Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası Mesajları Bu sayfamızda sizler için kâinata gelmiş en güzel insanın doğumunu kutlamak için mesajlar hazırladık. Hz. Muhammed (SAV) in doğumu kutlu doğumu için hazırlanmış en güzel mesajları bulabileceğiniz bu sayfamıza görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Canlar içinde cânân, ma’den-i ilm u irfân, ceddim ü pîrim suItân, sensin yâ RasûlalIâh. Açan râh-ı tevhîdi, bulan sırr-ı tefrîdi, hüdâyî’nin ümmîdi, sensin yâ RasûlalIâh. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

O’na uyunuz. O’nu örnek alınız ki O, sizde her gün yeniden doğsun. Yüreğinizi verin ki O’na, yarın orada sizinle olsun. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Bütün kâinatı Hz. Muhammet için yaratan Allah’ım, bizleri de O’nun yüzü suyu hürmetine affet. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Ey güzeller güzelinin geldiği bu gece gecelerin en güzelisin. Bu doğuş hepimizin doğuşu, bu gece her yer apaydın olsun. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sozlersitesi.com sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim? KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Muhtaç değilsin ki kullara resuI, ümmetin sana muhtaçtır, senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Yâ resûlAllah, eğer sen, gelmeseydin âIeme, güller açmaz, bülbül ötmez, mechûI esmâ Âdem’e varlığın manası kalmaz, gark olur da mateme! KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

En sevgiliye, sin ey nur, içimize sin, sensin bize o’ndan esin, hiç şüphe yok teksin kesin, en sevgilisi herkesin… KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Ey Mekke! Güzelliklerinle gizledin, durdun. Doğumunu mu bekledin bu kutIu resulün? Sonsuz selam, salat, sana canım peygamberim. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

İslam’ın nurIu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Teşrifinle müşerref eyle şu garibi, her açan gülde seni gören mustaribi. Ey ümmetinin eşsiz şefaat sahibi, gel sevindir, bak Yakup’a döndü gözlerim. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Allah’ım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım amin. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

Sadr-ı cemî’ mürselîn, sensin yâ RasûlalIâh, Bedr-i efIâk-i yakîn, sensin yâ RasûlalIâh. Nûrun sirâc-ı vehhâc, alemler sana muhtâç, sâhib-i tâc u mi’râc, sensin yâ RasûlalIâh. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.

İki cihân suItânının, doğduğu ay geldi yine, ilm u meârif kânının, doğduğu ay geldi yine, gelsün şefâat isteyen, bulsun safâ anı seven, ol sâhib-i huIk-i hasen, doğduğu ay geldi yine. KutIu doğum haftanız mübarek olsun.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir