Devlet Bahçeli Sözleri

Devlet Bahçeli Sözleri sayfamzıda ünlü siyasetçi devlet bahçelinin sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Devlet Bahçeli Sözleri

”İmanlı, ahlaklı, ülkü sahibi gençler olmalısınız.”

”Dil aslandır, bak, eşikte yatar; ey ev sahibi, dikkat et, senin başını yer.”

”Türk devleti işletme, şirket, holding değildir.”

”Arkamda serilmiş yere bir mazi var. Karşımdaki müstakbelim ondan da harab.”

”Çok şükür vicdanı kurumamış, kalbi taşlaşmamış hala birileri var bu ülkede.”

”Ayaklarda sürüklenen iyilik dirilmeli, kucaklarda gezdirilen kötülük fırlatılıp atılmalıdır.”

”Ayaklarımız yerden kesilmemek şartıyla parmak ucuyla yıldızlara ulaşabilmeliyiz.”

”Aç vatan göğsünü İlah’ına aç, Şühedanı çıkar da ortaya saç.”

”Karanlıkları ışığa boğacak bir şimşek gerekiyor.

”Buradan kimliksizlere bir kez daha duyuruyorum ki, adımız Türk milletidir.”

”Hal ortada, bir çöl ki sudan vazgeçtim, yok ye’simi aldatmaya bir damla serap.”

”Sabır, Sırat Köprüsü’ne benzer. Geçmesi zordur, ama sonu hayır, selamet ve güzelliktir.”

”Sözüne dikkat et ki başın gitmesin, dilini tut ki dişin kırılmasın.”

”Işıd, Müslüman kanı dökmekle kalmamış, Hıristiyan ve Yezidi inancına sahip insanları da hedef almıştır.”

”Cenab-ı Allah hepinizi, hepimizi korusun ve gözetsin. Yardımını ve esirgemesini eksik etmesin.”

”Bizim partililerimiz yoktur. Dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır, ne satılır.”

”Ülkü ocakları yaşatılmalı çünkü Ülkü ocakları hepimizin yetiştiği kutsal bir ocaktır.”

”Kerkük deyince gözleri yaşaran, Musul deyince heyecan duyan, Telafer, Tuzhurmatu sözleriyle coşan yiğit ve fedakar yürekler var bu ülkede.”

”Şuurumuzdaki pırıltılarla beraber sahiplenecek bir vatan, bir millet, dalgalanacak bir bayrak bizi bekliyor.”

”Biz o Diyarbakır’dan geçen yolu Ankara’da kesmesini biliriz!”

”Silik ve sessiz bir gölge gibi duran gönüller ihya olmalı, iradeye geçirilen esaret zincirleri kırılmalıdır.”

”İşte görüyorsunuz, Türkiye ne hallere düşmüş, nasıl bir uçuruma savrulmuştur.”

”Kulağı tıkalı, dili mühürlü, kalbi hacizli olanlar sadece konuşuyor, sadece tantana yapıyor, sadece gürültü kirliliğine neden oluyor.”

”Hırsıza hırsız demekten korkmamak ne kadar zorunluysa, şerefsize şerefsiz demek o kadar yüksek ve milli bir sorumluluktur.”

”Şiddet kötümserliktir, acziyettir ve hoşgörüsüzlüğün diyalog ve şefkate darbe vurmasıdır.”

”Sabırla, duayla, dostlukla, kardeşlikle, paylaşmanın ve karşılıklı yardımlaşmanın nurlu sofrasında halka halka diziliyoruz.”

”Seçim vakti geldi şimdi seçim sırası ya teslimiyetçilik ya milliyetçilik!”

”Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz.”

”Artık iyiyle kötü arasına kalın bir çizgi çekmemiz, doğruyla yanlış arasına aşılmaz bir hendek kazmamız şarttır.

”Ahlak sahneden çekilirken hepimize kalan kocaman bir enkazdır, hürmet ve muhabbet çiğnenirken geriye yalnızca şiddet harabesi kalmaktadır.”

”Teslim olmuş, pes etmiş, vazgeçmiş ve boyun bükmüş her idrak çözülmeye ve çökmeye mahkumdur.

”Odunun yaprağı olmaz, mazlumun ahu yerde kalmaz, yalanın sonu gelmez, yanlış ve yozlaşmış kişiliklerin akıbeti de iyi olmaz.”

”Nefret dolu kalpleri yatıştırmak ve yumuşatmak için insanlığın temel ve vazgeçilmez ilkelerinde çok acil buluşmalıyız.”

”Etrafımızda ne çok kan akıyor, ne çok dram yaşanıyor, ne çok gözyaşı yere düşüp Ortadoğu’nun kadim topraklarına karışıyor.”

”Şiddet aklın durması, kalbin lekelenmesi, duygunun körleşmesi ve merhametin iflas etmesi anlamına gelmektedir.”

”Yalan, karanlık odada olmayan kara renkli bir şeyi aramak, aranmasını önermektir. Bu nedenle yalan tuzaktır, vicdan ve umut hırsızlığıdır.”

”Yüzü solmuş, feri sönmüş, bakışı donmuş, umudu dağılmış kim varsa el uzatmak hem manevi hem de insani sorumluluğumuzdur.”

”Dirilen batıla, sökün eden iftiraya, yalandan yalana koşan, kılıktan kılığa giren günahkârlara teslim olmamalı, yol açmamalıyız.”

”Tahakkümün duvarlarını yıkmak, zalimin zulmünü gömmek, kötülüğün belini kırmak hepimizin mükellefiyetidir.”

”Biz püskevit demesini de biliriz, büsküğü demesini de biliriz. Allah bize şehide kelle dedirtmesin.”

”Kendi görüşlerinden başka her söze, teklife ve yaklaşıma esastan ve usulden kapalı olanlar aslında demokratik iklimi bozmaktadır.

”Bizi yüzyıllardır istedikleri kıvama bir türlü sokamayanların, geçmişimizle ilgili aldıkları kararları da elimizin tersiyle itiyoruz.”

”Zincirleri sökmeyi, prangaları kırmayı, ayak bağlarını çözmeyi istiyorsak hakikatin çevresinde kümelenmemiz gerekiyor.”

”Bağımız ve onurlu bir ülkede bayrak tehdit altında olmaz, olamaz. Bayrağa karşı saldırılar sıklaşıyorsa ihanet sıcak ilgi görüyordur.”

”Bize dayatılanlardan daha çok, perdenin arkasından gölgesi yansıyan ve gün geçtikçe belirginleşen gerçeklere odaklanmalıyız.”

”Sabit fikirleriyle, dar ve vizyonsuz mantıklarıyla, yanlışa doğruluğun kostümünü giydirerek günü kurtarmaya yönelenler büyük hata içindedir.”

”Bunun için adalet konuşmalı, adaletsizlik susmalıdır; helal konuşmalı haram susmalıdır; şeref ve namus konuşmalı gerisi ağzını açmamalıdır.”

”Bayrak düşüyorsa hiçbirimiz ayakta kalamayız. Bayrak çok açık düşmanlıklar görüyorsa hiçbirimiz güvende olamayız.”

”İnanıyorum ki: Birbirimizin varlığından mutluluk duymadığımız sürece; kardeşliğin dilini, dostluğun sesini ve sıcaklığını hissedemeyiz.”

”Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanırız. Düne bakınca geleceği görürüz. Haine bakınca viran olmuş, veda etmiş insanlığı tanırız.”

”Şunu unutmayalım ki, adaletin sağlanacağından ümitsizliğe düşmek kötülük ve fitnelere, cinayet ve savaşlara kapı açar.”

”Git vatan! Kabe’de siyaha bürün. Bir kolun Ravza-i Nebi’ye uzat, birini Kerbela’da Meşhed’e at. Kâinatta o heyetinle görün.”

”Sanki insanlık vicdanı kurumuş, sanki insani değerler yok olmuş, hak ve özgürlük diyenler sanki yer yarılmış da içine gömülmüş.”

”Büyük şairimiz Mehmet Akif’in şu sitem ve serzeniş dolu mısralarındaki hissiyatı yaşamamak ve yaşatmamak en büyük dileğimdir.”

”Mabedi rüşvet ve ihanet olanlar sürekli geri viteste dolaşıyor, sürekli riyakarlık makyajıyla dolambaçlı yollara sapıyor, sel sozlersitesi.com gibi akıyor.”

”Oysa tırnak herkeste vardır, mertlik er kişiye hastır. Tek tırnaklılar gibi dörtnala kaçmaktansa vatanın yanında durmak en doğru olanıdır.”

”Şiddet damla ise, merhamet ve şefkat denizdir. O halde, damla denizle başa çıkabilir mi?”

”Hayatımız karakterimizin değil, karakterimiz hayatımızın mahsulüdür. Dengeye, değere ve güvene yelken açmış bir hayat esenliğin müjdesidir.”

”Yine millet kazanacak, yine ahlak ve adalet kazanacak; her zamanki gibi milliyeti belirsiz olan fesat yüzler kaybedecektir.”

”Milli namus varlığımızın teminatıdır. Çiğnenirse yok olur, çözülürse mahvoluruz. Bu nedenle herkes uyanık ve şuurlu davranmalıdır.”

”Allah’ım, bir zamanlar beşeriyetin hayranlıkla baktığı bu aziz millet, bugünkü karanlığa layık mıdır? Zulmetin sonu ne zaman gelecektir?”

”Gönülleri kilitlenmiş, kalpleri mühürlenmiş, vicdanları hurdalığa dönmüş her neviden kişi ve emeller hayatımızı zehir ediyor: Hala susalım mı.”

”Türk milleti bu zulmeti püskürtecektir. Türkiye sıkıştığı cendereden kurtulacaktır. Sabredeceğiz, fakat sonunda mutlaka kazanacağız.”

”Entrikalarla, oyunlarla, sefil ve ikiyüzlü politikalarla yalnızca nefsinin selametini arayan bozgunculara sabır ve tahammül nereye kadar?”


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir