Feminist Sözler

Feminist Sözler sayfamızda Feminizm ile alakalı tüm sözleri bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Feminist Sözler

Nawal El Saadawi
“Bana vahşi ve tehlikeli bir kadın olduğumu söylediler. Ben gerçekleri söylüyorum. Gerçekler de vahşi ve tehlikeli.

Marilyn Monroe

“İçinde sozlersitesi.com bir kadın olarak yaşadığım sürece bu dünyanın erkekler dünyası olması beni hiç rahatsız etmeyecek.

Frida Kahlo

“Beni anlamadın demeyeceğim.

Beni anladın.

Zaten en dayanılmaz acı buydu.

Sen beni anladın.

Anladığın halde canımı yaktın.

Elizabeth Warren
“Kızım ve kız torunlarım var haliyle hiçbir zaman kadının doğum kontrole olan erişimini engelleyen gerici gruplara oy vermeyeceğim. Bu dünyada yaşadık ve geriye gitmeyeceğiz, asla.

Gloria Steinem
“Erkeksiz bir kadın bisikletsiz bir balık gibidir.

Janis Joplin
“Kendinizle uzlaşmaya çalışmayın. Neyiniz varsa osunuz.

Madonna
“Kızlar kot pantolon ve bot giyip saçlarını kısacık kestirebilirler çünkü erkek olmakta hiçbir sakınca yok.sozlersitesi.com  Ama bir erkek için kız gibi görünmek aşağılayıcı çünkü sizler kız olmanın aşağılayıcı olduğunu düşünüyorsunuz.

Aung San Suu Kyi
“Erkeklerin çok kıymetli olduklarına emin oldukları toplumlarda kadınlara sadece tolere ediliyor ama kadınlar yine de değerlendiriliyor.

Virginia Woolf
“Bir kadın olarak benim bir ülkem yok. Kadın olarak benim ülkem tüm dünya.

Bette Davis
Erkek fikrini söylediğinde bir erkek oluyor. Kadın fikrini söylediğinde ise kahpe oluyor.

Sevgi Soysal

Aklımda telefon numaraları.

Telefon edebileceğim, “gel” diyebileceğim kim var?

Gel sözü anlamını yitirmiş

“Gel”

“Hiçbir şey vermeyeceğim”

“Hiçbir şey almayacağım gel”

Emmeline Pankhurst
“Kadınların başarılı olamayacağını düşünen sizlere şunu söylemek isterim: İngiliz hükümetini bu https://sozlersitesi.com/feminist-sozler/ pozisyona getirmeyi başardık. Hükümet artık şu alternatifle yüzleşmek zorunda: Kadınlar artık ya öldürülecek, ya da oy kullanacak.”

Katharine Hepburn
“Kadın gibi değil erkek gibi yaşadım. Canım ne istiyorsa onu yaptım, kendimi geçindirecek kadar para kazandım ve yalnız kalmaktan korkmadım.

Hillary Clinton
“Ben de evde oturup kurabiye ve çay yapabilirdim ama mesleğimi yapmayı seçtim. Bu şekilde eşimden daha önce toplumsal hayatta rol aldım.

Margaret Sanger
“Kendi bedenine sahip olmayan ve bedenini kontrol edemeyen bir kadın özgür değildir. Ve hiçbir kadın bilinçli olarak anne olup olmamayı seçene kadar kendine özgürüm dememelidir.

Lena Dunham
Pek çok kadın feminizmi erkek karşıtlığı ve karşı cins ile iletişim kuramamak olarak gördü ancak bütün mesele eşitlik ve insan hakları ile ilgili. Feminizm benim kimliğimin önemli bir bölümü umarım kızlar feminist diyaloğun devamlılığına katkı sağlarlar.

Jane Austen
Kadınlardan yalnızca birer hanımefendi gibi bahsetmenizden, onların aslında rasyonel varlıklar olduğunu sozlersitesi.com anlamamanızdan nefret ediyorum. Hiçbirimiz hayatlarımız boyunca sakin sularda yüzmek istemeyiz.”

Mae West
“Tanıştığım her erkek beni korumak istiyor, neyden korumak istediklerini anlamıyorum.

Malala Yousafzay
Pakistan’da okula gitmemiz yasakken eğitimin kadının en büyük güç olduğunu fark ettim. Teröristler eğitimden bu yüzden korkarlar.

Margaret Fuller
“Kadını sadece sevmek kaba bir hata çünkü kadınların varoluşunda hem doğruluk hem sevgi vardır. Dünyadaki enerjileri bu ikisinden oluşur.”

Margaret Atwood
“Feminist size bağıran mutsuz insan anlamına mı, kadınların insan olduğuna inanan kişi anlamına mı geliyor? Bence ikincisi, bu sebeple ben de feministim.”

Julie Burchill
“Feminist olmanın en eğlenceli ve en güzel yanı, erkekleri korkutabilmek.”

Naomi Wolf
“Kadının zayıflığına dayanan kültürel şartlanmanın sebebi kadının güzelliğine duyulan saplantı değil kadının sadakatine duyulan saplantıdır.

Sylvia Plath

“Nefret ettiğim bir şey varsa o da insanların kendinizi berbat hissettiğinizi bildikleri halde neşeyle hatrınızı sorup “iyiyim” demenizi beklemeleridir.”

Rebecca West
“Ben hiçbir zaman feministin ne olduğunu anlayamadım. Ancak şunu biliyorum ki beni kapı paspasından sozlersitesi.com ayıran duygularımı açıkladığımda insanlar bana feminist dediler.

Susan B. Anthony
“Kadınların erkek korumasına ihtiyacı yoktur ama kendini korumayı öğrenmeye ihtiyacı vardır.”

Anais Nin
“Kadınların gücünden korkan erkeklerden nefret ediyorum.”

Tomris Uyar

Ben güzel şeyler duymak istiyorum demedim ki
Sesini duymak istiyorum, o kadar...

Betty Friedan
Hiçbir kadın mutfağın yerleri parlıyor diye orgazm olmaz.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir