John Calvin Sözleri

John Calvin Sözleri sayfamızda kalvinizm meshebinin kurucusu olan John Calvina ait tüm sözler ve özdeyişleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

John Calvin Sözleri

Tanrı bir ulusu yargılamak istediğinde, onlara kötü cetveller verir.

Fetüs için, annesinin rahmine dahil olmasına rağmen, şimdiden bir insandır ve onu hâlâ eğlenmeye başlamadığı yaşamdan soymak canice bir suçtur. Kendi evinde bir tarladan sozlersitesi.com ziyade bir insanı öldürmek korkunç görünüyorsa, çünkü bir insanın evi en güvenli sığınma evidir, mutlaka utangaç bir cinsten rahimde yok edilmeden önce yok etmesi gerekir Işık.

Rab bizi aceleyle tuttuğunda ve yardımını ertelediğinde, o halde uykuda değil, aksine, tüm eserlerini uygun zamanda herhangi bir şey yapmayacak şekilde düzenler.

Mesih’te bize vaat ettiğimiz mutluluk, zengin mülk sahiplerine, her türlü zarara karşı güvende olmak ve sozlersitesi.com sonradan sıkça yaşayan et gibi zevklerle dolu olmak gibi dışa dönük avantajlardan oluşmamaktadır. Hayır, mutluluğumuz cennet hayatına ait!

İncil, dilin öğretisi değil yaşamın öğretisidir.

Bir insan nasıl olursa olsun, onları sevmeliyiz çünkü Tanrı’yı ​​seviyoruz.

İnanç, Tanrı’ya doğru uzanan boş bir açık el gibidir; sunacak hiçbir şey ve alacak her şey yoktur.

İnkarcıların körlüğü, hiçbir şekilde müjdenin açıklığından uzaklaşmamaktadır; Güneş daha az parlak değildir, çünkü körü körleri ışığını algılamaz.

Namaz, şeyleri değiştirmez Allah, duaya cevap olarak şeyleri değiştirir.

Bir vaiz önce kendisine vaaz vermiyorsa, o daha iyi ki o vaaz vaaz ettiyse bile, o minberi merdivenlerine düşer ve boynunu kırar.

Tanrı’nın, hiç lanetlenmemiş ve ebedi ölüm için öngörülenler dışında hiçbir bebeği asla öldürmeye maruz kalmayacağından emin olabiliriz.

Bütün mesih için vazgeçtim ve ne buldum? Mesih’teki her şey.

Bir köpeğe ustası saldırıya uğradığında havlamaya başlar. Tanrı’nın gerçeğine saldırı yapıldığını ve hala sessiz kalacağımı görürsem korkak olurum.

Hepimizin doğal olarak ikiyüzlülüğe yatkın olduğuna göre, dürüstlüğün boş bir görünüşü, doğruluk yerine bizleri tatmin edecek kadar yeterlidir.

Şeytanın mucizelerinin de olduğunu hatırlamalıyız.

Sadece kendilerinden ciddiyetle memnun olmayı çok iyi öğrenenler ve onların acımasız şeylerinde utanç duymaları için karışık olmaları gerçekten Hıristiyan müjdesini anlar.

Bütün insanlar mutluluk arayışındayken, yüzlerce kişiden biri Tanrı’dan arar.

Alçakinlik gerçek zekanın başlangıcıdır.

Asla Mesih’in doğruluğu ile giyinmeyeceğiz, çünkü biz ilk önce kendi doğramız olmadığını biliyoruz.

Tanrı, kendi yüceliği ve merhamet ve adalet özelliklerini göstermesi nedeniyle, insan ırkının bir sozlersitesi.com bölümünü ebedi kurtuluşa ödemeksizin kendi günahlarından ödün vermeden ve günahlarının cezalandırılmasında başka bir bölümden sonsuza kadar lanet öncesi ayırdı. .

Gülmek yasak değildir.

Hiçbir şey refaha kör olmaktan daha tehlikeli değildir.

Sıçramamı attığım zaman, bir imkân bulacağıma inanmıştım; Bunun yerine uçabileceğimi öğrendim.

Tanrı’dan küçükken umudumuzu arttırması için uyarmalıyız, uykudayken uyanıyoruz, dalgalanırken onaylıyoruz, güçsüz olduğunda güçlendirip devrildiğinde kaldırıyoruz.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir