Güzel Laflar

Güzel Laflar İnternet alemindeki en güzel lafları bu sayfamızda sizler için hazırladık. Sayfamızdaki etkileyici güzel lafları facebook ve twitter yoluyla paylaşabileceğiniz gibi  bu anlamlı güzel afları whatsapp ve kısa sms yolıuyla da sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Güzel Laflar

Yar’la bir olmayınca yer’Ie bir olurmuş insan.

Sokak lambası gibi olma ey yar. Kime yandığın belli olsun. Necip Fazıl Kısakürek

Sebebi bensem sana gülmek çok yakışıyor.

Ya susmak, ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir. Pisagor

Alın yazım gibisin sevgili. Kaçış yok; yaşanacaksın.

İnsanlar böyledir. Bazıları yalan olur, bazıları yılan. Çok nadirdir şu dünyada adam gibi kalan.

Diyecek hiç bir şey bulamadığım zamanlarda susacak kocaman bir senim var.

Ey yar. Bilmem duyar mısın ‘sen sen’ diyen beni. Niyetim kulağını değil, kalbini çınlatmak.

Teknik servis değilim ama bütün arızalar beni buluyor.

Bence bilinmeyenler numaralar bünyesine aşk’ı da eklemeli. O’da bilinmeyen bir numara sonuçta.

“Allah belanı versin.” diyorsun ya sevgili; sahi gerçekten verir mi seni bana geri?

Ey benim yetim gönlüm; bırak gamlı düşünmeyi. Sus ve sabret. Gözyaşının hesabını rabbim sorsun, sen hakkını helal et.

Zaman gibiyim, senden geçiyorum. Ne olur durdur beni.

Ey gönül. Söyle bakalım: Damla düşmeden su bulanır mı? Rüzgâr esmeden dal sallanır mı? ‘Allah’ demeden kalp uyanır mı?

Esrar gibi yeşil değildi belki gözleri, ama bir bakışı baş döndürecek kadar etkiliydi.

Rabbim şahittir ey yar. Öyle sevdim ki ben seni, gözyaşlarıyla abdest alıp secdelere kapanmak düştü alın yazıma.

Tanıdığım gibi kalsaydın, düşündüğün gibi severdim seni.

Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır. Sen içimde aşk çığlığısın sen benim vazgeçilmezimsin bir tanem.

Sana bir not bıraktım iki gözüm: boş duranı Allah sevmez. Allah için sev beni.

Bir bahane bul uğra gönlüme. Ne bileyim birine bakıp çıkacaktım de. Kalbimin anahtarını unuttum, onu alabilir miyim de. Ya bahane değil mi, gel işte.

Şeytan bile beklememiştir bir günahı, benim seni beklediğim kadar.

Bana lazım olan biraz kokun, biraz gülüşün ve biraz da bakışın. Ya neyse uzatmayalım, en iyisi mi, yanımda ol yeter.

Sigarayı rüzgârda kibritIe yakmak kadar zordu seni anlamak.

Bazen tartışacağız belki de kavga edeceğiz. Ama hiç vazgeçmeyeceğiz, bunu iyi bilmelisin. Çünkü sen benim mecburiyetim, tek seçeneğimsin sevgilim.

Tut ki. Bir saklambaç oyunu oynuyoruz. Seni kimse bulmasın diye kendime sakladığımsın.

Aşık olmak radyoda sevdiğin şarkının birden bire çıkması demektir. Kontrol senin elde olmadığı için güzeldir. mutluluk verir.

Ulan, ben seni tanıyana kadar bırak bir kadını sevmeyi, kedi bile sevmedim.

Bazen onu kaybettim, bazen buldum sandım ama her zaman aradım. Bu arayışta aldanışlarımda inanışlarım kadar güzeldi.

Unutamam ben ama çok iyi unutmuş numarası yaparım.

Sen sadece bir aşk değilsin bende sen bende bir hayatsın sakın gitme. Gidersen kalır sessizlik içimde gidersen bir ben daha gelmez gidersen biterim bir tanem.

Cehennem yerinde ateş yoktur, her insan odunu buradan götürür.

Senin sevgin değil sadece hayalin yeter bu dünyadaki tek yaşama sebebim, senin gözlerin değil sadece senin ellerin bağladı beni hayata o gözlerin tutuyor beni hayatta sevgilim

Yanağımdaki çukura hapsetmek istediğim bir adam var, her gülümseyişim de yanımda olmasını dilediğim.

Aşkın karşıtı nefret değil, umursamazlıktır. Güzel sanatların karşıtı, çirkinlik değil, umursamazlıktır. İnancın karşıtı, ihanet değil, umursamazlıktır. Ve yaşamın karşıtı ölüm değil, umursamazlıktır.

Kimseyi kırmamak şartıyla istediğin her şeyi dene. Bir gün çekip giderken, geride ne aklın kalsın, ne de kırılmış bir yürek.

Esmez rüzgâr hayatımda, sen gittikten sonra kaldı ellerim bomboş yüreğimdeki fırtınalar sessizlik kazandı sensiz, hadi gel kopar içimdeki fırtınaları hadi gel tut beni.

Ne olursa olsun doğru konuş. Sadakat ve dürüstlük yolunda cesaret göster. Dünyada hiçbir menfaat yalan konuşmaya değmez.

Sen benim için bir su kadar değerlisin, sensiz olduğumda kalbim sana susuyor aşkına hasret kalıyor bu beden ve kalbim her atışında adınla atıyor seni sayıkIıyor.

Attığım her adımda adını daha şiddetli söylemek istiyorum baktığım her ufukta güzel yüzünü görüyorum bebeği benim.

Adını sadece kalbime yazdım sanma, adın her tarafta yazılı sadece bakmasını bil etrafa, sevgimi her zaman haykırdım sadece duymasını bil yaşadıkça aşkım bebeğim.

Bana yaşamak değil sadece sensiz nefes almak bile yasak bebeğim, sensiz nefes almak yanında elini tutmaktan daha zor sevgilim.

Paylaşırım senin yokluğunu odamın soğuk sessizliğiyle, beklerim seni elimde sana ait sözler gözümde seninle yaşanacak mutlu günler, aklımda sadece sen varsın sevgilim.

Sana yan baksalar kıyamet kopar, sen olmazsan dünyayı alsam neye yarar. Bu kalp sadece seninle çarpar. Seni benden bir tek ölüm ayırır.

Yaşanan yıllarımızı hatırladıkça bağlanıyorum sana, bugünleri yıllarımıza katalım kalbimizden ellerimizi ayırmayalım kalplerimiz birbirini tuttuktan sonra ayrılıklar gelmez karşımıza biriciğim.

Bilimin amacı, daha iyi fare kapanları yaratmaktır. Doğanın amacı ise; daha iyi fareler yaratmaktır.

Benim sana olan sevgim 1 aylık değil benim sana olan sevgim bağımIılık sen olmadan titriyorum odamda, ben sana âşık olup sevgiler büyüttüm sevgilim sen nefes aldıkça ben gölgen olacağım sevgilim.

İçimde ilkbaharın neşeli cıvıltıları var sanki gözüme sevgi çemberi dolanmış her baktığım yerde adın her baktığım yüzde sen varsın bebeğim.

Adını sadece bugüne değil hem kalbime hem geleceğime yazdım seni sadece geçmişten gelen duyguların hatırı için sevmiyorum seni geleceğimin tek yazarı olarak seviyorum bir tanem hayat kelebeğim.

Hayatımda tek düşüncesin, bileğimin kuvveti sensin kalbimin ilacı gözlerin benim tek derdim tatlı derdim sensin sevgilim.

Seninle akşamlarıma güneş doğar, sen olduğun zaman yanımda yarınlarım aklımda yaşanacak bir saat olarak kalır, sen olunca yanımda dünya cennet olur benim için sevgilim.

Sen fikirlerime adını yazdım, kalbime gülüşünü sakladım en kötü günümüzde kalbimdeki o sıcak gülüşlerinle mutlu olacağız hayattaki tek eşim benim.

Uyutmaz içimdeki deli rüzgâr beni, gönül bahçemde aşkının fırtınaları kopar delice, sıcak meltemler gibi gülüşün ısıtır içimi, yokluğun ateşIi fırtınaların sebebi bebeğim.

Yeniden sevmek lazım bu hayatta çekilmez hayatın çilesi sevgisiz çekilmez hayatın güzellikleri sensiz sevgilim, sensiz güzellikler bile dert gibi geliyor sensiz hayatıma.

Seviyorum derken kalbim bu kadar güçlü atmamıştı hayatımda, gözlerine baktığımda asık suratım gülmemişti böyle masumca, elini tuttuğumda hayata sevgiyle bakmamıştım huzurIu ve güven dolu bakışlarla seviyorum seni her şeyim.

Yarınıma adını yazdım bugünü dünüme yazdım hayatım yarınımız bugünümüzden daha güzel olcak anılarımız bugünden daha güzel ve anıldıkça daha güzel olacak sevgilim.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir