Kriz ile ilgili Sözler

Kriz ile ilgili Sözler sayfamızda kriz ile ilgili söylenmiş sözleri sizler için derledik, sozlersitesi.com dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal medya ağlarından tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz..

Kriz ile ilgili Sözler

Krizlerde açık ve net olmak, sorunları sozlersitesi.com ertelememek ve konuşarak çözmeye çalışmak gerekir.

Nevzat Tarhan

Kriz her zaman sinyallerini önceden verir.

Mario Rosa

Cehennemin en kavuran yerleri, büyük ahlak krizi zamanlarında tarafsızlığını koruyanlara ayrılmıştır.

Dante

Kapitalizm, krizsiz olmazdı! Fırsatlar her zaman krizlerden doğarlar

Banu Avar

Herhangi bir aptal bile bir krizi karşılayabilir; şu günden güne yaşamak seni tüketir.

Anton Çehov

Krizlerin işçilerin bilincine doğrudan etkisi var. Görünmez olan bir çok şeyi bir anda şeffaf hale getiriyor.

Bertell Ollman

Kriz anlarında insanın içindeki sozlersitesi.com canlılık iki katına çıkar. Ya da kısaca: insanlar köşeye kıstırılmadıkça tam olarak yaşamaya başlamazlar.

Paul Auster

Cumhuriyet, tarihinin en büyük krizi ile karşı karşıya gelmiştir. Tanımlarını reddeden bir fiili durum var ve Cumhuriyet, düşünebilen ve çözüm arayabilen kadrolarını ve kaynaklarını tüketmiştir. Krizi kavraması imkansızdır.

Yalçın Küçük

Her şey tahrip edici silahlara dönüşür: Krizler her zaman sözcükleri, insanın bir kulağından girip ötekinden sozlersitesi.com çıkan sesler haline getirdiğinden, böyle zamanlarda kimse bir diğerinin söylediklerini duymaz; tartışmalar faydasızdır. Böyle bir zamanda Ben portakal seviyorum” derseniz, karşınızdaki kişi bunu patatesten nefret ettiğinizi söylüyormuşsunuz gibi anlar ve bunu o akşam kendisine patates cipsi ikram ederek onu da sevmediğinizi ima ettiğiniz biçiminde yorumlayarak mutsuz olur.

Paulo Coelho

Kriz, kimi zaman sadece içimizde, ruhumuzda yaşanıyormuş gibi görünse de her zaman sozlersitesi.com dışarıdan gelir. Çoğunlukla çocukluğumuzda başımıza gelmiş önemsiz gibi görünen bir olay, yetişkin hayatımızda ciddi sonuçlar doğurabilir.

Paulo Coelho

Kriz tahrip etmek üzere gelir: Her ne kadar romantik bir yaklaşımla kriz” kelimesini ”fırsatkelimesiyle bağdaştırmayı denesek de (Çinliler böyle düşünür), bu bağlantı ancak beklenmeyen bu duruma hazırlıklı olursak mümkün olabilir. Bu da pek ender görülen bir şeydir. O yüzden kriz geldiğinde çevremizdeki her şeyi darmadağın edecektir.

Paulo Coelho

Ruhlarımızın da bir hava durumu tahmin servisi var; kişisel ve profesyonel tersliklerin bir sozlersitesi.com çığa dönüşmesini istemiyorsanız zararsız gibi görünen küçük sinyalleri sakın hafife almayın.

Paulo Coelho

Adalet ve refah tüm halka ulaştığında, devlet çalışmaları ulusal krizlere çözüm olabildiğinde, göreve o pozisyona layık olanlar atandığında, planlama zayıf ve güçlü noktaları görebildiğinde, başarı kesindir.

Sun Tzu

Sıcak para hareketlerine bağımlı kılınan bir sistem,daima krizi tetikleyecek bir vesile bulur.

Korkut Boratav

Her duygu, o ya da bu şekilde acı vericidir. En büyük mutluluk, kalbin acımasıdır; ve aşk, ruhun krizidir.

Jed Rubenfeld

Sigara sizi rahatlatmaz, tam tersi olur. Sigara sizi telaşlı, sinirli ve gergin yapar. Sigara içmenizin nedeni zaten sigaranın kendisinin yarattığı krizi hafifletmektir. Aslında sigara içmeyen biri kadar rahat olmak için içersiniz ama içmeyen biri krize zaten girmez.

Allen Carr

Her alanda irtifa kaybeden bu toplumda yaratıcılık da bitti. İşte esas kriz bu. Her şey ucuzladı, sozlersitesi.com sıradanlaştı, popüler kültür piyasasının cehaletine yenik düştü, lümpenlik zaferini ilan etti.

Zülfü Livaneli


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir