Elon Musk Sözleri

Elon Musk Sözleri sayfamızda en büyük internet bankacılığı sitesi paypal sitesinin kurucusu olan başarılı girişimci Elon Musk’a ait tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Elon Musk Sözleri

Yapay zekâya karşı çok dikkatli olmalıyız. Eğer insan neslini en çok tehdit eden unsur ne derseniz, sozlersitesi.com bence bu yapay zekâ. Bilim insanları arasında giderek kabul gören görüş, ulusal veya uluslararası boyutta düzenlemeler yapılması gerektiği. Bu şekilde, aptalca bir şey yapılmasının önüne geçebiliriz. Yapay zekâ ile iblisi ortaya çıkarıyoruz. Okuduğumuz hikâyelerdeki gibi pentagram ve kutsal su ile iblisi kontrol edemezsiniz

“Mars’da ölmek istiyorum; tabi Mars’a inerken çakılma şeklinde değil.[2]

“Alanımızdaki [uzaya araç yollamada] başlıca rakiplerimiz ulusal hükümetler olduğundan, patentlerin yaptırım gücü şüphe taşıyor.” [3]

Onlar [Apple] kovduğumuz kişileri işe aldılar. Hep Apple’a şakayla karışık “Tesla Mezarlığı” deriz. Tesla’da tutunamayanlar, Apple’da işe giriyor. Şaka yapmıyorum... otomobiller akıllı telefon veya akıllı saatlerden çok daha kompleksdir. Foxconn gibi bir tedarikçiye gidip “Bana araba üret” diyemezsin. Ama Apple için kayda değer inovasyon yapma konusundaki sonraki adım bu. Yeni bir kalem ya da daha büyük bir iPad artık onları öne çıkartabilecek şeyler değil.

“Mükemmel şirketler mükemmel ürünler üzerine kurulur.

“Bir şirket yaratmak, kek yapmak gibidir. Bütün malzemelere gerekli oranda sahip olmanız gerekir.

“Başarısız olmak da seçeneklerimizden biri. Başarısız olmadıysanız henüz yeterince yenilikçi değilsiniz.

“Bir işe başlamak veya onu büyütmek tamamen yenilkçi olmak, enerji ve  ürünün arkasındaki kişilerin azimleriyle ilgilidir.

“Paypal’dan yola çıkarak şöyle düşündüm: ‘İnsan geleceğini en çok etkileyen başka hangi problemlere çözüm getirebilirim’ ve olaya asla ‘Nasıl daha iyi para kazanabilirim’ perspektifinden bakmadım.

“Bence en iyi tavsiye: Her zaman bir şeyleri nasıl daha iyi yapabileceğinizi düşününün ve kendinizi sorgulayın.

“Bence geri bildirim döngüsünün olması çok önemli. Böylece neyi başardığınızı ve bunu nasıl daha iyi yapabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

“Kararlılık çok önemli. Vazgeçmeye zorlanmadığınız sürece vazgeçmemelisiniz.

“Bir şeyler yapmak için yeterince azimli olmalısınız. Yoksa sadece kendinizi yıpratırsınız.

“İlk adım olarak yapacağınız şeyin olabilitesini kanıtlamak, Daha sonra ihtimaller ortaya çıkacaktır.

“Çok fazla çalışın. Haftada en az 80 veya 100 saat çalışın. Böylece başarı oranınızı geliştirin. Diğer sozlersitesi.com insanlar haftada 40 saat çalışıyorsa bile onların 1 senede yaptığı şeyi siz 4 ayda yapacaksınız.

“Eğer bir şeyler sizin için önemliyse, oranlar yapmamanızı öneriyorsa bile siz yapmaya devam edin.

“Sepeti siz kontrol ettiğiniz sürece tüm yumurtalarınızın aynı sepette olması önemli değil.

“Henry Ford ilk ucuz ve kullanışlı arabayı yaptığında insanlar: ‘atın nesi var ki’ dedi. Buna rağmen Henry büyük bir kumar oynadı ve kazandı.

“Sabah uyanınca geleceğin daha iyi olacağını düşünüyorsanız o gün aydınlık bir gün olacak.

“Manuel olarak çalışan herşey bozuktur.

“Yapabileceğinizin en iyisini yapmak için fazladan titizlik isteyebilirsiniz. Onunla ilgili yanlışları bulun ve düzeltin. Olumsuz yorumları alın, özellikle arkadaşlarınızdan.

“Eğer Co-Founder veya CEO iseniz tüm görevleri sizin yapmanız gerekir hatta istemediklerinizi bile. Siz kendi işinizi yapmazsanız şirket başarılı olmaz. Hiçbir görev sıradan değildir.

“Risk almakla ilgili muazzam önyargılar var. Herkes kendi k*çını kurtarmaya çalışıyor.

“Bence karışık işleri halletmek için çok fazla insanı işe almak yapılan büyük bir hata. sozlersitesi.com Doğru cevabı almak için işçi sayısı önemli değil. (Hiçbir şey bilmeyen iki çalışan, bir çalışandan daha iyi değildir.)Sayılar sadece süreci yavaşlatacak ve daha pahalı hale getirecektir.

Yorum yapın