise ve denge konumundan uzaksa kendisine gelen ilk düşüncenin ağırlığı altında da o kadar kolay bir biçimde çöker.

Montaigne

Ancak durgun su yıldızları yansıtır.

Çin Atasözü

İnsanı en mutlu eden şey, ihtiyaçlarıyla varlıkları arasında bir denge olmasıdır. Bütün sorun, bu dengenin sozlersitesi.com nasıl sağlanacağı.Akıllı bir adam dengeyi, ihtiyaçlarını azaltarak, yani onları varlıklarının düzeyine indirerek sağlar. Bunu yapmanın en iyi yolu, bedava olan şeylerin değerini bilmektir. Dağların, kahkahanın, şiirin, bir dostun verdiği şarabın, yaşlı ve şişman kadınların. Bakın bana! Ben elimdekilerle mutlu olmayı çok iyi bilen biriyim.

Nicholas Seare

Biri öteki kadar zengin olunca, kardeşler birbirlerini severler.

Uganda Atasözü

Yaşamak bir denge meselesi.Birine aşırı bağlanmak dengesizliktir.

Ayfer Tunç

Her başlangıçla bitiş arasında daima bir orta vardır.

Brezilya Atasözü

Bulutlar ağlamasa yeşillikler nasıl güler?

Mevlana

Evet, denge ve uyumluluk acıyı azalttığı için iyi olabilir; ama belki de daha yüce bir ideale doğru ilerlemenizi engellediği için kötüdür.

Abraham Maslow

Düşünü kurduğum her şey bir denge sanatıdır.

Henri Matisse

Kötülük, ancak tam hızla giderken dengede kalabiliyordu, bisiklette olduğu gibi.

Jean Paul Sartre

Dünyanın en zor şeylerinden biri, herkesin düşünmeden söylediğini, düşünerek söylemektir.

Alain

En iyi ve en güvenli şey hayatında sozlersitesi.com bir denge tutturmaktır, çevremizde ve içimizdeki büyük güçleri anlamaktır. Eğer bunu yapabilir ve bu şekilde yaşayabilirsen, o zaman sen bilge bir insansın.

Euripides


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir