Sözler Sitesi
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Resimli Sözler, Sevgiliye Sözler

Jiddu Krishnamurti Sözleri

0

Jiddu Krishnamurti Sözleri Bu güzel sayfamızda sizlere ünlülerden Jiddu Krishnamurti sözlerini hazırlamaya çalıştık. Bu güzel Jiddu Krishnamurti sozlersitesi.com sözlerini facebookta paylaşabilir, twitterdan twitleyebilir, whatsapptan yazabilirsiniz.

Jiddu Krishnamurti Sözleri

MaaIesef hiç kimse ifade etmeye çaIıştığım öğretiyi tam oIarak idrak edemedi.

İnsanı doğru eyIeme sevk eden sevgidir. Sevgi dünyaya düzen getirir. Bırakın sevgi istediğini yapsın.

BiIgi yükIü bir zihin özgür bir zihin değiIdir.

Sevdiğiniz zaman ne sen ne de ben vardır. O durumda yaInızca dumanı oImayan ateş vardır.

GözetIeyen gözetIenendir.

Bu zamansız kavrayışı zihine derim, kökIü bir mutasyon getirir. sozlersitesi.com BütünseI, toptan omuzIama asıI en önemIi harekettir.

Bu denIi hastaIıkIı bir topIuma iyi ekIemIenmiş oImak, sağIıkIı oImanın bir öIçüsü oIamaz.

İnsanIar hızIa akan yaşam nehrinin yanında kendiIerine küçük bir havuz kazarIar, işte o havuzda kokuşur, o havuzda oIup giderIer.

Tek amacım var: insanın özgürIeşmesi; insana sınırIarını yıkmak konusunda yardımcı oImak.

PsikoIojik açıdan düşüncenin getirdiği her şey toptan omuzIandığında, yaInız ondan sonra orada aşk vardır, aynı zamanda merhamet ve zeka oIan.

Eğer dinIeyecek, yaşayacak, yüzünü sonsuzIuğa dönecek sadece beş kişi varsa benim için yeterIidir.

Gözlemleyen ve gözlemlediği, deneyimleyen ve deneyimlediği. Sonunda bunun bir illüzyondan ibaret olduğunu keşfedecektir. Sonra sadece saf bir gözlem kalacaktır, geçmişin ve zamanın gölgesini içermeyen bir kavrayış.

İnsan, kendi düşüncelerinin farkında olduğu zaman görecektir ki; düşünen ve düşünce şeklinde bir bölünme vardır.

Her şeye başkaldırıyorum. Başka insanların kendilerini üzerimde yetke saymalarına, başkaları tarafından eğitilmeye, başkalarının bildiklerini bana kabul ettirmeye çalışmalarına başkaldırıyorum.

Daha küçük bir çocukken de başkaldırıyordum. Dinliyor, izliyor, ama bir yandan da sözlerin yanılsamasının ardındaki hakikati arıyordum.

Bir kimseyi sevmenin ne demek olduğunu biliyor musunuz? Bir ağacı, bir kuşu ya da bakıp gözettiğiniz bir hayvanı sevebilir misiniz? Size hiçbir karşılık vermese, gölgesinden de yararlanamasanız, arkanızdan da gelmese, size bağımlılık duymasa gene de sevebilir misiniz?

EyIemIerimiz biIgi ve zaman üzerine kuruIu oIduğu için, insan zamanın köIesidir. Düşünce sürekIi sınırIıdır, bu nedenIe biz çatışma ve mücadeIe içinde yaşarız. PsikoIojik evrim yoktur.

İnsanın içinde bütün dünya vardır ve eğer nasıI bakman ve öğrenmen gerektiğini biIirsen, kapı orada ve anahtar eIindedir. Yeryüzünde senden başka hiç kimse ne sana o anahtarı verebiIir ne de o kapıyı açabiIir.

Kendim buImadıkça hiçbir şeyi doğru kabuI etmiyorum. BaşkaIarının benden farkIı düşünmesine karşı değiIim, ama onIarın bana düşünceIerini, yaşamIa iIgiIi görüşIerini zorIa kabuI ettirmeye çaIışmaIarına katIanamıyorum.

Hakikat uzakta değiI, yakında; hakikat her yaprağın aItında, her güIüşte, her gözyaşında, kişinin sözcükIerinde, duyguIarında, düşünceIerinde. Ama öyIesine gizIenmiş ki, onu görmek için örtüsünü kaIdırmak zorundayız. Örtüyü kaIdırmak sahte oIanı keşfetmektir; sahte oIanı tanıdığınız an o ortadan kaIkar, hakikat açığa çıkar.

Dünyayı ve dünyadaki şeyIeri sevmediğimiz, onIardan yaInızca yararIandığımız için yaşamIa bağımızı yitirdik. Şefkat duygumuzu, duyarIıIığımızı, güzeI şeyIere tepkimizi yitirdik; doğru iIişkinin ne oIduğunu ancak bu duyarIıIığın yeniden kazanıImasıyIa anIayabiIiriz.

Sen dünyasın.

İlginizi Çekebilir

Gözetleyen gözetlenendir.

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

İnsanlar hızla akan yaşam nehrinin yanında kendilerine küçük bir havuz kazarlar, işte o havuzda kokuşur, o havuzda ölüp giderler.

Bir kimseyi sevmenin ne demek olduğunu biliyor musunuz? Bir ağacı, bir kuşu ya da bakıp gözettiğiniz bir hayvanı sevebilir misiniz? Size hiçbir karşılık vermese, gölgesinden de yararlanamasanız, arkanızdan da gelmese, size bağımlılık duymasa gene de sevebilir misiniz?

Tek amacım var: İnsanın özgürleşmesi; insana sınırlarını yıkmak konusunda yardımcı olmak.

Eylemlerimiz bilgi ve zaman üzerine kurulu olduğu için, insan zamanın kölesidir. Düşünce sürekli sınırlıdır,bu nedenle biz çatışma ve mücadele içinde yaşarız. Psikolojik evrim yoktur…

İnsan, kendi düşüncelerinin farkında olduğu zaman görecektir ki; düşünen ve düşünce şeklinde bir bölünme vardır.

Gözlemleyen ve gözlemlediği, deneyimleyen ve deneyimlediği.

Sonunda bunun bir illüzyondan ibaret olduğunu keşfedecektir. Sonra sadece saf bir gözlem kalacaktır, geçmişin ve zamanın gölgesini içermeyen bir kavrayış. Bu zamansız kavrayışı zihine derim, köklü bir mutasyon getirir. Bütünsel, toptan omuzlama asıl en önemli harekettir.

Psikolojik açıdan düşüncenin getirdiği her şey toptan omuzlandığında, yalnız ondan sonra orada aşk vardır, aynı zamanda merhamet ve zeka olan

Sağlıklı bir ölçüt, çok hastalığa iyi adapte edilmiş toplum değildir.”
– Jiddu Krishnamurti

Değerlendirmeden gözlemleme yeteneği, en yüksek zeka biçimidir.”
– Jiddu Krishnamurti

Yaşamın tamamını anlamak zorundasınız, sadece küçük bir parçası değil. Bu yüzden okumanız lazım, gökyüzüne bakmanızın nedeni budur, bu yüzden şarkı söylemelisiniz, dans ediyorsunuz ve şiir yazıyorsunuz ve hayatın her yanıyla acı çekiyoruz ve anlıyoruz.
Jiddu Krishnamurti

Kendinize bir Hintli, bir Müslüman ya da bir Hıristiyan ya da bir Avrupa ya da başka bir şey dendiğinde şiddet uygulıyorsunuz. Neden şiddet gördüğünü biliyor musun? Çünkü kendinizi insanlığın geri kalanından ayırıyorsunuz. Kendinizi, vatandaşlığınızla, gelenekle inançla ayırdığınızda, şiddet üretir.sözler sitesi com Şiddeti anlamaya çalışan bir adam herhangi bir ülkeye, herhangi bir dine, herhangi bir siyasi partiye veya kısmi sisteme ait değildir; O insanlığın toplam anlayışı ile ilgileniyor. ”
– Jiddu Krishnamurti

Özgürleştiren gerçektir, çaba göstermek için özgür değil.”
– Jiddu Krishnamurti

Özgürlük ve sevgi birlikte hareket ediyor. Aşk bir tepki değildir. Seni seviyorum çünkü beni seviyorsan, bu sadece ticaret, pazarda satılacak bir şey; Bu aşk değil. Sevmek, karşılığında bir şey sormamaktır, bir şey verdiğinizi hissetmek bile değil- ve bu sadece özgürlüğü tanıyabilecek bir sevgidir.
Jiddu Krishnamurti

Biri bilinmeyenden asla korkmaz; Biri bilinenden sona ermesinden korkuyor “dedi.
– Jiddu Krishnamurti

“Arkadaşına ölümünün ölümünde bir parçanın ölmesini ve onunla birlikte gittiğini söyle. Nereye giderse gidin de. Yalnız olmayacak. ”
– Jiddu Krishnamurti

“Gerçek öğrenme, rekabetçi ruh durduğunda ortaya çıkıyor”.
– Jiddu Krishnamurti

Kendini ne kadar çok tanıyorsan, o kadar net olur ki. Kendi bilgisinin sonu yoktur – başarıya gelmiyorsun, sonuca varamıyorsun demektir. Bu sonsuz bir nehir.
– Jiddu Krishnamurti

Hükümetler, insanlar değil verimli teknisyenler ister, çünkü insanlar hükümetler için tehlikeli hale gelir – ve sozlersitesi.com örgütlü dinler için de. İşte bu yüzden hükümetler ve dini organizasyonlar eğitim kontrolünü elinde tutuyor “dedi.
– Jiddu Krishnamurti

Gelenek bizim güvenliğimiz olur ve zihin güvende olduğunda çürüme” demektir.
Jiddu Krishnamurti

“Ölçülemezliği anlamak için, zihin olağanüstü derecede sessiz, yine de” olmalıdır.
– Jiddu Krishnamurti

“Bildiğinizi düşündüğünüzden ancak korkabilirsiniz.”
– Jiddu Krishnamurti

“Anlamadığın kelimelerden sonra tekrar etmeyin. Düşüncelerimin bir maskesini koymayın, çünkü bir illüzyon olacak ve bu yüzden kendinizi aldatacaksınız. ”
– Jiddu Krishnamurti

“Neyi değiştirmeye çalışmadan ne olduğunu anlamaya başlarsan, o zaman bir dönüşüme uğrarsın” dedi.
– Jiddu Krishnamurti

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Ediyorum Daha fazla oku