Jack Ma Sözleri

Jack Ma Sözleri sayfamızda alibabanın kurucusu ünlü girişimci Jack Maya ait tüm sözler ve özdeyişleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Jack Ma Sözleri

Çin’de KFC kurulduğunda, 24 kişi iş için başvurmuştu. 24 kişiden 23’ü işe kabul edilmişti. Kabul edilmeyen o bir kişi ise bendim.

Sahip olmanız gereken en önemli şey sabırdır.

Eğer büyümek istiyorsanız bir sozlersitesi.com fırsat bulun. Bugün, eğer büyük bir şirkete sahip olmak istiyorsanız, hangi sosyal sorunu çözebileceğinizi düşünün.

En iyi insanları değil, doğru insanları bulmaya çalışın.

Bir yönetici, teknik becerilerini ve yeteneklerini asla çalışanı ile yarıştırmamalıdır. Zaten o kişi yönetici olduysa pek çok açıdan çalışana göre daha üstün olmalıdır. Eğer değilse o pozisyonu hak etmiyor demektir.

İyi bir yönetici olabilmek için öncelikle konforunuzdan vazgeçmeniz gerekir. Çünkü iyi bir yönetici sozlersitesi.com aynı anda pek çok sorunla uğraşır ve sıradan bir insanın kaldırmak istemeyeceği sorumluluklarla baş edebilecek güçtedir.

İş dünyasında kalıcı ve sağlam bir yer edinmek istiyorsanız siyasetten uzak durun. Eğer siyasi olarak aktif bir sozlersitesi.com konumdaysanız asla güvenli adımlar atamazsınız. Ayrıca politik güç ve servet asla yan yana durmaması gereken iki patlayıcı madde gibidir.

Gerçek başarısızlık, hiçbir şey denemeden öylece oturmaktır.

Sadece aptallar ağızları ile konuşur. Akıllarıyla konuşanlar zeki, kalpleri ile konuşanlara ise bilge denir.

Başarının tek şartı samimi bir şekilde azimli, çalışkan ve tutkulu olmaktır.

Hayattaki en büyük tutkunuzun işiniz olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen büyük bir yanılgı sozlersitesi.com içindesiniz ve bunun doğru olmadığını bir gün anlayacaksınız. Çünkü bu dünyaya bir defa geliyoruz ve hayat, keşfedilmeyi bekleyen sayısız güzellikle dolu.

Gerçek bir girişimcinin asla düşmanları olmaz. Rakiplerinizi düşman olarak görmeyin çünkü onların size kazandıracağı çok şey var.

Rekabet, satranç oyununa benzer. Bir oyunda yenilmiş olmanız diğer oyunda dengeleri değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Rakipleriniz sizden küçük ve güçsüz olsa bile onları asla hafife almayın. Bu hataya düşmek, kaybetmeyi baştan kabul etmektir.

Dünya ne konuştuğunuzla değil, neyi hayata geçirdiğinizle ilgilenir.

Eğer sık sık depresif bir ruh haline giriyorsanız ve her şeyden şikayet ediyorsanız durumunuzu sozlersitesi.com bir alkolikle eşdeğer görebilirsiniz. Çünkü ne kadar çok şikayet ederseniz, bundan vazgeçmek o kadar zorlaşır.

İş hayatında müşterilerinizi daima 1. sıraya, çalışanlarınızı 2. sıraya; ortak ve hissedarlarınızı ise 3. sıraya koyun.

Bir patronun kazanabileceği en büyük servet, çalışanlarının onun için çalışmaktan keyif duyduğunu görmektir.

Hayatınızda bir kez olsun bir şey deneyin. Onun üzerinde çok çalışın. Değişim yaratmaya çalışın. Sonunda kötü bir şey olamaz.

Rakiplerinizden öğrenin, ama asla kopyalamayın. Kopyalarsanız yok olursunuz.

Ben sevilmek istemiyorum. Saygı duyulmak istiyorum.

EBay okyanustaki köpek balığı gibi. Biz ise Yantze Nehri’ndeki timsahız. Eğer okyanusta savaşırsak, kaybederiz. Ama eğer nehirde savaşırsak, kazanırız[1].

Eğer yerde dokuz tane tavşan varsa ve siz bir tanesini yakalamak istiyorsanız, sadece bir tanesine odaklanın.

Şunu unutmayın, geçmişteki başarılarınız sizi gelecekte başarısızlığa uğratabilir. Ancak, eğer her sozlersitesi.com başarısızlığınızdan ders çıkarırsanız, kesinlikle başarılı olacaksınız.

Ben hiçbir zaman bu paranın bana ait olduğunu düşünmedim. Bu para topluma aittir.

Rakiplerinizi unutun, sadece müşterilerinize odaklanın.

Bugün zor olacak. Yarın daha zor olacak. Yarından sonraki gün ise güzel olacak.

Kimse Jack Maya inanmak istemedi[2].

Herkesin fikirlerini bir araya getiremezsiniz. Ancak herkesi bir amaç uğrunda bir araya getirebilirsiniz.

Eğer pes etmezseniz, hala bir şansınız var.

Birçok insan dünden şikayetçi. Bizim dünü değiştirecek gücümüz yok. Ancak şu an veya sozlersitesi.com 30 yıl sonrası bizim kontrolümüzde. Kendinizi değiştirin, ufak adımlar atın ve 10 yıl boyunca kararlı olun[3].

En donanımlı insanı değil, en çılgın olanı işe alın.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir