Epiktetos Sözleri

Epiktetos Sözleri sayfamızda Epiktetosin tüm sözlerini sayfamızda bulabilir ve sozlersitesi.com facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Epiktetos Sözleri

Sizi mutsuz eden olaylar değil, olaylar hakkındaki görüşlerinizdir.

Sen istedikten sonra karga da sana uğur getirir.

Yaşamındaki sınırlar yalnızca senin belirlediklerindir.

İlk önce kendine ne olacağını sor; sonra ne yapmak gerekiyorsa yap!

Bizler spiritüel sozlersitesi.com bir deneyim yaşayan insanlar değiliz. Bizler, insani deneyim yaşayan spiritüel varlıklarız.

“Belli bir kişinin senden rahatsız olduğunu söyleyen biri varsa, sana söylenilen şey hakkında mazeret yok,” Benim diğer hatalarımdan habersizdi, aksine bunlardan tek başına bahsetmeyecekti. ”
Epiktetus

Zenginlik, büyük mülkiyete sahip olmaktan değil, az istiyorder.
– Epiktetus

Felsefenizi açıklama. Anlayın onu. ”
– Epiktetus

Mutluluğun tek bir yolu var ve bu, gücün veya iradenin ötesinde şeyler hakkında endişelenmeyi bırakmaktır. ”
– Epiktetus

Sadece kitap okudum demeyin. Onlarla, daha iyi düşünmeyi, daha seçici ve düşünceli bir insan olmayı öğrendiklerini gösterin. Kitaplar zihnin eğitim ağırlıklarıdır. sozlersitesi.com Çok yardımcı olurlar, ancak içeriğinin içselleştirilmesiyle basitçe ilerleme kaydedildiğini varsaymak kötü bir hataydı. “Çeviri: Sharon Lebell”
– Epictetus

“Gerçek problemlerle ilgili hayal edilen endişeler kadar insanın endişesi yok”
– Epiktetus

“Önce kendinize ne olacağınızı söyleyin;
Ve sonra yapmanız gerekenleri yapın. ”
– Epiktetus

“Gelişmek istiyorsanız, aptalca ve aptalca düşünülecek kadar içerik sahibi olun.”
– Epiktetus

“En iyisini kendin için talep etmeden önce ne kadar bekleyeceksin ve hiçbir durumda akıl ayrımcılığına atlamak yoksa? Onaylamanız gereken ilkelere yer verilmiş ve onları onaylamış bulunuyorsunuz.

O halde, kendini geliştirmeyi kendisine yöneltmek için ne tür bir öğretmen bekliyor? Artık bir çocuk değil, tam yetişkin bir adamsın. Şimdi dikkatsiz ve tembellik ediyorsanız https://sozlersitesi.com/epiktetos-sozleri/ ve işleri bırakmaya devam edin ve ondan sonra kendinize katılacağınız günü ertelerseniz, ilerleme kaydetmediğinizi fark edemezsiniz, ancak yaşayacak ve sıradan biri olarak öleceksiniz.

Bundan sonra, ilerleme kaydeden bir yetişkin olarak yaşamak ve en iyi düşünen her şeyi bir kenara bırakmadığınız bir yasa haline getirin. Zahmetli veya zevkli olan veya aşırı derecede veya düşük derecede saygın bir şeyle karşılaştığınızda, şu anda yarışmanın olduğunu unutmayın:

Olimpiyat Oyunlarında olduğunuzu, artık bekleyemeyeceğiniz ve gelişiminizin tek bir gün tarafından bozulduğunu veya korunduğunu ve Tek bir olay. Socrates, sozlersitesi.com karşılaştığı her şeyde akıl dışında hiçbir şeye katılmaksızın kendisini nasıl yerine getirdi. Ve siz henüz bir Sokrates olmadığınız halde, en azından Sokrates olmak isteyen biri olarak yaşamalısınız.
Epiktetus

Sana olan ne değil, önemli olanın ona nasıl tepki verdiğiniz.
– Epiktetus

“Anahtar, yalnızca sizi büyüten insanlarla şirket tutmaktır ve varlığı elinizden gelenin en iyisini sunar”.
– Epiktetus

Seni öfkelendiren herhangi bir kişi efendi olur;
Kendisinden rahatsız olmana izin verdiğinde seni kızabilir.
– Epiktetus


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir