John Steinbeck Sözleri

John Steinbeck Sözleri sayfamızda John Steinbecke ait tüm sözleri bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

John Steinbeck Sözleri

Açılamayacak kapı yok..! Düzeltilemeyecek yanlış, sozlersitesi.com söylenemeyecek şarkı yok..! Ne ulaşılamaz amaçlar var, ne de kurtarılamaz ruhlar

Ve nerede birileri özgür olmak için mücadele ediyorsa, onların gözüne bak anne, beni göreceksin.

Hiç kimse akıl almak istemez, istedikleri sadece teyit edilmektir.

Dünyanın her yerinde herkesin yenileceği bir yer var. Bazılarını yenilgi yıkar, bazılarıysa zaferle küçülür, bayağılaşırlar. sozlersitesi.com Büyüklük hem yenilgiyi hem de zaferi kabullenebilenlerde yaşar.

Hayatım boyunca baktığım, kaç kişi gördüğümü merak ediyorum.”
John Steinbeck

“Belki de dünyanın her yerinde kimse birbirinden korkuyor”
– John Steinbeck

Günah yoktur, hiçbir erdem yoktur. İnsanların yaptığı şeyler var. ”
– John Steinbeck

Güçlü bir kadının, özellikle kalbinde sevgiye ihtiyacı olursa, erkeklerden daha güçlü olabileceğini düşünüyorum. Sanırım sevecen bir kadın yıkılmaz “dedi.
– John Steinbeck

“Bütün büyük ve değerli şeyler yalnızdır.
John Steinbeck

Artık mükemmel olmak zorunda değilsiniz, iyi olabilirsiniz.”
– John Steinbeck

Bana göz kulak olmanı istedim ve sana göz kulak olmalısın, bu da
niye ya.
– John Steinbeck

“Hiç ışıklanmasaydı, bir ışık sanki o kadar karanlıktı ki.”
John Steinbeck

Fakat İbranice kelime, Timshel-‘Thou mayest ‘kelimesi – seçim hakkı veriyor. Dünyanın en önemli kelimesi olabilir. Bu yolun açık olduğunu söylüyor. Bu bir erkeğe doğru fırlattı. Çünkü ‘sen mayasıyorsun’, ‘Sen yapmayacaksın’ da doğrudur.
– John Steinbeck

Savaş, insanın düşünen bir hayvan olarak başarısızlığının bir belirtisidir.”
– John Steinbeck

Ve inanıyorum ki, bireysel insanın özgür, keşfedici zihni dünyadaki en değerli şeydir. Ve ben bunun için savaşırım: zihnin istediği her yöne yön verme özgürlüğü, yönlendirilmemiş. sozlersitesi.com Ve ben buna karşı savaşmalıyım: bireyi sınırlayan ya da yok eden herhangi bir fikir, din ya da hükümet. Ben buyum ve ne olduğum hakkında.
John Steinbeck

Fikirler tavşanlar gibidir. Bir çift alırsın ve onları nasıl ele alacağını öğreneceksin ve yakında bir düzine var.
– John Steinbeck

Ve bütün tarih boyunca duyulan küçük çığlık atan gerçek: baskı, baskı altındaki kişileri güçlendirmek ve örmek için çalışır.
– John Steinbeck

Yazın ne kadar güzel, kış soğuk olmadan tatlılık verir”
– John Steinbeck

“Kaybettim ve bulunmaktan zevk almadım”
– John Steinbeck

İnsanları anlamaya çalış. Birbirinizi anlıyorsanız, birbirinize karşı nazik olacaksınız. Bir insanın iyi bilinmesinin asla nefret etmeyeceği ve neredeyse her zaman sevgiye götürür dedi.
– John Steinbeck

Dünyada bir hikaye ve sadece bir hikaye olduğuna inanıyorum. . . . İnsanlar hayatlarında, düşünceleriyle, açlık ve hırslarında, avında ve zulümlerinde, iyiliklerinde ve cömertliğinde – sozlersitesi.com iyi ve kötülük ağı içinde – yakalanırlar. . . . Başka hikaye yok. Bir adam, hayatının tozunu ve cipsini fırçaladıktan sonra, yalnızca sert ve temiz soruları bırakmış olacaktı: İyi miydi yoksa kötü mü oldu? Ben iyi ya da hasta mı yaptın?
John Steinbeck

Sanırım asla yeterli kitap yok.
– John Steinbeck

Her zaman şiddetle ya da sarhoş edildim, çok sarhoştum, çok yedim ya da hiç yememiştim, saatlerce uyudum ya da iki gece uykuyu kaçırdım, zahmetle çalıştım ya da çok uzun sürmedi, ya da sozlersitesi.com bir süre tempoyla tembellik yaptı. Kaldırdım, çekti, doğraydım, tırmandım, sevinçle seviştik ve akşamdan kalmamı bir ceza olarak değil, bir sonuç olarak aldım. ”
John Steinbeck


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir