Dünya Çevre Günü Sözleri

Dünya Çevre Günü Sözleri ilgili tüm yazıları sayfamızda bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Dünya Çevre Günü Nedir?

Dünya Çevre Günü, her yıl 5 Haziran’da kutlanır. Dünya Çevre Günü’nün amacı, doğayı ve yeryüzünü korumak için, insanlarda çevre bilincini oluşturarak, küresel farkındalık oluşturmaktır. Birleşmiş Milletler Çevre Programı tarafından 1973 yılından beri düzenlenmektedir. Çevre Günü, Eko Günü olarak da bilinir.

İlk çağlarda doğa ile iç içe yaşam süren insanlar gittikçe geliştirdikleri yöntemlerle doğaya hükmetmeye ve onu yok etmeye başladı. Doğa karşısında güç sahibi olan insanlar 1750 yıllarından sozlersitesi.com Sanayi Devrimi ile birlikte artık doğaya büyük zararlar vermeye başladılar. Sanayinin ürünlerinin fabrikalarda işlenmesi beraberinde doğaya atılan sera gazları olarak bilinen zehirli gazlar da artık atmosfere salınmaya başlamıştır.

Dünya Çevre Günü Sözleri

Bizlerin sağlıklı yaşamamızı sağlayan doğamızı yok etmeyelim. Sadece bugün değil her gün çevremize sahip çıkalım. İşte 5 Haziran günü paylaşabileceğiniz en güzel çevre sözleri;

– “Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.

– “Yarının doğası bugünden yaratılır.

– “Doğa! En küçük bir çaba harcamadan ve mükemmel bir kusursuzlukla en basit maddeden son derece farklı şeyler yaratıyor; hepsinin üzerine de ince bir tül örtüyor. sozlersitesi.com Yarattığı her bir parçanın kendine has özellikleri, her bir durumun ayrı açıklaması var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü oluşturuyorlar.” (Goethe)

– “Doğaya hoyratça davranan toplumlara da insanlar arasındaki ilişkiler de hoyratça oluyorlar.” (John Bennet)

– “Yeryüzü basitçe insanoğlu için bir erzak deposu ve çöp kutusu değildir. Yeryüzünün felaketimiz pahasına gözardi ettiğimiz kendi gereksinimleri ve dinamiği vardır.“(Mary Mellor)

– “Toprağın dostlara ihtiyacı vardır; ona dostça davranalım!”

– “Her şeyin prensibi şudur; her şey sudan gelir ve tekrar suya döner.” (Milet`li Thales M.Ö. 650-560)

– “Çiçekler ki, güzelliğin simgesidir; yasamın, umudun ve sevincin ifadesidir. Çiçekler ki, gönüllerin dilidir; rengarenk, burcu burcu, sevgi, ask ve hatıralarla doludur.” (Ali Duran)

– “Orman yurdun öz evladı ormansız yok dünya tadı.” (Aşık Veysel)

– Yaşamak! Bir ağaç gibi tek ve sozlersitesi.com hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim!”(Nazim Hikmet)

– Doğa insanların ihtiyacını karşılayacak bir kaynak topluluğu olarak görmek çevrenin yok olmasına davetiye çıkarmak demektir.

– “Kirli çevre insanin ruhunu kirletir, kirli ruhlar çevreyi kirletir.” (Aziz Nesin)

– “Kıyamet kopmak üzere bile olsa, elinde bir fidan varsa, bu fidanı dikmemezlik etme.

– “Bir ağaç dikersen, onun meyvelerinden her yiyen, sana sevap kazandıracak, gölgesinde oturan sana sevap kazandıracak, hatta onun tohumunu, meyvesini yiyen kuşlar bile sana sevap kazandıracak.

– “İnsanlar doğaya karşı sorumluluk duymuyorlar. Doğayı korurlarsa, cezadan korktukları ya da menfaatleri gerektirdiği için koruyorlar.

– “Bir nokta açıktır: Dünyamız emin ellerde değildir Yeni dünya düzeni” yeryüzünü ölüme mahkum etmiştir” (Peter F Drucker)

– “Bir ulusun gerçek zenginliği, ağaç örtüsüyle ölçülebilir” (Richard St Barbe Baker)

– “Doğru olduğunu düşündüğümüz şeyi yapmalıyız Çünkü eğer doğru şeyi yapmazsak, yanlış şeyi yapacağız ve iyileşmenin değil felaketin bir parçası olacağız(Fritz Schumacher)

forex foreks, yatırım, dolar, borsadan para kazanma veya twitter takipçi kasma gibi işleriniz için bizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın