Kontrol ile ilgili Sözler

Kontrol ile ilgili Sözler sayfamızda kitap ile ilgili söylenmiş sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Kontrol ile ilgili Sözler

Başka insanların hayatını kontrol etme ihtiyacı kendi hayatlarının kontrolünü sozlersitesi.com sağlayamayanların ihtiyacıdır.

Nil Gün

Öfke bir kaplana benzer. Kaplanı görünce dersin ki, ah ne soylu hayvan, benim olsa keşke. Ama ehlileştiremezsin onu. Kimse yapamaz. Kaplan seni kontrol eder.

Elif Şafak

Düşüncelerini ve yaşamındaki olaylara tepki verme biçimini kontrol etmekle, kaderini kontrol etmeye başlarsın.

Robin Sharma

Kontrol edilemeyen kindarlık, insanın karakterine gölge düşüren gerçek bir lekedir.

Jane Austen

Ahlak duygumuz, ihtiraslarımızı kontrol eder.

Bernard Shaw

Düşüncelerinizi disipline sokmak, davranışlarınızı kontrol altına almak! Düşünceleri ıslah etmek ve sozlersitesi.com davranışlara biçim vermek! Bu yöntemler insan doğasına uygun değil! Ah, bizler hayvan terbiyecileri değiliz!

Irvin D. Yalom

Hayat kontrol edebileceğimiz bir şey değil, oysa ölüm farklı. Son seçenek olabilir, ama yine de bir seçenek.

Jay Parini

Önemli olan şu; her ne oluyorsa, ya da sen ne olduğunu sanıyorsan, yine de kontrol sende. Kim olduğunu ve hâlâ kendin olduğunu hatırlamaya çalış. Bununla başa çıkmaya çalış. Kendini güvenceye al, güvenli mekânlar seç, güvenebileceğin insanlarla birlikte ol. Yarattığın dünyada mantıklı kararlar vermeye çalış. Sonunda bir şekilde gerçeği buluyorsun, gerçekliğe dönüyorsun.

Adam Fawer

En büyük güç, kendi hayatını kontrol edebilme bilgisini, öğrenmektir.

Mümin Sekman

Kontrol edemediğiniz şeyi kabullenmelisiniz derler.

Frank Herbert

Herkesin içinde bastırılmış da olsa, derece derece bir suç işleme içgüdüsü vardır. İnsan da zaten bunu kontrol altına alabildiği ölçüde insandır.

İskender Pala

Bütün insanlar gevşek davranırsa, o zaman politikacılar kontrolü alabileceklerini görürler. Gevşek sozlersitesi.com insanlar üzerinde kontrol kurarlar ve çok geçmeden bir diktatörün olur.

Forrest Carter

İnsan ancak anladığını kontrol edebilir ve ancak kelimelere dökebildiğini anlayabilir. Bu açıdan ifade edilemeyen şey, bilinmeyendir.

Stanislaw Lem

Gurur kontrol edilmezse insanın en büyük günahı kibre döner.

Buket Uzuner

Tahmin etmek imkansızdır.Ama şimdiki zamanı çok iyi bilirsen geleceği kontrol edebilirsin.

Adam Fawer

Kontrol edebildiğiniz esaret , koruyamadığınız özgürlükten daha kıymetlidir.

Selman Kayabaşı

İnsan yaptığı şeylerin sebeplerini her zaman bulamıyor. Bilinçaltımız hayatta kalma güdüsüyle kontrol edildiği için genellikle bilinçli düşüncelerimizden daha mantıklı kararlar veriyor.

Jo Nesbo

Yarına kalabilmek ,güçlü olabilmek için olayları nesneleri hayvanları insanları kontrol etmek isteriz.

Üstün Dökmen

Herkesin içinde bastırılmış da olsa, derece derece bir suç işleme içgüdüsü vardır. İnsan da zaten bunu kontrol altına alabildiği ölçüde insandır.

İskender Pala

Çevre, hayata yön verir ama kontrol edemez. İnsan ruhu, çevreden daha güçlüdür.

William James

Her ne kadar kendi hikayemizin kahramanı olsak da ,hayat bize her zaman kendimiz olma şansını tanımaz.Hikaye bizimdir ama kontrol kaderin elindedir.

Ahmet Batman

Kontrol edebildiğin ihanet, kontrol edemediğin sadakatten iyidir!

Selman Kayabaşı

Eğer hummalı bir şekilde tüm tehlikeli olayları kontrol etmeniz gerektiğine inanırsanız, bunu sozlersitesi.com yapamayacaksınız. Birazını kontrol ederim derseniz, özgürlüğünüzü ve hayatınızı kısıtlayacaksınız.

Albert Ellis

Dünyada hiçbir doğru dürüst devlet yoktur ki dini kontrol etmesin. Bunun demokratik gelişmemişlik düzeyiyle de ilgisi yoktur. Büyük dinlerin yapısı ve ananesi böyledir.

İlber Ortaylı

Kontrol edemediğiniz bir dünyada, kontrol edebildiğiniz şeyler birer ilaçtır.

Üstün Dökmen

Eğer bir oyunda sadece taraflardan biri olmayıp karşıtını da belirlersen o zaman oyunun bütün süreçlerini kontrol edebilirsin.

Burak Turna

Acıyı ve korkuyu kontrol edebilirsin, ama içindeki kötülüğü asla yok edemezsin.

Lisa Gardner

İnsanın, duyguları üzerinde kontrol sahibi olmaya çalışma inadı iyi bir şey değildir. Onları ne kadar kontrollü bir şekilde bastırmaya çalışırsan dışa vurumları o denli dengesiz olacaktır.

Mats Strandberg

Hayatlarımızı kontrol edebileceğimizi düşünürüz ama aslında bizi kontrol eden hayattır. Hayatımıza dokunan her sozlersitesi.com şey bizi kontrol eder. İnsanlar sandığından çok daha fazla zayıflar aslında. Kontrol edebildiğimiz tek şey tepkilerimiz.

Tarryn Fisher

Şu üç şeyin sizi kontrol etmesine izin vermeyin:İnsanlar,Para,Geçmişteki hatalar.

Anonim

Bir çocuk bir işi isteyerek (iç motivasyonla) yapıyorsa ve ona ödül verilirse, çocuk o işten soğur. Çünkü ödül, çocuğun davranışını kontrol eden bir mekanizmadır.

Özgür Bolat

Her zaman için sevgiyi seçin,bir kere sevginin yolundan gittiniz mi göreceksiniz ki tüm dünyayı sozlersitesi.com kontrol edebilirsiniz. Sevmekten, tevazu göstermekten daha güçlü bir şey yoktur.

Dostoyevski

Bugünün ipleri kimin elindeyse, geçmişi de o kontrol eder ve geçmişi kontrol eden her kimse, geleceğin dizginleri de ondadır.

Julian Assange

Sen tepkilerini kontrol edemezsen,tepkilerin hayatını kontrol eder.

Cengiz Erşahin

Kontrol edemediğin şeyler için endişelenmeyi bırakmalısın. Ve hatta düşünmeyi bırakmalısın. Önümüzde ki bir saat içinde sadece anı yaşamakla görevlisin.

Jill Shalvis

Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz.Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz.Ve bu da sizi mükemmel sozlersitesi.com bir köle yapar.Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. Ne isterseniz yapın.Sadece ‘isteklerinizin’ tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın.

Adam Fawer

Yorum yapın