Intihar ile ilgili Sözler

0 381

intihar ile ilgili Sözler sayfamızda intihar ile ilgili söylenmiş sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman faceobok, twitter, whatsapp ve diğer ssozlersitesi.com osyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

İntihar ile İlgili Sözler

♦ İntiharın başkaldırıdan sonra geldiği sanılabilir. Ama yanlış. Çünkü intihar, başkaldırının mantıksal sonucu değildir. İçerdiği razı oluş dolayısıyla, onun tam tersidir. İntihar, sıçrama gibi, en son noktasına götürülmüş kabullenmedir.

Albert Camus

♦ Kahramanlar olsun, deliler olsun tehlikelere aldırmaz, kim ne derse desin bildiklerini okurlar. Deli intiharı seçer, kahraman bir dava uğruna kendini feda etmeyi ama ikisi de ölür.

Paulo Coelho

♦ İntiharı düşünen bir insan için en kötü şey kendisini öldürmesi değil, bunu düşünüp yapmamasıdır. İntihar düşüncesine yol açan manevi çöküntü kadar aşağılık bir şey yoktur.

Cesare Pavese

♦ İntiharı düşünmek güçlü bir avunma aracıdır: bu düşünce sayesinde bazı kötü geceleri atlatmak mümkündür.

Friedrich Nietzsche

♦ İntihar bu kadar korkakça bir şey olmasaydı , düşünün , kimbilir kaç iyi adamı kaybederdik!

Scott Fitzgerald

♦ İntihar edenler de, hayatı çok sevenlerdir.

Ali Suad

♦ Felsefenin tek ciddi ve gerçek sorunu vardır: intihar! Yaşamın yaşanmaya değer olup olmadığı felsefenin temel sorunudur.

Buket Uzuner

♦ İntihar, görüp görebileceğiniz en gerçek, dürüst ve acı öz eleştiridir.

Ahmet Şerif İzgören

♦ Yaşayarak intihar etmeyi seçenlere yardım edilemez.

Hakan Günday

♦ Çizginin öbür yanı intihardır. Öyleyse yaşamak, intiharın kenarında kıyısında, belki de tam eşiğinde zıplayıp durup, zaman zaman ayaklarını boşluğa sarkıtmak pahasına oynamak, oynamak, hiç yanmayacakmış gibi oynamaktır.

Elif Şafak

♦ Ölüm korkusunu aşmadıkça insan için özgürlük yoktur. Ama intihar ile değil. Bu korkuyu aşmak için kendini bırakmamak gerekir. Hiç burukluk duymadan, korkmadan ölebilmeli.

Albert Camus

♦ İntihar başlı başına bir intikam eylemidir çoğunlukla. Seni hayal kırıklığına uğratmış insanların suçluluk duymalarını istersin.

Jo Nesbo

♦ Hiç kimse intihara karar vermez. İntihar bazılarına mahsustur. Onların yaradılışında vardır. Herkesin yazgısı alnına yazılmıştır. İntihar da bazı kimselerle birlikte doğmuştur.

Sadık Hidayet

♦ Kimi kez yaşamak için, intihar etmekten daha çok cesaret gerekiyor.

Albert Camus

♦ Kadınlar kazanma umuduyla intihar eder, erkekler ise kazanma umudu kalmadığını görünce.

Orhan Pamuk

♦ İtiraftan kurtulmanın tek yolu, intihardır; ama intiharda bir itiraftır zaten.

Daniel Webster

♦ İntihar edenlerin çoğu, yarı yolda kalmış katillerdir. Başkalarını öldürmeyi göze alamadıkları için kendilerini öldürürler.

Miguel De Unamuno

♦ Mutlu ve başarılı insanların çoğu hayatında bir kez intihar etmeyi düşünmüş ve etmemeye karar vermiştir.

Richard Bach

♦ Sadece çok az insan hayatını yaşıyor. İnsanların yüzde doksan dokuzu yavaş yavaş intihar ediyor.

Osho

♦ İntihar etmek, korkaklıktır.

Napoleon Bonapart

♦ Yaratıcı çalışma, yaşama eyleminin üzerine geçirilmiş bir deli gömleğidir. Yaratıcı faaliyet, insanı çıldırmaktan, intihar etmekten alıkoyar.

Gündüz Vassaf

♦ Hayatımıza son vermek istediğimizde belki de amacımız başkalarını mutsuz etmektir, ama sevineceklerini düşününce intihardan vazgeçeriz. Bunlar, içimizden bir anda geçen kurnaz duygulardır.

Denis Diderot

♦ İntihar umutsuzluk ile cesaretin kesiştiği yerde gerçekleşir!

Kanat Güner

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.