En Güzel Sözler

En Güzel Sözler Yazılası sözler dizisi zaman zaman derleyip güncelleyeceğimiz, kimi zaman ufak bir not kağıdına yazacağımız sözlerden oluşuyor. Bu sözleri ayrıca edebiyat sozlersitesi.com köşemizde yazarlarına göre sınıflandırdık. Sizin de unutamadığınız kıyıya köşeye not aldığınız yazılası sözleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

En Güzel Sözler

“Yaşamın içinde soğuk kış gecelerinde içini ısıtacak birşey arıyorum tıpkı çay gibi hem demli hem şekerli.

“Yalnızlığımı her hissettiğimde duyduğum huzur… elde edebilcekken vazgeçtiklerime bir karşılıktır belki de…

Mümkünse eğer … cevapların olmadığı bir dünya arzuluyorum.”

Bunca zamandır dur durak bilmeksizin aradığım şey sen değilsin ama sen olmadan aramaya takâtim kalmadı …

Bir gün gözlerimin taa içine bak, anlarsın ölüler ne için yaşarmış

Diktatörlük bisiklet gibidir; Durduğu zaman devrilir– Adolf Hitler

İnandığınız gibi yaşamazsanız yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız.”

İmkânın sınırlarını görmek için imkânsızı denemek lazım -(Fatih Sultan Mehmet) Karadan Gemileri Yürüteceği Zaman Söylemiştir.

Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki, padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir. – (Kanuni Sultan Süleyman)

“Bazı aşklar vardır asla mutlu sonla bitmez

Bir erkeğin namusu sözleridir, onlarda yalansa o erkek namussuzun önde gidenidir Tuncel Kurtiz

Aynalar türlü türlüdür:”Yüzünü görmek isteyen cama bakar, Özünü görmek isteyen cana bakar.”

Osmanlı bir sefere karar verdiyse bunun sebebi ya bir adaletsizligi düzeltmek ya mazluma sozlersitesi.com yapılan gaspi önlemek veya devleti ali osmanin bekasina zarar verecek bir devleti önlemek için yapardı.

“1 saat mutluluk için, uyu. 1 gün için, balığa çık. 1 ay için, tatil yap. 1 yıl için, evlen. 1 ömür için, sevdiğin işi yap.– Çin Atasözü

Herşeyi yapmaya çalışan hiçbir işte muvaffak olamaz. “İki tavşan kovalayan hiçbirini yakalayamaz.

Yardımıma çağıracağım ancak acılardır… çünkü onlar dosttur ve öğüt verirler doğruyu gösterirler. – Goethe

Cahil ilmin peşinden gittiği müddetçe alimdir, Alimim dediği anda cahildir “

Sanırım son günlerde bize en fazla uyan söz; “Herkes aynı şeyi düşünüyorsa,hiç kimse fazla bir şey düşünmüyor demektir.”

Milangaz likitgaz alayı traş uğraşma bizimle alırız aygaz yıldırım demirören aç defteri yaz baba parasıyla beşiktaş başkanı olunmaz” Anonim

Dünyada kusursuz iki insan vardır; biri ölmüştür diğeri de henüz doğmamıştır.

“Herkes Gülüsümü Görüyor Kimse savasimi görmüyor… Herkes sesimi duyuor Düsündügümü kimse sozlersitesi.com bilmiyor… Herkes yazdiklarimi okuyor Gözyaslarimi kimse görmüyor… Herkes beni tanidigini saniyor Ama kimse benim kim oldugumu bilmiyor….

Seni seviyorum kelimesi çok ağır bir sözdür, öyle herkese söylenmez; altından kalkması zordur… sozlersitesi.com ve hayatımda ilk defa böylesi zor bir şeyi yapmak istiyorum ama korkuyorum altından kalkmaktan değil, sevgime karşılık bulamamktan..

Hayat dediğin bir bardak çay… insan ise sadece bir şeker … Karıştırdıkça hayattan tat aldığını sanırsın… Oysaki hayatın seni erittiğini ; çay bitince anlarsın…

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir çünkü dün en yavaş koşan ceylan ölmüştür yoksa aslana yem olacaktır Her https://sozlersitesi.com/en-guzel-sozler/ sabah bir aslan uyanır Afrika’da En hızlı ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir çünkü en yavaş koşan ceylan dün yem olmuştur yoksa aç kalacaktır sozlersitesi.com Aslan veya ceylan olmanız fark etmez hayatta Mesele güneş doğduğunda koşuyor olmaktır…”


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir