Kerbela ile ilgili Sözler

Kerbela ile ilgili Sözler sayfamızda kerbela ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hadisleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Kerbela ile ilgili Sözler

Kerbela ile ilgili Sozler 1

♥ Hz. Hüseyin (r.a), haksızlık karşısındaki onurlu mücadelesi ile bütün müminlerin gönüllerinde taht kurdu.

Kerbela Sözleri Resimli

Kerbela ile ilgili Sozler 2

♥ Gün, “Her gün Aşura, her yer Kerbela” demenin günüdür.  Hüseyin’in kıyam ve şehadeti her günümüzde, her anımızda olmalıdır. Onu törensel bir güne sıkıştırmamalı, onun hayatından ibretlik sonuçlar çıkarmada daha sebatkâr adımlar atmalıyız.

Hz. Hüseyin (r.a) Kerbela Sözleri

Kerbela ile ilgili Sozler 3

♥ Suyu sana haram kılanın, ahireti susuz olsun ya Hüseyin… 1336 yıl önce bugün şehit edilen Kerbela şehitlerini rahmetle anıyorum. El Fatiha

Kerbela ile ilgili Sozler 4

Kerbela’da zalimin zulmüne boyun eğmeyen ve şehit edilen Peygamber Efendimiz’in (sav) torunu Hz. Hüseyin’i ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Kerbela ile ilgili Sozler 5

♥ “Yezid ile su içmektense, Hüseyin’le ölmek güzeldir” diyorum ben de! Kerbela şehitlerimizi rahmet ile anıyorum. Mekanları Cennet olsun.

Kerbela ile ilgili Sozler 6
♥ 1337 Yıl Önce Şehit Edilen Kerbela Şehitlerini Rahmet ve Dua İle Anıyorum

Kerbela ile ilgili Sözler

♥ Kerbela katliamının yıl dönümünde Hz. Hüseyin’i ve diğer Kerbela şehitlerini rahmet ve saygıyla anıyorum.

Başta şehidler efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle, ihtiramla, özlemle anıyor ve yâd ediyorum. Onların Hz. Zeynelabidin ile süren sozlersitesi.com aziz hatırasını ve Ehl-i Beyt-i Mustafa’yı saygıyla selamlıyorum. Asırlardan beri Hz. Peygamber (sas) ve Ehl-i Beyt  sozlersitesi.com sevgisi etrafında kenetlenen milletimizin barış, huzur, güven, sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum. Allah bizleri Hz. Hüseyin’in muradına uygun hareket eden varisçileri konumuna getirsin! Bizleri zalimlerle değil mazlumlarla anılan, zalimlere karşı mazlumlardan yana olan kullarından eylesin!

♥ Kerbela ortak acımızdır.Aslında düşününce o kadar ortak acımız ve mutluluklarımız varki…Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyorum…

Muharrem Ayı’nın 10.Günü Kerbela’da Hak için şehadete yürüyen Hz. Hüseyin’i ve Ehl-i Beyt’i rahmetle anıyorum…

♥ Kerbela şehitlerinin acısını bu matem gününde yüreğimizde hissediyoruz. Hz. Hüseyin’i ve tüm ehli beyt şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Kerbela’da Hak yolunda taviz vermeden mücadele etmenin timsali olan Hz. Hüseyin ve tüm Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

♥ Hz. Peygamberimizin reyhan çiçeği, sevgili torunu Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt’ten 72 mü’min işkencelere maruz kaldı ve şehit edildi. Şehadetlerinin 1377’ncı sene-i devriyesinde Ehl-i Beyt’in tüm mensuplarını, hassaten Hz. Hüseyin Efendimizi rahmetle yâd ediyorum. Tutulan Muharrem oruçlarının, yapılan ibadetlerin Hak katında kabul ve karin olmasını niyaz ediyorum

Kerbela katliamı islam aleminin en korkunç trajedisidir. Kurbanları saygıyla anıyorum.

♥ Yezid ve zulüm. Seyyidine Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin e yapılan zulmün,Kerbela olayının senei devriyesinde onları rahmetle anıyorum.

Efendimiz Muhammed Mustafa’ya (sav), onun âline, ashabına salat ve selam ediyor; serdarımız Hz. Aliyyü’l-Murteza’nın şahsında bütün ehl-i beyt-i Mustafa’yı, Hz. Haticetü’l-Kübra’yı, Hz. Fatımatu’z-Zehra’yı, Hz. Hasan’ı, Hz. Zeyneb’i, hassaten şehitlerin serdarı, ser-çeşmesi, seyyidü’ş-şüheda Hz. Hüseyin Efendimizi, Kerbelâ şehitlerini ve bugüne kadar hak, hakikat, adalet, ahlâk, erdem ve fazilet için, izzet ve şeref için can veren bütün şühedayı rahmet, minnet, şükran, saygı ve tazim ile yâd ediyorum.

♥ Dedem Hz. Hüseyin ve Kerbela’da şehid olan tüm akrabalarımı rahmetle anıyorum.

Yorum yapın