Enrico Fermi Sözleri

Enrico Fermi Sözleri sayfamızda ünlü fizikçi Enrico Fermiye ait tüm sözleri özdeyişleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Enrico Fermi Sözleri

Bir tahminin deneysel olarak doğrulanması sadece bir ölçümdür. Bir tahminde itiraz eden bir deney, bir keşiftir.

Olası iki sonuç vardır: Sonuç hipotezi doğrularsa, bir ölçüm yapmış olursunuz. Sonuç hipoteze aykırı ise, o zaman bir keşif yaptınız.

Bilgilerin ileri gitmesini engellemeye çalışmak iyi değildir. Cehalet hiçbir zaman bilgiden daha iyi değildir.

Buraya gelmeden önce bu konuda kafam karıştı. Dersini dinledikten sonra hala kafam karıştı. Ama daha yüksek bir seviyede.

İnsanların, zaten bildikleri bir şeyi duyduklarından elde ettikleri sevinci hafife almayın.

Bu silahın [Süper], yani hidrojen bombasının yıkıcılığı konusunda herhangi bir sınır olmadığı gerçeği, varlığını ve yapısının sozlersitesi.com bilgisini bir bütün olarak insanlığa tehlike oluşturmaktadır. Herhangi bir ışık altında düşünüldüğünde, mutlaka kötü bir şeydir. Bu sebeplerden ötürü, Birleşik Devletler Başkanı’nın, böyle bir silahın geliştirilmesini başlatmak için temel etik ilkeler konusunda yanlış olduğunu düşündüğümüz Amerikan halkına ve dünyaya söylemenin önemli olduğuna inanıyoruz.

Bazı insanlar epik güzellikten etkilenmiş ya da evrenin çılgınca ölçüsü tarafından uçurulan geleneksel hislerle sadık kalır. Şahsen, eski varoluşçu erime olayını takiben bir sonraki yarım saat boyunca garip davranıyorum, ancak herkes bir şeyler hissediyor.

Herkes nerede? İnsanlar teorik olarak galaksiyi milyonlarca yıl ya da öylesine kolonize edebilirler sozlersitesi.com ve ellerinden geleni yaparsa, eski uygarlıklardan astronotlar aynı şeyi yapabilir. Peki neden Dünya’ya gelmiyorlar?

Arkadaşım Johnny Von Neumann’ın “dört parametreyle bir fili sığdırabilirim, beşiyle de onun bagajını kıvırcık hale getirebilirimdemişti hatırlıyorum.

Bilgisizlik asla bilgiden daha iyi değildir..

Genç adam, eğer bu parçacıkların adlarını hatırlayabilseydim, bir botanikç olurdum.

Bir öngörüyü reddeden bir deney keşiftir.

Nobel ödüllü fizikçilerin ortak özelliklerinin neler olduğunu sorduğumda tek bir tane bile istihbarat düşünemiyorum.

İnsanoğlu için ne olursa olsun, hoşnut olmasına rağmen, erkekler kabul etmelidirler, çünkü bilgisizlik bilgisinden daha iyidir asla.

Kutsal Kitapta doğanın bütün yasalarının doğrusal olarak ifade edilebileceğini söylemiyor!

Ne zaman bir mucize tarafından ifade edildiği sorulduğunda: Oh, yüzde 20’den daha düşük ihtimalle bir şey.

Bir zincir reaksiyonlu makinenin imalatında sozlersitesi.com temel nokta elbette ki her bir fisyonun belli sayıda nötron ürettiğini ve bu nötronların bir kısmı yine fisyon üretebileceğini görmektir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir