Kurşun ile ilgili Sözler

Kurşun ile ilgili Sözler sayfamızda kurşun ile ilgili söylenmiş sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz..

Kurşun ile ilgili Sözler

Otların sarardığı yerlerde güneş, kurşunun değdiği tende heves kalmıştır…

Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak: öyle zordur ki, kurşunu havada, sevgiyi de yürekte tutmak.

Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım; mürekkeple yazılmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım.

Yarın çok geç, bu gece ölmeliyim sağır bir kurşun gibi ağır ağır düşmeliyim. O kırık kalbine son kez dokunup ellerine, kayan bir yıldız gibi gökyüzünde sönmeliyim.

Ben; senin ilkokul yıllarında durmadan yere düşürdüğün kurşun kalem gibiyim: dışı sapasağlam, içi paramparça

Hasret dolu geceleri öldüreceğim. Bir gün bu ayrılık şarkısını kurşuna dizeceğim ve seni benden şu anda uzak tutan kaderimi mahkemeye vereceğim.

Adeta bir silgi gibi ben tükendim. Başkalarının yaptıkları yanlışları silmeye çalıştım, mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım.

Bu saatten sonra ben başkasını düşünerek yazarım, sen de üstüne alınarak okursun.

Alaca karanlığı sevmem ben, ya gündüz olmalı ya gece. Kurşun ya alnından vurmalı ya da namluda kalmalı. Yar dediğin ya senin gibi olmalı ya da hiç olmamalı.

Gecelerden ayazı sevmem. Ya gündüz olmalı ya gece. Namludan çıkan kurşun, ya kalbimin derinlerinden vurmalı, ya namludan hiç çıkmamalı. İnsan sevdiğini ya ölümüne sevmeli. Ya hiç sevmemeli.

Sensizlik olacaksa hayatımda, tek kurşunla son ver hayatıma, sensiz hayaller kuramam artık bu dünyada vur beni aşk acısı yaşattırma bana.

Kurşunlarınız var, ancak silahlarınız boşaldığında ölmüş olmamı ümit edin. Şayet ayakta kalırsam silahlarınızı dolduramadan ölmüş olursunuz. (defalarca kurşunlandıktan sonra ) sıra bende.

Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, bay creedy. Ve fikirlere kurşun işlemez.

Fikirler kurşun geçirmez.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından sozlersitesi.com olurmuş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Bizim sözümüz dosta tatlı düşmana kurşundur namerte hançer merte candır,canımız dosta feda düşmana beladır.

Buruk hasret dolu geceleri öldüreceğim bir gün, bu ayrılık şarkılarını kurşuna dizeceğim, seni benden ayırdığı için kaderimi mahkemeye vereceğim.

Sen hayallerimin celladı, umutlarımın katili ve zavallı bir ömrün acımasız Azrail’i. Beynimdeki tek kurşunla vurdum kendimi, gelip alabilirsin emanetini.

Sen okursun ben yazarım sen bakarsın ben oynarım sen benimsin ben hayatınım.

Bu Vatan’ın ekmeğini yediğimiz gibi, uğruna kurşun yemesini de biliriz!

Kurşun oruç bozmaz şehidim. Sen bugün Allah katında iftara davetlisin!

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşunda yerler.

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşunda yerler.

Onlar, delikanlı çağında, millet ve vatan aşkıyla ellerine silah aldılar. Hepsi birer ana kuzusuydu ama tüfek kuşanıp da, bölücü kurşunlarına karşı göğüslerini siper ederken aslan kesildiler.

Ve deler sevgi dolu yüreğini sevgi bilmeyen bir kurşun.

Ve and olsun ki hiçbir kurşun, hiçbir çelik, hiçbir toprak ve hiçbir vatan daha kutsal değildir insandan!


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir