Insaf ile ilgili Sözler

insaf ile ilgili Sözler sayfamızda insaf sözlerini sizler için derledik dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

insaf ile ilgili Sözler

İnsaf ve merhamet dilenmekle millet işleri görülemez; millet ve devletin şeref ve bağımsızlığı elde edilemez, insaf ve merhamet sozlersitesi.com dilenmek gibi bir kural yoktur. Türk milleti ve Türkiye’nin çocukları, bunu bir an akıldan çıkarmamalıdır.

Atatürk

Siyaset dünyasında insaf, bir hırsız feneridir. Ne tarafı dilerse orayı aydınlatır.

Cenap Şahabettin

Ölümü en insafsız kılan şey,insanı o çok sevdiklerinden kopartmasıdır!

Buket Uzuner

Mümin kimse, hatta kendisine insaflı davranmayan kimselere karşı da insaflı davranır.

Hz. Ali (sa)

Birçok şeyi yarım yamalak bilmektense, hiçbir şeyi bilmemek daha iyi! Başkalarının insafına kalmış bir bilge olmaktansa, kendi başına bir deli olmak daha iyi!

Friedrich Wilhelm Nietzsche

İslamın şartı beş, altıncısı haddini bilmek (insaftır.)

Atasözü

Çocuk sahibi olmak kalbinizin hep dünyanın insafına kalması anlamına geliyordu.

Tess Gerritsen

Dağda gez, belde gez, insafı elden bırakma.

Atasözü

Diyelim ki, bir kıtlık yılı oldu, binlerce insan korkunç açlıktan kırıldı. Elimle koymuş gibi bilirim ki, o kıtlık yılı sonunda zenginlerin ambarları aranacak olsa, çuvallar dolusu zahire bulunur. Bu yiyecekler vaktinde açlıktan bir deri bir kemik kalmışlara dağıtılsaydı, zavallılar Tanrı’nın insafsızlığına ve toprağın cimriliğine kurban gitmezlerdi.

Thomas More

En üstün ameller üç şeydir. İlkin insanlara karşı insaflı davranmaktır, öyle ki kendin için beğenmediğin her şeyi, başkaları için de reva görmemelisin. İkincisi, din kardeşine mali konularda destek çıkmalısın. Üçüncüsü Allah’ı her yerde ve her an anmalısın.

İmam Sadık

Dilekle dua arasındaki tek fark,birincisinde evrenin insafına kalmanız ,ikincisinde biraz yardım almanızdır.

Jodi Picoult

Rüşvet kapıdan girince, insaf bacadan çıkar.

Atasözü

Kuvvet kuvveti kırınca, olağanüstü olan değersiz kalır, görkemli olan acınacak hale düşerdi. İşte bundan bir sonuç çıkarıyordu: Bükebildiğin, ezip yok edebildiğin şeyin hiç bir önemi yoktur.sozlersitesi.com Baş eğip diz çökenler, galibin insafına kalmışlardır. Ancak budur hakkettikleri. Dünyanın temel düzeni, asıl kuralı da dayanıyordu

Cengiz Aytmatov

İnsaf dinin yarısıdır.

Atasözü

Delilik tehlikeli olabilir, ama aynı zamanda tatlı bir kederden öteye de geçmeyebilir. Acıya karşı insaflı ve sevecen bir kalkandır.

Tess Gerritsen

Allah korkusu kalbine yerleşmiş olan kimse, insanlar hakkında insâflı muâmelede bulunur. İnsanlar ise, kendilerine insâf ile iyi muâmelede bulunan kimseyi severler. İşte bunun için, insanların sevgisi, kişinin kalbinde Allah korkusunun mevcûd olduğuna ve o kişinin iyiliğine; insanların buğzu (kini) ise, o kimsenin kötülüğüne ve kalbinde Allah korkusunun az olduğuna delîl gösterilmiştir.

Mâverdî

Duygularımın insafına kalmak istemiyorum. Onları kullanacak, onlardan keyif alacak ve onlara hükmedeceğim.

Oscar Wilde

Insan olamadıktan sonra ne olduğunun ne önemi var! Insaf nedir bilmezsen arş ile arzın arasındaki sozlersitesi.com ilimlerin hepsini su gibi içsen ne fayda! Var mı yüreğinden dudağına, dudağından da insanlığa akan bir katre bal? Kekremsi sözlerle zehir zembelek saçarak sevgi tohumları sulanmaz bilesin!

Yunus Emre

İhtiyar, eleştirirken tatlı dillidir, genç ise insafsızdır.

Balzac

Bahtsızlık, insanı alıngan, acı çekmek de insafsız yapar.

Stefan Zweig

Hayran olduğumuz zenginliklerden hangisi insafsızca davranılmadan elde edilmiştir acaba ?

John Steinbeck

İnsan, tarihin rüzgârı karşısında, okyanusa sozlersitesi.com düşmüş bir ceviz kabuğu gibidir. Ne kadar şuurlu davranmaya çalışırsa çalışsın, kaderi dalgaların insafına kalmıştır.

Ahmet Ümit

Ya lider ya da köle olmalıydı. İnsaflılık, zayıflığın en büyüğüydü ve ilkel yaşamda insaf denilen şey yoktu. İnsaf korku diye sozlersitesi.com anılır ve böyle bir yanlış anlayış ise ölüme sebep olurdu. Ya öldürmek ya ölmek, ya yenmek ya da yenilmek; kural buydu.

Jack London

Yorum yapın