İclal Aydın Sözleri

İclal Aydın Sözleri Bu sayfamızda sizler için ünlü Türk oyuncu, yazar, gazeteci ve sunucu İclal Aydın’ın en güzel sözlerini ve şiirlerinden alıntıları derleyip toparladık. Sayfamızdaki İclal Aydın’a ait güzel sözleri facebook, twitter ve whatsapp ile sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

İclal Aydın Sözleri

Bazen hoşgörü sahte bir aynadır.

Bu şarkının ardında sen, bu kapının ardında ise benden önce söylenmiş sözler vardı.

Hayat. Kendimizi sevmek ve bulmak oyunu.

Onca zamanın üstünde, eskimeyen bir düşüncesin şimdi; insan her gün anımsar mı aynı gözleri?

Zenginlik varlığından mutluluk duyabildiğin her şeydir.

İşte böyle sevgili. Biz artık seninle haritada iki küçük su lekesi. Hiçbir nehir kavuşturamaz bizi.

Kırılgan olmak iyidir. Hala içine kan akan bir kalp taşıyorsunuz demektir.

Hayat herkese eşit davranmadığı gibi seçtiklerine de ufak tefek oyunlar oynayabiliyor.

Sevinçlerim oluyordun ara sıra. Sen hiç bilmiyordun.

Böyle bakınca, hep birlikte başlayacağımız sozlersitesi.com  operasyona benziyor aşktan konuşmak.

Aşkın belkemiğidir beklemek.

Aşk, bir harabenin ortasında bir şey bulup da ne yapacağını bilemeyen, iki savaş çocuğu gibi kalmaktır.

Yeni kaybettim seni elimle koymuş gibi.

Susmak da aşkın yollarından biriymiş. Bunu öğrendim. Susulmuş çok aşkım yok ama aşktan sustuğum çok hikayem var desem.

Acaba uzakta olması mıdır onun en büyük cazibesi? Mesafe midir acaba onu her an özlenen bir düşe çeviren?

Aşkta mesele şu ki. O dönme dolap, adı üzerinde, dönüyor. Yükseliyor. Alçalıyor. Ama sen hep en tepedeki halini anımsıyorsun.

İnsan bazen başka hikayelere ağlarken içeride bir yerde kapısı aralık kalmış kendi hikayesine ağlar asIında.

Bir şarkı tuttum sevgilim, bir kapı açtım ikimize, ikimiz çokmuşuz meğer bu resme. Kapatmadan bu kapıyı yinede, bu yaralar bereler sanadır bileler.

İki tebessüm bir aşk ediyor da binlerce gözyaşı bir gideni döndürmüyor. Galiba insan bu yüzden hep aynı gözleri anımsıyor.

Her hikaye biriciktir, biliyorsun. Ama her hikayenin kanı kendi damarları içinde akarken başkalarının rüzgarını, yağmurunu ve ne yazık ki kurşununu da isabet alır kimi zaman.

İhanet bağışlanamaz, geçiştirebilir belki ama iğrenç yüzü, belleğe o kadar derin çizgilerle kazınır ki, unutmak için ölmek gerekir.

Artık öğrendim ki; kimi sevdiğin önemliymiş. Uzun yolu göze alamayana kelebek olunmazmış. Nefesi yetmeyenle dipte hazine aranmazmış. Aşkın ibadetini bilmeyene bayram bağışlanmazmış.

Yokluğunun soğuğunda üşümektense varlığının ateşinde yanmak isterdim. Üşüyerek yanmayı yanarak üşümeyi yazık ki ben senden öğrendim.

Sevdiğinizin, hayatın, yabancıların size uzattığı incileri kırmayın, saklayın, biriktirin. Gülümseyin insanlara. Evet diyerek başlayın. Ve size uzatılan o ilk aşk incisine aman kıymayın.

Acı unutuluyor ama geçmiyor galiba. Geçtiği için değil, tam tersine, hiç geçmediği için unutuluyor acı. Üzeri eski bir çarşafla örtülüyor.

Kaçıp gidenler sende iyi bir şey varsa zaten yıkıp da gitmiştir. Yıkılacak iyi bir şey kalmamıştır geriye. Sana bırakmıştır o işi. Çok iyi bilirsin; gidenlerin elleri bu yüzden kirIidir. Kimi zaman.

Bu ülkenin bazı kadınlarını anlatmak zordur. Anlatılamadıkları için, sozlersitesi.com her karede başka kadın olurlar. Ya da on binlerce kadındır asIında ve bu yüzden anlatılamazlar.

Farkında mısınız, bazen aynı hımbıl soruları sorarken yakalarız kendimizi. Senin gözlerin niye öyle bakıyor? Seni daha iyi görebilmek için yavrum. Bu cevabı yıllardır duyarız da bazılarımız hala kurtla babaanneyi ayırt edemeyiz.

Kızımın odası gibi toparlanabilseydi keşke bir parçası olduğum sokaktaki hayatım ve bir bebek kadar inatçı, kararIı, ısrarcı olabilseydik istediğimiz ve istemediğimize karşı.

Sadece ‘sevilmek’ harekete geçirir donmakta olan bir kalbi. Ve hızla çarpan bir kalptir her seferinde,dünya üzerindeki onca güzel şeyin sebebi. Yani, sızlayan yerinden sevmeye başlamalı bir insanı. Sevdiği kadar da sevilmektir zaten bir acının yara bandı.

Bir kadına en çok yakışan aşk işareti. Durmaksızın, nedensiz tebessüm etmesine neden olan o dudak kelebekleri. İki yanda, arsız, tazecik, güzeller güzeli iki kelebek. Bir kadın sevildikçe daha çok kanat çırpan kelebekler.

Aşk ve diğer heyecanlar yaşam devam ettiği sürece bitmiyor elbette. Ama insanın kalbi bir daha 17 yaşında ki gibi çarpmıyor. Hiçbir göz rengi 17 yaştaki gibi zihninizde leke bırakmıyor. Hiç bir el 17 yaştaki gibi terlemiyor. Hiç bir şarkı 17 yaştaki gibi sadece sizin olmuyor. 17yaşını geçmiş herkes biliyor ki, insan bir daha 17 olmuyor.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir