Henry David Thoreau Sözleri

Henry David Thoreau Sözleri sayfamızda Henry Davide ait tüm sözleri bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Henry David Thoreau Sözleri

Asla arkanıza bakmayın; tabi geri dönmeyi düşünmüyorsanız.

Mutluluk tıpkı bir kelebek gibidir; ne kadar kovalarsan, o kadar sakınır senden. Fakat dikkatini başka şeylere çevirdiğinde, nazikçe gelip omzuna konacaktır.

İnsanlar nişan almadıkları şeyleri nadiren vururlar.

Yalnızca sevgi dolu bir insanın sözcükleri duyulabilir.

Tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği sozlersitesi.com hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar.

Tutkularınızdan ve hayallerinizden vazgeçmeyin. Eğer vazgeçerseniz, bedeniniz bu dünyada var olsa da, yaşamınız son bulacaktır.

“Bunu en azından deneyimle öğrendim: eğer bir kişi hayalleri doğrultusunda güvenle ilerliyorsa ve hayal ettiği hayatı yaşamaya çalışırsa, ortak saatlerde umulmadık bir başarı ile karşılaşır” dedi.
– Henry David Thoreau

“Aşktan ziyade, para yerine, şöhretten ziyade bana gerçeği verin.”
– Henry David Thoreau

“Yaşamak için ayağa kalkmayınca yazmak için oturmak ne kadar boş olan.”
Henry David Thoreau

Ormanda gittim çünkü kasıtlı olarak yaşamak, yalnızca yaşamsal gerçekleri ön plana çıkarmak ve ne öğretmek zorunda olduğumu öğrenip öğrenemeyeceğimi görmek için değil, ölmeye geldiğimde yaşamadığımı keşfetmek istemiyorum” . sozlersitesi.com Yaşamımı değil, yaşamak istemiyordum, çok sevecen yaşıyor; Ayrıca, gerekmediği sürece, istifa etmek istemedim. Derin yaşamak ve hayatın bütün kemiklerini emmek, çok sağlam durmak ve Spartalı gibi yaşamak isteyen her şeyi yoluna koymak, geniş bir aralık kesmek ve sozlersitesi.com tıraş yakmak, hayatımı köşeye sıkıştırmak, ve En düşük şartlarına indirgeyin ... ”
– Henry David Thoreau

Soru gördüğün değil, gördüğün şey”
– Henry David Thoreau

Rüyalar karakterlerimizin dokunuş taşlarıdır.
– Henry David Thoreau

İnsanın kitlesi sessiz çaresizlik yaşatıyor. İstifa denilen çaresizlik teyit edilir. Umutsuz şehirden umutsuz ülkeye gidiyorsun ve minklar ve mızraklar cesareti sozlersitesi.com ile kendin kurmalısın. Bir stereotyped fakat bilinçsiz umutsuzluk, insanlığın oyunları ve eğlenceleri altında bile gizlenmiştir. Onlarda oyun yok, çünkü işten sonra gelir. Fakat çaresiz şeyler yapmamak bilgeliğin bir özelliğidir ”
– Henry David Thoreau

“Hayvan sadece vücudu ile korunaklı bir ortamda ısınan bir yatak hazırlar; Fakat adam, ateş keşfedip, geniş bir dairede hava boşalttı ve kendisini soymak yerine https://sozlersitesi.com/henry-david-thoreau-sozleri/ kambur kıyafetlerden arınmış yatağının ortasında bir tür yaz tuttuğunu söyledi. Kışın, pencereler vasıtasıyla da ışığı kabul ediyor ve gün ışığını uzatan bir lamba ile. ”
– Henry David Thoreau

Şu an yaşamak zorundasınız, kendinizi her dalgada başlatın, sonsuzluğunuzu her an bulabilirsiniz. Aptallar fırsat adalarında durur ve başka bir ülkeye bakar. Başka hiçbir arazi yok; Bundan başka başka hayat yok dedi.
– Henry David Thoreau

“Zamanın büyük bir bölümünde yalnız kalmak sağlıklı buluyorum. Şirkette olmak, en iyisi olsa bile, yakında yıpranır ve dağılır. Yalnız olmayı severim. Yalnızmış gibi arkadaşı bulamadım. ”
– Henry David Thoreau

“Ormanda gittim çünkü kasıtlı yaşamak istedim …”
– Henry David Thoreau

“Çok ahlâksız olma. Çok hayattan kendinizi aldatabilirsiniz. Ahlakın üstünde amaç edin. Sadece iyi değil, bir şey için iyi ol. ”
– Henry David Thoreau

Kitaplar, dünyanın değerli zenginliği ve nesiller ile ulusların fit mirası” dır.
– Henry David Thoreau

“Havaya kaleler inşa ettiyseniz, çalışmalarınızın kaybolmasına gerek yoktur; Nerede olmalılar. Şimdi sozlersitesi.com temelleri altlarına koy.”
– Henry David Thoreau

Bir erkek arkadaşlarıyla ayak uyduramıyorsa, belki de farklı bir baterist duymasıdır. Duyduğu müziğe adımını atsın, öyle ölçüyorsun ya da uzaklaş.
– Henry David Thoreau

İyi olan her şey vahşi ve özgürdür.
– Henry David Thoreau

Hayatımız detaylarla süzülüyor. Basitleştir, basitleştir. ”
Henry David Thoreau

Bunu en azından deneyimle öğrendim; Hayalleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyip hayal ettiği hayatı yaşatmaya çalışırsa, ortak saatlerde beklenmedik bir başarı ile karşılaşacak
– Henry David Thoreau


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir