Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları

Kadın Hakları Günü Mesajları Bu sayfamızda sizler için 5 Aralık dünya kadın hakları günü ile ilgili en güzel mesajları hazırladık. Sayfamızdaki dünya kadın hakları kutlama mesajlarını facebook, twitter ve whatsapp ile paylaşabilirsiniz.

Kadın Hakları Günü Mesajları

Gökyüzünün yarısını, kadınlar taşır. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Dürüst bir kadının güzelliği, ateşe benzer; yaklaşmayana hiçbir zararı dokunmaz. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Dünyada her şey kadının eseridir. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınlarını okutmayan milletler, yıkılmaya mahkûmdur. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Güzel kadın bir mücevherdir, iyi kadın ise bir hazinedir. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınlar bizi sevdikleri zaman, her suçumuzu bağışlarlar. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınlar güller gibidir, bir defa açıldılar mı, yaprakları hemen dökülmeye başlar. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Şuna inanmak Iâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Bir kadının sevgilisine söyledikleri, rüzgarların ve hızla akan suların üzerine yazılmalıdır. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınlar güçsüz olana kendini bir idol, güçlü olana bir eşya gibi sunar. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir milletinde Anadolu köylü kadınının üstünde kadın mesaisi zikretmek olanağı yoktur. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınlar istediler mi sahiden hasta olurlar, hatta kibirleri uğruna ölürler bile. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınların siyasal güçleri yoktur sözde; oysa akıllı kadınlar, aptal kocalarını hiç güçlük çekmeden parlamentoya sokar, hatta bakan koltuklarına oturturlar. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınlarımız erkeklerden daha çok aydın, daha çok verimIi, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Kadınların iki büyük silahı vardır: Makyaj ve gözyaşı, erkeklerin şansına, ikisini aynı anda kullanamazlar. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Güzel bir kadın göze, iyi bir kadın da kalbe hoş görünür, birincisi pırlanta, ikincisi hazinedir. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.

Milletin kaynağı, sosyal hayatın esası olan kadın, ancak faziletkâr olursa vazifesini ifa edebilir. Herhalde kadın, çok yüksek olmalıdır. Dünya sozlersitesi.com kadın hakları günü kutIu olsun.

Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Dünya kadın hakları günü kutIu olsun.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir