Dua ile ilgili Sözler

Dua ile ilgili Sözler sayfamızda dua ile ilgili söylenmiş güzel sözleri, duaları sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Dua ile ilgili Sözler

“DUA” sevgiliye arz edilmiş bir mektup gibidir. Zarfın içerisine tüm samimiyetini, yüreğini koyanın, yüce Mevlam tarafından duası kabul edilir umulur.

Kalpte ve ruhta rahatlık olmadıkça; dünyanın bütün serveti sende olsa, ‘Döşek’ rahat olmuş neye yarar. Allah’ım (c.c.) tüm müminlere ‘İç Huzuru’ versin.

Hiçbir mesafe, duanın ulaşamayacağı kadar uzak değildir.

Allah’ım (c.c.), seni seveni sevdir bana, senin sevdiğinin sevgisini nasip et bana. Ey Rabbim! Beni, bana nasip etmeyeceğin boş bir hayalin peşine düşürme!

Bazıları vardır dua gibidir: yıldızlar gibidir, her zaman görülmez ama orada olduğunu bilirsin. Duyulmaz ama bırakmaz seni, görünmez ama dokunur sana…

Sabırsızlıkla değil, dua ve tefekkür ile gelir, beklenen!

Ben Mevla’ya arz ettiğim yakarışımın duamın kabul edilmemesinden korkmam. İçimde acziyetimi ona arz olan, dua etme isteğinin kaybolmasından korkarım!

Senin kum tanesi adedince günahın olabilir, Yaratanın sonsuz kudret ve keremi var. Yeter ki sen acziyetini, pişmanlığını ona dua ile arz et.

Ey duam! Aklımın, kalbimin yaralı yerlerine iyi gelen tek merhem sensin. SübhanAllah! Elhamdülillah!

Allah’ım (c.c.)! Ben hal dilimle elinden geleni yaptım. Elimden gelmeyenler için kal dilimle ellerimi sana açtım! Benim hakkımda hayırlı ise dualarımı kabul eyle Rabbim!

Kurumuş kütükte bile rengârenk çiçekler açtıran, küçücük bir tohuma hayat verip koskoca kayaları yardıran ve onu yeşerten, Rabbim! Kuruyan yüreklerimizi de Rahmet ve Mağfiretin ile yeşert Allah’ım (c.c.)

Beni senden uzaklaştırandan uzaklaşmayı, beni kendimden alıp sana getiren yola… Sana olan aşkımı ifade eden duaya şükürler olsun ya Rab!

Eşi benzeri olmayan, sonsuz kudret sahibi güzel Mevlam! Benim arzularımı değil; senin bende görmek istediklerini yaşat bana, bunlara karşı ne olursa olsun şükür nasip et bana.

Allah’ım (c.c.), nasıl ki azametinle ve kudretinle gündüzü gece ile nasıl örtüyorsan; bizim de eksiklerimizi, günahlarımızı rahmetinle ört. Rabbim! Yuvalarımızı senin rızana uygun bir saadet diyarı yap. Ömrümüze bereket ver, kazancımızı helalinden ver. Rızana uygun şekilde yaşamayı nasip et. Amin.

Sen sevdirmezsen sevemeyiz; Sebepler sendendir; Edep bizlerden. Etme bizi Ya Rabb; Edepsizlerden.

Bir müminin başka bir mümine verebileceği en güzel hediye saf ve temiz bir yürekle yapacağı DUA’sıdır.

Faturasız tek hat “Duadır.” çokça konuşup, konuştukça kazanabilirsiniz.

Üzüntüye tutulmuş yüreğimden dua dua sen düşüyorsun kalbime Rabbim! Duama ortak olan sevdiğimi ömrüme de ortak et Rabbim!

Allah’ım (c.c.) başladığımız her yeni günde musibet ve belalardan sana sığınırız. Hakkımızda bize nasip ettiğin hayırlara şükürler diliyoruz. Bizleri doğru yolundan ayırma. Âmin.

Allah’ım; Kaderime eş diye yazmadığını, beni senden uzaklaştıracak sevgiyi aşk diye çıkartma karşımıza. Gelen hoş gelsin SAADETLE, giden de gitsin hoş SELAMETLE…

Allah’ım yüreğimde olanı bize hayırlı eyle. Hakkımızda olanı da bize razı eyle! Öyle bir eş kısmet et ki bana, sevgi sözcükleri ile beraber ayetler dökülsün yüreğimden ve dilimden.

Ya Rab ya aşk belası ile tanıştır beni. Bir parça aşk belasından uzaklaştırma beni.

Rabbim, senin sevdiğini sevdiğim eyle ve sana yaklaştırmayacak sevgi de değmesin yüreğime!

ALLAH’IM (c.c.)! Yüreğimi daraltma, ruhumu karartma, Hak yolundan saptırma, darda koyup ağlatma, beni SENDEN Başkasına YALVARTMA. Beni SEN kaldır ki, kimseler düşürmesin. Amin.

Ey tüm mahlûkatın rızkını veren Rabbim! Herkesi ancak sen rızıklandırırsın. Bize helal kazanç ve rızık lütfet. Âmin!

Allah’ım (c.c)! Nasıl ki bu dünyaya günahsız, tertemiz geldiysek, yine huzuruna o şekilde dönmeyi nasip et. Amin.

YA ALLAH, YA SÜBHAN, YA RAHMAN! Senden başkasına muhtaç ettirme beni Rezzak ismin ile helal kazancımızı arttır, kimseye muhtaç etme! (Amin)

ALLAH’IM; bana emanet ettiğin bu bedeni ve ruhu, aynı saflıkta ve temizlikte sana sunmayı nasip eyle.

Allah’ım (c.c.)! Ruhumuzu ayrılıktan, yaptıklarımızı gösterişten temizle, aklımız, ruhumuz ve bedenimizi haramdan uzak eyle! sozlersitesi.com Sebepler sendendir; Edep bizlerden… Etme bizi Ya Rabb; Edepsizlerden.

Dua, musibet gelmeden yapılır. Musibet geldikten sonra sabır ve razı olup dua etmekten başka çare yoktur. Ebu Muhammed Ceriri

Allah’ım (c.c.) sözümüz ile özümüzü bir yap. Davranışlarımız ile inancımızı bütünleştir. Bizi her türlü riyadan ve yalandan koru!

Hayat, “bu yağmur da nereden çıktı ki!” demek değildir. Yağmurda da dua etmeyi becerebilmektir.

Duayla başlayan hey yapıt, şan, şeref ve zaferle süslüdür. Kleist

Ya Rabbim.  Beni benden al. Ama beni senden beri, uzak tutma. Amin

Dua, ibadet ve tefekkür Allah ile konuşmadır. Allah ile olan için ömür de ölüm de hoştur. Mevlana

Sen için imkânsız yoktur Ya Rabbi! Takdir senindir, Ya Rabbi! Bizi darda koyma, dara düştüğümüzde de bizi şükredenlerden eyle.

Kötü işlerden Rabbine sığın ki; nefsin seni değil, sen nefsini yakasın.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir