Dünya Günü ile ilgili Sözler

Dünya Günü ile ilgili Sözler sayfamızda dünya günü ile ilgili söylenmiş sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz..

Dünya Günü ile ilgili Sözler

Yaşanabilir bir dünyada nice yaşlara güzel ve yaşlı dünya!

Gidecek başka yerimiz yok. Evimizi koruyalım.

Gezegenimizi daha mutlu bir yer haline getirelim

Dışarı çıkın ve sokağınıza, mahallenize bir ağaç ekin..

Dünyamızı korumak adına, bir gün için de olsa gideceğiniz yere yürüyün ya da bisikletle veya toplu taşımayla gidin. Veya arkadaşlarınızla aynı aracı paylaşın.

Siyahı beyazı ile, kuzeylisi güneylisi ile, doğulu ve batılısı ile hep birlikte Dünyamıza, evimize, yuvamıza sahip çıkıp koruyalım. Bu Dünya hepimizin.

Yegane yuvamız olan gezegenimiz için sesinizi duyurun. Gelin Dünyamıza özen gösterelim, O da bize binlerce yıldır yaptığı gibi desteğini esirgemesin” (Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Ban Ki-moon)

Bugün Dünya Günü. Yaşlı ve yorgun dünyamızın doğum günü. Bir anne şefkati ile bizi bağrında koruyan mavi yuvamızın sozlersitesi.com daha nice seneler doğum gününü kutlama istiyorsak O’nu koruyalım. Doğal dengesini hırslarımızla bozmayalım.

Dünyanın doğum gününde; bu karamsar tablonun dışında ve bu tabloyu değiştirmek için, dünyanın dört bir yanındaki “ötekilerle” birlikte dünyamıza, ülkemize, yaşama ve geleceğimize sahip çıkmak için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Güzel bir dünya, mutlu insanlar için çevremizi korumada tüm insanlar ile birlikte bir dayanışma örneği sergileyip el birliği yapalım. Doğaya, çevreye dolayısı ile dünyamıza zarar verecek olan tüm uygulamalara karşı çıkalım. Bu dünya hepimizin ve başka bir dünya da yok.

Çevreye duyarlı herkesi, yaşlı dünyamızın doğum gününde, ülkemizin eşi benzeri olmayan yeşilini, doğal güzelliklerini, sadece ülkemize özgü yüzlerce çeşit bitki ve hayvandan oluşan biyolojik zenginliğini, verimli topraklarını ve su kaynaklarını korumaya davet ediyoruz. (TEMA Vakfı)

Dünya dört şey üstünde durur: Bilgisiyle amel eden, halka da öğreten bilgin; öğrenmekten utanmayan, çekinmeyen bilgisiz, varlığında nekeslikte bulunmayan cömert, ahretini dünyasına satmayan yoksul. Bilgin, bilgisini yitirirse, bilgisiz de öğrenmekten çekinir. Zengin, malında nekeslik ederse yoksul da ahretini dünyasına satar.

Hz.Ali (ra)

Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer; kötülük yapanlar yüzünden değil, durup seyreden ve onlara ses çıkarmayanlar yüzünden.

Albert Einstein

Dünyanın en zor şeylerinden biri, herkesin düşünmeden söylediğini düşünerek söylemektir.

Alain de Botton

Bu dünya, belki de bir başka gezegenin cehennemidir.

Aldous Leonard Huxley

Düşüncenin gücü vardır. Düşünce enerjidir sozlersitesi ve dünyanızı kendi düşüncelerinizle yapabilirsiniz de, yıkabilirsiniz de.

Susan Taylor

Dünya 3 günlüktür. Dün, bugün ve yarın. Dün geçti, yarının geleceği belli değil. Öyleyse bugünün kıymetini bil.

Hasan-ı Basri

Dünyaya geldiğimiz gün bir yandan yaşamaya, bir yandan ölmeye başlarız.

Montaigne

Dünyanın en büyük cezaevi, cahil insanın kafasının içidir.

Montaigne

Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olurmuş.

Yunus Emre

Geniş dediğimiz dünya bazen insan için sanabileceğinizden çok daha fazla darlaşır ve zaman çarkı çoğu kez hiç istemeyeceğimiz bir şekilde döner.

Ahmet Hamdi Tanpınar

Dünya beni bir nokta gibi içeriyor ve yutuyor, ben de onu içeriyorum.

Blaise Pascal

Dünya; kendini aldatanların oynadığı bir tiyatrodur.

J.Denham

Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için başkasının yerini kapmaktansa çalışarak gerçek yerinizi bulun.

Charlie Chaplin

Dikkatli ol ve dünyadan sakın,onun sonu yokluktur. Ve dünya ebediyen yaşayacağın bir yer değil, eninde sonunda ayrılıp gideceğin bir yerdir.

Hz.Ali(ra)

Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık, bütün dünyanın sırrını öğrenmiş olurduk.

Albert Einstein

Yalan olan dünya değildir,yalan olan insanlardır.Çünkü dünya hep aynıdır. Dünya’yı bozan ise insanlardır.

Anonim

Dünya zamanın içinde değil, zamanla aynı anda yaratıldı.Dünyadan önce zaman yoktu.

Aurelius Augustinus

Dünyada her kötülük, hemen her zaman cehaletten gelir.

Albert Camus


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir