Engel ile ilgili Sözler

Engel ile ilgili Sözler sayfamızda engel sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Engel ile ilgili Sözler

Gideceğiniz yoldan eminseniz, engeller dinlenme noktanızolmaktan öteye gidemez.

Paulo Coelho

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. sozlersitesi.com Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.

Atatürk

Kendi hayatını kendince yaşamalı, sorunlarını kendince çözmeli, engelleri kendince aşmalısın. Öğretmek, olanaklı olanı göstermektir yalnızca. Öğrenmekse onu kendin için olanaklı kılmaktır.

Paulo Coelho

İnsanın her şeyi iyi tanımasını engelleyen iki şey vardır: Biri ruhunun önüne perde çeken utanma, öteki de kendisine tehlikeyi gösterip büyük işlemlere girişmekten yüz çevirten korku.

Desiderius Erasmus

Başağın iyi yetişmesine engel olan şey, zararlı otlar değil, çiftçinin ihmalidir.

Konfüçyus

Tüm çiçekleri kopartabilirler; ama yine de baharın gelmesini asla engelleyemezler.

Pablo Neruda

Birçok insanın isteklerini hayallerini ve ihtiyaçlarını gerçekleştirmek ya da elde etmek isterken karşılaştıkları en önemli engel, gerekli olan ilk adımı, zamanında atamamış olmaktır. Bu ilk adım, başkalarının siz, fark etmelerine, ciddiye almaları ve dinlemeleri anlamına gelir.

Josef Kirschner

Tarih, en başarılı olmuş insanların, başarıya ulaşmadan önce büyük engellerle yüz yüze geldiklerini göstermiştir. Bu insanların başarılı olma nedeni, yenilgiden korkmamalarıdır.

Bertie Charles Forbes

Engelleri yollarınızı tıkayan şeyler olarak görmeyin. Onları size uçmayı öğretecek fırsatlar olarak görün.

Peyami Safa

Doyurucu bir yaşam sürmenizdeki tek engel, kendinizsiniz.

Jackson Brown

Kimilerini gözyaşlarına boğan ağaç, kimileri için yalnızca yolu tıkayan yeşil bir engeldir. İnsanın kendi neyse, gördüğü de odur.

William Blake

Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem, o işe neler mani olur diye düşünürüm, engelleri ortadan kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür.

Atatürk

Paɾasızlık asla biɾ engel değildiɾ. Ama fikiɾsizlik biɾ engeldiɾ.

Ken Hakuta

Duyu organlarımız bizi yoldan çıkarmaya bayılır. En kandırıkçı olan da gözlerimizdir. Onlara fazla bel bağlarız. Etrafımızdaki dünyayı gördüğümüzü sanırız, ama aslında algıladığımız ancak yüzeydir. Nesnelerin gerçek tabiatlarını, özlerini bulmayı öğrenmemiz gerekir, ama gözler bu konuda bize yardım etmekten çok bizi engeller. Dikkatimizi dağıtırlar. Gözlerimizin karmaşasına bayılırız. Gözlerine fazla güvenen bir kişi, diğer duyularını ihmal eder, bununla işitme veya koklama duyularından fazlasını kastediyorum. İçimizdeki isimsiz organdan bahsediyorum. Şimdilik ona, kalbin pusulası diyelim.

Jan-Philipp Sendker

Esir olanları hür ve başkasına bağlı olan şeyleri sana ayrılmış sanıyorsan, her adımda engellerle rastlayacak, kırılacak, üzülecek ve şikayet edeceksin.

Epiktetos

Ya Rab, bu hasrete can dayanmıyor;

Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun

Her adımda bir engel var, salmıyor..

Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun

Abdurrahim Karakoç

Uzak mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla mümkündür.

İmam-ı Gazali

Yanına varmadan, hiçbir köprüyü geçemeyiz.

Bornak

Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı ne de sürgü tanır. Ve her şeyin içinden geçer. Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza dek çırpar. Ve engel tanımaz.

Kerstin Gier

Dünya için bir şeyler yapmak isteyen insan, başkaları tarafından yakalanmaktan kaçınmalıdır.

Goethe

Zamanını hep engel aramakla geçirme. Belki de hiç engel yoktur.

Franz Kafka

Rüzgarın özgürlüğünü kıskandı delikanlı ve onun gibi olabileceğini anladı.Kendisinden başka hiçbir şey engel değildi buna.

Paulo Coelho

Fırtınalar insanların denizi sevmesine engel olamaz.

Andre Maurois

Her engel bir fırsɑttır. Kɑlp kırıklığı, mutlu olmɑk için; hɑstɑlık, iyileşmek için; nefret, sevmek için; suç, bɑğışlɑmɑk için; bɑşɑrısızlık, bɑşɑrılı olmɑk için bir fırsɑttır.

Anthony Robbins

Başına ne gelirse gelsin her şeye rağmen nefes almaya devam edersin ve şunu çok net anlamanı isterim: Nefes almak senin kontrolündeyse, nefes almana kimse engel olamıyorsa aynı şekilde kimse senin mutlu bir hayat sürmene de engel olamaz. Çünkü sozlersitesi.com nefes almanın basitliği ile mutluluğa dönüşmenin basitliği eşittir, onlar tek bir merkeze bağlıdır ve bunu idrak etmek tüm ıstırapların sonudur. O halde doğum ve ölüm de birdir, onları ayırt eden zihindir. Ve ölüm dediğin senin sonsuza uyanışındır.

Uğur Koşar

Tüm direnci kıran ve engelleri ortadan kaldıran unsur, sürekli ve kararlı çabadır.

Claude Bristol

Aşılmasına imkan olmayan, hiçbir duvar yoktur.

Anton Çehov

Büyük bir çıkmazdan kurtulduğunuzda ya da bir engeli aştığınızda kendinizi güçlü hissedersiniz.Ayaklarınız yere sozlersitesi.com basmaz,adeta mutluluktan uçarsınız.Kader size bir oyun oynamıştır ve siz de ona meydan okumuşsunuzdur.

Cengiz Erşahin

Bir zamanlar tuhaf bir duyguyla başa çıkılmaz saydığımız engelleri hatırlamak, şimdiki gelişmiş halimizi o zamanın gelişmemişliğiyle karşılaştırmak, insanı nasıl gururlandırır, ne hoştur.

Goethe

Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.

Bernard Shaw

Akarsu, ne güzel hayat dersidir: Küçük engellerin üzerinde köpürür; büyüklerin yanından sessizce geçiverir.

Cenap Şahabettin

Bütün setler üstünden aşmak için kurulmuştur.

Friedrich Novalis

Hayatta gelmek istediğiniz yere ulaşma şansınız, karşılaştığınız engellere verdiğiniz tepkilere bağlıdır. Yani ya vazgeçeceksiniz ya da denemeye devam edeceksiniz. Bu kadar basit. Sizin verdiğiniz karar, geleceğinize karar verir.

Norman Vincent Peale

Pek çok insan gerçekleştirmek üzereyken vazgeçer. Ancak karşılaştığın bir engelin, sonuncusu olmadığını asla bilemezsin.

Chuck Norris

Yapmamız gereken sevgiyi bulmak değil, içimizdeki sevgiye karşı inşa ettiğimiz tüm o engelleri arayıp bulmaktır.

Mevlana

Engeller, gözünüzü hedeften ayırdığınız zaman sozlersitesi.com karşınıza çıkan korkunç şeylerdir.

Henry Ford

Yorum yapın