Dostlukla İlgili Güzel Sözler

Dostlukla İlgili Güzel Sözler Bu sayfamızda sizler için dostlukla ilgili güzel sözler hazırlamaya çalıştık. Bu sayfamızda yer alan dostlukla ilgili etkileyici sözlerini facebook ve twitterdan candan dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Dostlukla İlgili Güzel Sözler

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…

Gerçek dost yanlış yaptığında seni uyaran, sonrasında ise koruyan kişidir. Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil.

Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa ömür boyu sürer.

Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostIuğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

Birbirimizin küçük kusurlarını hoş görmezsek arkadaşlıktan bir şey anlayamayız.

Git rüzgâr dostuma onu nasıl sevdiğimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda kulağına unutmasın yüreğim daima onunla.

Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhuI arkadaş.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Gerçek arkadaşlık sıhhat gibidir, değeri, ancak o yok olduktan sonra anlaşılır.

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

Arkadaş, hem iyi görünen, hem iyi sozlersitesi.com olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir.

Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum.

Arkadaşını severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Dargın olduğun zaman da ölçülü ol ki bir gün arkadaş olursun. Sonra da yaptığına pişman olursun.

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostIuğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!

Sıradan bir arkadaş, sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları, sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

KiIometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostIuğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

Kimsesiz zamanların yalnızlığında, aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde, küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba arkadaşım.

Yastık diye başını ateşe dayayan, yatak diye yılanların üzerinde yatan bir adam, emniyet ettiği bir arkadaşından düşmanlık sezen bir adamdan daha rahat uyur.

Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalıktır inan. Ama kime ‘iki defa güveneceğini’ hesaplamalı insan. Sana hep güvenirim benim can dostum.

Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir. Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir. Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgârdır ve hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle…


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir