Itibar ile ilgili Sözler

itibar ile ilgili Sözler sayfamızda itibar ile ilgili söylenmiş tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz sozlersitesi.com zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

itibar ile ilgili Sözler

Benim paramı çalarsanız, benden bir sozlersitesi.com çöp çalmış olursunuz; para bir ‘şeydir’, hiçbir ‘şeydir’; benim de başkalarının da kölesi olmuştur. Fakat benden itibarımı alırsanız, bu sizi zengin yapmaz ama beni çok fakir yapar.

William Shakespeare

Üç kişiye acı; cahiller arasındaki alime,sozlersitei.com zenginken fakir düşene, hatırlı iken itibarını kaybedene.

Şeyh Edebali

Bir adamın itibarı, başarının doruğundayken çevresinde olan insanlarla değil, en zor zamanında ona yardım etmiş olanlara vefasıyla ölçülür.

Paulo Coelho

Politikacılar, din adamları kendilerini bir şeye adarlar. Neden? Çünkü bu güç, mevki, itibar demektir. Önemli biri olmak, onları bir oyuncak gibi oyalar. Kendinizi bir şeyle tanımlamak, ona kendinizi adamak mıdır?

Jiddu Krishnamurti

İtibar iş sonuçları ve finansal değerlerle yakından ilgilidir. İyi itibar sermayeyi, kaliteli elemanları, müşterileri bir mıknatıs gibi çeker. Sonuçta iyi itibar sadece karlılık değil, yüksek potansiyel vaat eden bir gelecek olarak şirkete geri döner.

Charles Fombrun

Evlilik nimetini küçümseyip sorumsuzca heba etmenin bedeli itibarsız bir hayatla ödenir.

Muhammed Bozdağ

Gurur, şeref, itibar! Aslında ne boş sözlerdi bunlar, ne değişken kavramlardı, iktidarda olanların değer yargılarına göre sürekli değişen.

Ayşe Kulin

İnsanlar iktidara geldikleri zamanın şaşalarıyla ölçülmez, insanlar düştükleri zaman ki itibarlarıyla ölçülür.

İsmet İnönü

Ne kadar utanılacak bir mevkie düşmüş olursak olalım, itibarımızı tekrar yerine getirmek daima elimizdedir.

La Rochefoucauld

İbadet ede ede muhabbete, muhabbete devam ede ede şerefe, şerefi koruyarak itibara, sevilen katında itibardan aşka, aşk ile dolunca da kemale erişilebilinir.

İskender Pala

Kahramanlık insan erdemlerinin en yücesidir. Milletlerin de kahramanları sayısınca itibar kazandığı ve dayanıklı olduğu bilinen gerçeklerdendir.

Hüseyin Nihal Atsız

En iyi itibara sahip olanlar,kendilerini tanrının istediği gibi sınadığımda,bana en zavallı kimseler gibi geldiler; daha az sozlersitesi.com itibara sahip olan başkaları ise bana,kavrama ve mantıklı düşünme yetenekleri bakımından daha iyi göründüler.

Platon

Bir ülkede yazarların, düşünürlerin ve fikir adamlarının görüşlerini korkusuzca paylaşabilmeleri o ülkeye itibar kazandırır

Ahmet Sever

Asla insanların itibarını elinden almayın; onların her şeyi , sizin için hiçbir şeydir.

Frank Barron

Kim demiş gül yaşar dikenin himayesinde? Dikenin itibarı gül himayesinde!

Mevlâna

İnsanların çoğu kendileri için değil, başkaları için giyinir. Daireye gelen pasaklı bir köylü ile iyi giyimli bir çiftlik ağası aynı muameleyi görmez. Pasaklı köylüye bağırır çağırırlar; bugün git yarın gel derler. Çiftlik ağası, general gibi itibar görür; işleri tıkır tıkır yürür. sozlersitesi.com General deyince aklıma geldi. Bir general kişiliğinden dolayı mı, yoksa omzundaki yıldızlardan dolayı mı itibar görür?

Dostoyevski

Yalnız yaşayan kızların itibarı olmaz. sütten ak, sudan berrak olsak yine de her iki cinsin saldırısına uğrarız.

Robert A. Heinlein

Güven ortadan kalktığı zaman, en güçlü hükümetleri, en başarılı şirketleri, en etkin liderleri, en sağlam arkadaşlıkları, en kuvvetli karakterleri ve en büyük aşkları yok edebilecek tek şeydir.

Stephen M.R Covey

İtibar kazanmak 20 yıl alır; ama o itibarı silmek için beş dakika yeter. Bunu unutmazsanız, başka türlü davranırsınız.

Warren Buffett

İtibar denilen şey boşuna ve yararsız bir yüktür insana. Çoğu kez çalışmadan kazanılır, hak etmeden kaybedilir.

William Shakespeare

İnsanı elbisesine göre karşılarlar, bilgisine göre ağırlarlar.

Rus Atasözü

İtibar kırılgan bir şeydir; bir ince çatlak onu paramparça eder.

Tess Gerritsen

Kimi için para pul, kimi için şan şöhret, kimine kıdem itibar, kimine ten şehvettir esas tuzak! İnsan neye fazlaca kıymet veriyorsa şu dünyada, evvela ondan kurtulması şarttır bu yollarda.

Elif Şafak

Orada olmayan biriyle paylaştığımız güzellikleri sozlersitesi.com anlatmak, orada olan kişiden de aynı şeyleri beklediğimiz anlamına gelir, böylece birinden kazandığımız itibarı öbürüne satmış oluruz

Baltasar Gracian

Başarı, itibar, para, güç.. hemen hemen tüm enerjimizi bunları nasıl gerçekleştireceğimizi öğrenmeye harcarız. Sevmeyi öğrenmeye ise verecek hiç bir şeyimiz kalmaz.

Erich Fromm

Bilim ve sanat, itibar görmediği ülkeyi terk eder.

İbni Sina

Her ülkede her zaman iki çeşit insan vardır: İlericiler ve gericiler; akıllı insanlar ve cahiller; demokratlar ve faşistler; sozlersitesi.com özgürlükçüler ve baskıcılar. Bütün mücadeleler bu iki grup arasında yaşanır. Eğer birinci gruptaysan, itibar ve zafer senin en büyük ödülün olacaktır!

Mehmet Murat ildan

Sadece şirketler için değil, konumları, kıdemleri ya da önemleri ne olursa olsun herkesin en değerli varlığı, sahip olduğu itibarıdır.

Temel Aksoy

İtibar bir üzerimize giyeceğimiz ya da ödünç alacağımız bir elbise değildir.İtibar kazanmak, tutarlı davranmayı ve bir karakter bütünlüğüne sahip olmayı gerektirir.

Temel Aksoy

İtibarlı olmak için, sadece kendi çıkarımıza uygun olan durumlarda değil, hayatın her yanında karakter bütünlüğü içinde yaşamamız gerekiyor. Kimsenin yönlendirmesine ihtiyaç duymadan, her koşulda doğruyu ve yanlışı bulabilenlerin yani pusulası kendi içinde olanların, sosyal statüleri ne olursa olsun itibarlı kişiler olacaklarına inanıyorum.

Temel Aksoy

İtibari, içinde yaşadığın ortam belirler

Karakteri, inandığın doğrular

İtibar, sandığın şeydir;

Karakter olduğun şey

İtibar fotoğraftır;

Karakter ise yüz

İtibar dışarıdan gelir;

Karakter içerden

İtibar, yeni bir topluluğa girdiğinde sahip olduğundur;

Karakter giderken elinde olan

İtibarın bir anda olur;

Karakterin , ömür boyunca

İtibarın bir saatte öğrenilir;

Karakterin bir yılda açığa çıkmaz

İtibar mantar gibi büyür;

Karakter sonsuza kadar sürer

İtibar zengin veya fakir yapar;

Karakterse mutlu ya da mutsuz

İtibar insanların mezar taşına kazıdıklarıdır;

Karakter, meleklerin sozlersitesi.com Yaradan huzurunda senin için söyledikleridir.

William Hersey Davis

Yorum yapın