Dini Anneler Günü Sözleri

Dini Anneler Günü Sözleri sayfamızda anneler günü ile ilgili hadisler dini sözler mesajları sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Dini Anneler Günü Sözleri

Din Anneler Gunu Sozleri 1

Dünyanın öbür ucunda da olsam yüreğimi hep o sıcak kucağında hissediyorum canım annem, kıymetlim…

Din Anneler Gunu Sozleri 2

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine… Anneler günün kutlu olsun canım annem…

Annelere Dini Resimli Sözler

Din Anneler Gunu Sozleri 3

En kıymetlim, baş tacım, sana layık değil ama kabul et lütfen canım annem. 

Din Anneler Gunu Sozleri 4

♥ Sen hayatımın kutup yıldızısın, nerede olursam olayım ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum anne. Anneler günün kutlu olsun.

Din Anneler Gunu Sozleri 5

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun canım annem.

Anneler Günü ve Anneler için Dini Sözler

Din Anneler Gunu Sozleri 6
♥ Yüreğindeki sınırsız sevgin ve sabrın için Rabbime her defasında şükrediyorum benim güzel annem… Anneler günün kutlu olsun!

♥ Sen varken ben yoktum. Sen açken ben toktum. Şimdi de, sonra da başımın tacı annem. Seni hep seveceğim benim canım annem.

♥ Seni unutmadığımı bugünde bilmeni istedim. Anneler günün kutlu olsun dünyanın en güzel ve özel annesi…

♥ Bir günümde değil her günümdesin. Her gün her saniye benimlesin. Her zaman bana destek oldun. Sen benim için çok özelsin. Anneler günün kutlu olsun…

♥ Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum Anne.

♥ Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. seni seviyorum annem.. anneler günü kutlu olsun annem.

♥ Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyi ki varsın. Anneler günün kutlu olsun.

♥ Fedakârlık, Sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun canım annem

♥ Mesafeler uzak olsa da yüreğim hep seninle canım annem… Anneler günün kutlu olsun!

♥ Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar Sevgi dolu olurum, Anneler günün kutlu olsun canım annem…

♥ Benim için her şeye katlanan her sozlersitesi.com zaman yanımda olan değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesinin, anneler günü kutlu olsun…

♥ Cnım annem, bir gün değil her günüm seninle. Annem olman dünyadaki en büyük hediyem, iyi ki varsın, cansın. Seni çok ama seviyorum annem.

♥ Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında Sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

♥ Eğer bana gözlerinle değil de kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi çok iyi anlardın… Anneler günün kutlu olsun canım annem

Hadislerde ANNE!

Anne-babaya öf bile demeyelim

♥ Hz. Ebu’d-Derdâ’nın (ra), şöyle dediği rivayet edilmiştir: “Ben Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin şöyle buyurduğunu işittim: “Anne-baba, Cennet’in orta kapısıdır. Artık sen o kapıyı ister zayi et, ister muhafaza et.” (Tirmizî, Birr, 3)
Rabbimiz bizi şöyle ikaz ediyor: “Rabb’in şöyle buyurdu: Allah’tan başkasına ibadet etmeyin. Anneye ve babaya güzel muamele edin. Şayet onlardan her ikisi veya birisi yaşlanmış olarak senin yanında bulunursa sakın onlara hizmetten yüksünme, “öff!” bile deme, onları azarlama, onlara tatlı ve gönül alıcı sözler söyle. Şefkatle, tevazu ile onlara kol kanat ger ve şöyle dua et: “Yâ Rabbi, onlar küçüklüğümde nasıl beni ihtimamla yetiştirdilerse, ona mükâfat olarak Sen de onlara merhamet buyur!” (İsrâ Sûresi, 17/23-24)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir