Hemşirelik Mesleği ile ilgili Sözler

Hemşirelik Mesleği ile ilgili Sözler sayfamızda hemşirelik mesleği günü ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Hemşirelik Mesleği ile ilgili Sözler

En zor zamanlarda hep yanımızdasın sen, soğuk hastane koridorlarının beyaz meleğisin sen.

Yangında, selde, hastalıkta hep sozlersitesi yanımızdasın sen, beyaz formalı melek, acılarımızın ilacısın sen.

Emeğin ödenmez, kıymetin bilinmez, hakkını helal eyle, gönlümüzdeki yerin silinmez.

İğneleri hazırlarsın, çocukları şakalarsın; kafan bozulunca azarlarsın, sen bizim canımızsın.

Tanrının en değerli armağanı olan hayat, çok defa hemşirenin ellerine terk edilmiştir. / Florence Nightingale

“Aramıza hoş geldin bebek” sözüyle bizi dünyada ilk karşılayan. Bizi annemizin kucağına veren. “Allah analı babalı büyütsün, hayırlı ömürlü olsun”, ilk dualarımızı eden hep sensin.  Günün ve haftan kutlu olsunHep mutlu ol.

Bak sen beni iyi tanımamışsın ben hemşireyim bana kalbimde yer yok deme, kalbine mideden geçerim.
Bazı hastalar var doktoru görmeleri yetiyor, başka ne bir seruma, ne bir ilaca gerek var hemen iyileşiveriyorlar.
Senin elinden şifa bulmak, senin yapacağın iğnenle iyileşmek ve senin güzel bakan gözlerinle mutlu olmak isterim Hemşirem.
Her akşam herkes evinin yolcusu, serviste ben kalacağım sadece, gözlerimde üç gecenin uykusu, anne yine sozlersitesi.com nöbetteyim bu gece.
Telefonun şarjı azaldığı zaman kapanmasın diye fişe takmak için koşarken, kendimi 112 acil servis hemşireleri gibi hissediyorum.
Senin elini tutmak için damarımı delik deşik ettirmeye razıyım, yeter ki sen elimi tut, damarlarımda dolaşan hemşireyi bulmaya çalış.
Akşam olur herkes gider eve, ben ise serviste nöbete, uykusuz geçecek yine bu gecem, yine bu gece seninle nöbetteyim canım annem.
Çok hastayım hemşire ben yalnızlıktan bunalmış, bakımsızlıktan tükenmiş bir hastayım. Benim elimden tutacak, damarımdan girecek birine ihtiyacım var.
Nöbetten çıktım yorgunum diyorum çok mu yorgunsun diye soruyorlar. Yok, fazla değil sadece 24 saat ayakta kaldım, gece biraz uykusuz, sürekli gelen hastalarla ilgilendim sadece o kadar.

Yorum yapın