Kazanmak ile ilgili Sözler

Kazanmak ile ilgili Sözler sayfamızda kazanmak ile ilgili söylenmiş tüm sözleri sizler için derledik dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz..

Kazanmak ile ilgili Sözler

Kazanmak istiyorsam, sahip olduğum her şeyi ortaya koyacaktım. Büyük bir bedel ödeyecektim, belki de acı bir sozlersitesi.com bedel olacaktı bu. Korkutucu olabilirdi; ama sonunda zafere ulaşacaktım.

Christy Brown

İnsan, teşebbüs ve mücadelelerinde çeşitli mağlûbiyet ve hezimetlere uğrayabilir. Fakat hakikî mağlûbiyet, artık bir daha muvaffak olamayacağını zannederek mücadeleye nihayet vermektir.

Cemil Sena Ongun

Zafer bazen, kazanmak için son darbeyi vurmamak olabilir. Zafer gibi gözüken şey, ancak çok sonra farkına varabileceğin bir yenilginin başlangıcı olabilir.

Akilah Azra Kohen

Kötü insanların kazanması için gereken tek şey, iyi insanların hiçbir şey yapmamasıdır.

Edmund Burke

Dışarıdan bir şeyler kazanabilmek için içeriden bir şeyler yitirmek, yani şan şöhret, mevki, sozlersitesi.com şatafat, ün kazanmak için huzurunu, boş zamanını ve bağımsızlığını bütünüyle ya da önemli ölçüde feda etmek büyük bir budalalıktır.

Arthur Schopenhauer

Dünyada her şeyi bir gün acıyla kaybetmek için kazanıyoruz.

Friedrich Schiller

Hayatını sevgilinin yoluna adayarak sevgiliyi kazanmak;hayatını yaşarak sevgiliyi kazanmakla aynı şey değildir.

Sinan Yağmur

Manevi aksaklığa uğrayan insanlar, maddi bir aksaklığa uğrayan insanlardan farksızdırlar ve onun için onlara da acımak gerekir.

Elbert Hubberd

Ölmek, öldürmekten daha önemlidir. Kendimizi savunmak için öldürüyor, ama insanları ikna etmek, kazanmak için ölüyoruz. İnsan kazanmak bir amaç, kendini savunmak ise sadece bir araçtır.

Amin Maalouf

Muzafferiyetleri kazandıran ne ordunun kuvvet ye heybeti, ne de silâhların intizam ve mükemmeliyetidir. Muzafferiyetleri sağlayan, kalp ve ruhun kuvvetidir.

Fichte

Kazanmak için oynamak diye bir şey yoktur, riskleri en aza indirge yeter.

Lüset Kohen Fins

Sakın sofrada tartışmaya kalkmayın; nasıl olsa aç olmayan kazanacaktır.

Whately

Bazı yenilgilerin nedeni, insanların işi yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilememeleridir.

Thomas Edison

Kaybedenler, kendi kendini yetiştirmiş kişiler gibi, kazananlara oranla çok daha geniş bir bilgi ağına sahiptirler; kazanmak istiyorsan tek bir şey bilmen, her şeyi bilmekle zaman yitirmemen gerekir; derin bilginin hazzı kaybedenlere özgüdür. Biri ne kadar çok şey biliyorsa, işleri o kadar ters gidiyor demektir.

Umberto Eco

Kazanmadan önce, hak ettiğinize inanın.

Mike Dikia

Kansız pazarlıklarla kazanılabilecek sozlersitesi.com bir şeyi savaş yoluyla kazanmak asla akıllılık değildir.

Hakan Yaşar Canbulat

Yeryüzünde iki kuvvet vardır: Kılıç ve zekâÇok zaman kılıç zekâya mağlûp olmuştur.

Platon

Kötü kazanabilir, ama üstün gelemez.

Joseph Ruux

Biz tabiat ile savaş halindeyiz ve eğer biz kazara biz bu savaşı kazanırsak, kaybeden yine biz olacağız.

E.F.Schumacher

Kaybetmeyi ahlâksız bir kazanca tercih sozlersitesi.com et, ilkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer.

Yorum yapın