Hernan Cortes Sözleri

Hernan Cortes Sözleri sayfamızda Hernan Cortese ait tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Hernan Cortes Sözleri

Biz İspanyollar yalnızca altının sozlersitesi.com tedavi edebileceği kalbin bir hastalık olduğunu biliyoruz.

Şehrin Sevilla ya da Cordova kadar büyük; Sokaklarında, esaslardan bahsediyorum, çok geniş ve düz; Bunlardan bazıları ve altındaki tümü yarım toprak ve yarım sudur ve kano ile seyreder.

Rahipler kadın topluluğundan çıkarıldı, ne de dini evlere girmesine izin verilen kadın yok.

Seyahat etmekten hoşlanıyorum, ancak gelmekten nefret ediyorum.

Böylece savaşta zafer için dilekte bulundukları bir putlar var; Bir diğeri de emeklerinde başarı için; Ve bu yüzden refah arayan ya da arzulayan her şey için onur ve hizmette bulundukları putları vardır.

En hafif seyahat eden karanlık gecede en güvenli yolculuk yapıyor.

Bu tapınaklar arasında, insan dilinin hiçbir şeyi tarif edemeyen, ihtişamlı mimari ayrıntıları geride bırakanlar var. Mahalle içinde, yüce bir duvarı ile çevrili olduğu için, beş yüz ailelik bir kasabaya yetecek kadar yer var.

İnsan vücuduna eşit hacimde bol su oluşturan bol miktarda su, bu borulardan biriyle iletilir ve şehir sakinleri tarafından içki ve diğer amaçlar için kullanıldıkları şehir boyunca dağıtılır.

Yemekler, Moctezumanın alışık olduğu geniş bir salonda servis edildi ve bulaşıklarla kaplı ve çok temiz tutulduğu yemekler oldukça dolduruldu.

Hazırlanan ilaçlar, sıvılar, merhemler ve sıvalar satılan eczacılar dükkanları vardır; Berberlerin dükkanları, kafasını yıkayıp tıraş ettikleri yerde; Ve lokantacılar, belirli bir fiyata yiyecek ve içecek sağlıyor.

Yüce ve iyi inşa edilmiş, en büyüğü ana gövdesine uzanan elli basamağa sahip olan ve Sevilladaki kilisenin ana kulesinin sozlersitesi.com kulesinden daha yüksek olan tam kırk kule var.

Bu kentin pazarları ve alış veriş yerleri bulunan birçok kamusal meydan bulunmaktadır.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir