Madam CJ Walker Sözleri

Madam CJ Walker sayfamızda Madam Walkera ait sözleri bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Madam CJ Walker

Kendi hayatımı ve kendi fırsatımı yaratmak zorundaydım. Ama yaptım! Oturmayın ve fırsatların gelmesini bekleyin. Kalk ve onları hazırla.

Hayatta bir şey yapmış olsaydım, çok çalışmaya istekli olduğum için.

Ben Güney pamuk tarlalardan gelen bir kadınım. Oradan lavaboya terfi ettim. Buradan aşçı mutfağına terfi ettim. Ve oradan kendimi saç ürünleri imalatı ve müstahzarlara terfi ettim … Kendi fabrikamı kendi yerimde inşa ettim.

Kendim için para kazanmaktan sadece memnun değilim, çünkü ırkım yüzlerce kadın için istihdam sağlamak için uğraşıyorum. … Sunulan her zenci kadına söylemek istiyorum, oturup fırsatların gelmesini beklemeyin. Kalk ve onları hazırla!

KENDİNİZİ BEKLEMEYE GEÇMİYORSANIZ, RAB İÇİN ÖNEMLİ SICAKLUK YOKTUR.

Kendime bir başlangıç yaparak başladım.

İlk görevinizin insanlık için olduğunu anlamanızı istiyorum. Başkalarının bize bakmasını ve gördüğümüz sozlersitesi.com şeyin sadece kendimiz hakkında değil, başkaları hakkında da ilgilenmesini görmek istiyorum.

Kendim için para kazanmaktan memnun değilim. Yarışmamdaki yüzlerce kadın için istihdam sağlamaya çalışıyorum.

Amerika para dışında hiçbir şeye saygı duymaz. Halkımızın ihtiyacı olan şey birkaç milyoner.

Halkımın büyük kitlelerinin kişisel görünümlerinde daha büyük bir gurur duymalarını ve saçlarına gereken önemi vermelerini istiyorum.

Cesaret benim sloganım.

Bugün başlatmadıysam, bugün saç büyüyen bir iş olmazdı.

Bir gece bir rüya gördüm ve o rüyada büyük bir siyah adam bana çıktı ve saçlarım için neye karışacağımı söyledi. Aklımdan başladım, satmaya başlayacağım.

Geçmişimden utanmıyorum. Alçakgönüllü başlangıcımdan utanmıyorum.

İlk ben olduğumu söyleyebilirim ve başkalarının yarışın yararına haklı nedenlere yardımcı olma görevi duygusunu uyandırmasına neden olabilirsiniz.

İngiltere yeni bir füze icat etti. Buna devlet görevlisi deniyor işe yaramıyor ve görevden alınamıyor.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir